Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Apgaismojums kāzās ir tikpat svarīgs kā pārējās dekorācijas. Īstā gaisma var iespaidīgi izmainīt ceremonijas un svinību vietas atmosfēru un radīt pareizo noskaņu. Jau no seniem laikiem svecēm piedēvētas maģiskas spējas un īpaša nozīme. To it kā trauslās liesmiņas ir dedzinoši karstas un gana spēcīgas, lai kliedētu tumsu.

Sveču izmantošana kāzās pēdējos gados kļuvusi īpaši aktuāla, tāpēc pastāstīsim, kā sarīkot kāzas sveču gaismā.

Drošība pirmajā vietā

Saprotams, ka atklāta liesma var būt bīstama, tāpēc pats svarīgākais ir pārliecināties, ka sveces ir stabilas, nevar apgāzties, un tām tuvumā nav viegli uzliesmojoši priekšmeti. Ja kāzās piedalās arī bērni, svarīgi parūpēties, lai sveces novietotas viņiem neaizsniedzamās vietās, vai tās ievietotas traukos, kas nesakarst. šim nolūkam derēs laternas, lieli stikla trauki, vai speciālas sveču lustras. Ja sveces izvietotas svečturos uz galda, svarīgi pārliecināties, ka tie nevar apgāzties. Sveces noteikti nevajadzētu novietot tuvumā svinību aktīvākajām zonām, kur norit spēles vai dejas.

kazas svecu gaisma
Foto: BRENDI POTTER

Sveču zonas

Plānojot kāzas, ir ļoti svarīgi zināt ceremonijas un svinību vietas plānu.

Tā labāk varēsi saprast katrā telpas zonā paredzētās aktivitātes. Sveču izvietojumu vēlams ieplānot jau laikus, jo no tā būs atkarīgs, kāda veida svečturi būs nepieciešami. Ja sveces tiks karinātas pie griestiem, nepieciešamas laternas vai sveču lustras, ja izvietotas uz galdiem, jāizvēlas piemēroti svečturi. Sveces, kas atradīsies uz grīdas, jāizvieto tā, lai nejauši neaizdegtos dāmu kleitas un neaizķertos bērni.

kazas svecu gaisma
Foto: ASHLEY MEDRANO

Atbilstoši tematikai

Svečtura izvēlei palīdzēs arī kāzu koncepts. Eleganti izskatīsies zelta, stikla vai vara svečturi. Lauku romantikai piestāvēs akmens un metāls. Klasiskām kāzām piestāvēs retro izskata svečturi, modernām - lielas stikla vai kristāla vāzes. Tāpat jāpadomā par sveču krāsu. Ar baltām svecēm noteikti nekļūdīsies, taču, izvēloties citas krāsas, gan jāpiedomā, lai tās piestāvētu kopējai atmosfērai. Nav ieteicams aizrauties ar pārāk lielu krāsu dažādību, kas var radīt haotisku iespaidu. Gaumīgi izskatīsies arī trīs dažādu krāsu sveces. Tomēr vislabāk, ja visas sveces ir vienā krāsā.

kazas svecu gaisma
Foto: LAURENA PEL PHOTO

Pārdomāti

Vislabāk izskatīsies sveces, kas izvietotas ar mērķi, piemēram, iezīmējot ceremonijas vietu, ceļu uz altāri vai kā galda dekors. Brīnišķīgi izskatīsies kāpņu dekorācijas ar svecēm. Iespaidīgi, ja vairākas sveces atrodas vienkopus. Īpaši, ja tās izvietotas stikla traukos un izskatās kā dzīvās uguns lauks. Jo lielākas sveces, jo iespaidīgāk. Svarīgi saprast, vai ar sveču gaismu pietiks, lai apgaismotu telpu, un izdotos skaistas fotogrāfijas. Parasti tās izmanto tikai dekoratīviem nolūkiem papildus galvenajam apgaismojumam.

kazas svecu gaisma
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ne tikai vakarā

Sveces kā dekorāciju iespējams izmantot arī tad, ja kāzas nenotiek vakarā. Tās radīs patīkamu atmosfēru arī dienas laikā. Siltā sveču gaisma rada omulību un mājīgumu jebkurā laikā.

Foto: PAOLA COLLEONI PHOTOGRAPHY
Foto: Foto: PAOLA COLLEONI PHOTOGRAPHY

Dzīvā uguns

Kāzām diennakts tumšajā laikā piestāvēs ne tikai mirguļojošas sveču liesmiņas, bet arī cita veida dzīvā uguns. Tikpat labi iespējams rīkot kāzas ugunskura gaismā vai apgaismojumam izvēlēties lāpas. Iespaidīgi izskatīsies, ja līgavas ceļš uz altāri būs izgaismots ar lielām svecēm vai lāpām. Svarīgi tās novietot pietiekami atstatus vienu no otras, lai līgavai pa ceļam nav jāuztraucas par frizūras vai kleitas drošību.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Meklē savu kāzu dekoratoru šeit: KĀZU DEKORĀCIJAS

Skati dekoratoru piedāvājumu šeit: KĀZU DEKORĀCIJAS


Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS, MIKS šĒLS, ASHLEY MEDRANO, LAURENA PEL, BRENDI POTTER, JERAY CRUZ, STUDIO PHYLICIA, PAOLA COLLEONI

Citi Raksti