Es gribētu teikt, ka pāri izvēlas mazāk definēt konkrētu stilu, bet vairāk sajūtas, ko gribētu piedzīvot kāzās un kādu atmosfēru sajust ap sevi. Katrā ziņā, manu pāru vidū, visnepopulārākā ir klasika. Domāju, tas ir tādēļ, ka katrs pāris atrod savu īsto organizatoru, kas ar savu rokrakstu jau nosaka, uz ko katrs vēlas iet. Visbiežāk dzirdu tādus vārdus, kā romantiski, viegli, gaisīgi, nepārsātināti, gaumīgi.
Pamata doma, ko es realizēju, organizējot kāzas pāriem, ir atrast kādu viņu personīgo detaļu, pie kuras pieturēties un kas būtu nozīmīga viņiem. Parējo, savukārt, apaudzējam sapņojot. Eksperimentēt noteikti vajag, bet līdz robežai, lai gala rezultātā nav tā, ka viss, kas ieraudzīts Pinterest, arī ieviests vienās kāzās, kā rezultātā visa ir par daudz.
Noteikti jāņem vērā tas, ka sakotnēji būtu jāveic izpēte par pieejamo tirgū. Piemēram, šogad tik aktuālo olīvu toni ir ļoti grūti dabūt. Ja ir vajadzīgas šādas krāsas aploksnītes, tad ne Latvijā, ne Eiropā tādu nav. Tās jāpasūta no ASV, kas, protams, aizņem zināmu laika periodu.
Šis tonis līdz ar to būs arī diezgan ierobežots, domājot par svinību dekorēšanu – galdauti, auduma salvetes, mēbeles un citi rekvizīti šādā tonī nebūs tik viegli atrodami. Jārēķinās ar to, ka, izvēloties konkrētu stilu, varētu nākties kaut ko speciāli pasūtīt, ražot, jo līdz šim tas nevienam citam nav bijis aktuāli. Līdz ar to tās ir arī papildus izmaksas.
Jāsaprot arī tas, ja pāris ir izvēlējies, piemēram, art deco stilu, tad nepietiks tikai ar to, ka līgavas kleita būs šādā stilā, bet ir jāpadomā par visām mazākām un lielākām niansēm, radot kopējo stāstu.
Noteikti klasika nekur nepazudīs, tāpat arī viss zaļais un dabīgais turpina savu slavas ceļu.
Ja līdz šim cilvēki bija pierimuši un kļuvuši piezemēti toņu izvēlē, tad šogad jūtu, ka sprāgs košas krāsas un kalpos kā papildinājums pelēkam, olīvu zaļam un dūmakaini zilam tonim.
Aktuālas ir arī pilsētvides kāzas. Man arī šogad solās būt interesantas tēmas kāzām – lidostas stāsts, brīvdabas kino nakts, ziemas pasaka un citas.
Tās pārsvarā ir vienas dienas kāzas restorānā vai kādā pasākumu telpā pilsētā, retāk ar vēlajām brokastīm nākošajā dienā. Tajās cilvēki izvēlas mazus pārbraucienus un ne tik ļoti lielu dabas tuvumu. Tāpat tās raksturo industriāli elementi un telpas, un šādās kāzās ir raksturīgi pielietot mazāk tradīciju, tai skaitā, mičošanu, liekot uzsvaru uz sirsnīgu un jautru ballīti.
Jāsaka, ka reti par šāda koncepta kāzām esmu dzirdējusi Latvijā. Domāju, ka pie mums cilvēki vēl ir kūtrāki un ne tik pārņemti ar slavenu tēlu / filmu varoņu dzīves piemērošanu savējai, kā tas notiek, piemēram, ASV. Latvijā cilvēki kāzas vairāk saredz, kā īpašu un svinīgu notikumu, ne tik ļoti teatrālu.