Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu torte ir, bija un būs svinību saldākā karaliene. Kā jau karalienei, tai piemīt savas kaprīzes. Praktiskus padomus kāzu tortes izvēlē, uzglabāšanā un transportēšanā LĪGAVĀM pastāstīja konditorejas zīmola FIKA radītāja Baiba Ritova.

Kāzu tortei un dekorācijām jābūt vienotā stilā

Ja kūku plānots dekorēt ar ziediem, kūku cepēji sadarbībā ar kāzu svinību vietas dekoratoru vienojas, lai kūkai tiek sagādāti tādi ziedi, ar kādiem dekorēta svētku telpa. Sārtu rožu toņi ir dažādi un var nesaderēt, ja izvēlēti, nesaskaņojot ar dekoratoru.

Otra opcija – uz svinību vietu nogādā nedekorētu kūku, kur dekorators to izrotā vienoti ar kāzu stilu.

kāzu tortes un kāzu kūkas idejas
Foto: INTA PHOTOGRAPHY / Kāzu torte: FIKA

Pārliecināties, ka svētku norises vietā pieejams ledusskapis

Ja kūku paredzēts baudīt uzreiz pēc svinībām, jāpārdomā, vai ceremonijas vieta tam ir piemērota. Ja svinību vietā nav ledusskapja, turklāt ir karsta vasaras diena, kūku piegādā pēdējā brīdī, lai tā nezaudētu savas īpašības.

Pat pusstunda kūkai karstumā būs liktenīga.

Lai nenāktos piedzīvot nepatīkami satraucošus brīžus, jārēķinās, ka var gadīties neparedzēti šķēršļi, piemēram – kūkas vedējs ceļā apmaldās. Ja ledusskapis ir, kūku var atvest laicīgāk. Vispraktiskāk kūku nogādāt uz svinību vietu iepriekšējā dienā, lai svētkos par to nav jāuztraucas.

Transportēšanas knifiņi

Ne vienmēr ir vajadzīgs maksāt par piegādi. Var mazliet ietaupīt, kūku līdz trim stāviem transportējot pašiem. Tas gan jādara ļoti uzmanīgi. Kūku nedrīkst novietot slīpumā. Vislabāk kasti ar kūku ievietot automašīnas bagāžas nodalījumā vai uz grīdas pie kājām, raugoties, lai tai piekļūst vēsais kondicioniera gaiss.

Lietas, par kurām vērts padomāt:

  • Kāzu kūkas pasūtīšana – jo ātrāk, jo labāk. Sākumā pietiks ar datuma rezervāciju, bet pusotru, divus mēnešus iepriekš laiks vienoties par kūkas dizainu, garšu un izmēru. Lai saprastu, kura būs īstā, pirms izvēles lieti noderēs kāzu tortes degustācija.
  • Lielās daudzstāvu kūkas piemērotas, ja viesu skaits sasniedz vismaz 60 personas;
  • Viena lielāka kūka un vairākas mazās kūciņas būs finansiāli izdevīgāk, nekā daudzstāvu kāzu torte;

  • Jāņem vērā, ka Pinterest bildēs mēdz būt butaforijas vai pārlieku sarežģītas konstrukcijas kūkas, kas paredzētas iespaidīgām fotogrāfijām, bet ne garšas nianšu baudīšanai. Jebkurā gadījumā svarīga speciālista konsultācija;
  • Ja starp viesiem ir vegāni, cilvēki ar glutēna vai laktozes nepanesību, jauks žests ir sarūpēt šiem viesiem individuālas kūciņas.
kāzu tortes un kāzu kūkas idejas fika konditoreja
Foto: MIKS ŠĒLS / Kūciņas: FIKA

Tendences kūku modē

Aktuālas ir klasiskās kāzu tortes, augļu kūkas un musa kūkas. Tendence ir izvēlēties vienu lielo kūku, ko papildina ar vairākām mazām. Dekorēšanā aktuāla vienkāršība, ziedi, meža tēma ar zaļajiem augiem, eikaliptu, mellenēm, kazenēm, nekārtīgās kūkas iespaids ar notecējušu šokolādi pār biskvīta malām. Pieprasīts arī art deco stils – ģeometriskas formas un zelts.

 

Raksts tapis sadarbībā ar konditorejas zīmola FIKA radītāju Baibu Ritovu

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Lasi arī: KAS JĀŅEM VĒRĀ, IZVĒLOTIES KĀZU KŪKU?

Foto: Miks Šēls, Inta Photography

Citi Raksti