Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KAM UZTICĒT VADĪT SAVU KĀZU CEREMONIJU?

KAM UZTICĒT VADĪT SAVU KĀZU CEREMONIJU?

Ir dzirdēti daudz un dažādi stāsti par kāzu ceremoniju vadītājiem. Ja, laulājoties baznīcā, mācītāju visbiežāk varat izvēlēties, tad dzimtsarakstu nodaļās gan ir cita situācija. Var gadīties, ka tās darbinieks perfekti atbilst jūsu abu personībām, un kāzu ceremonija izdodas sirsnīga, gaiša un priekpilna, bet var gadīties arī, ka dzimtsarakstu nodaļas darbinieks citē konkrētajam notikumam neatbilstošas dzejas rindas vai tik priecīgā notikumā rada grūtsirdīgu noskaņu. Bet tie pāri, kas ieplānojuši īpašu un personisku laulību ceremoniju, tomēr nevēlas laulāties ne baznīcā, ne dzimtsarakstu nodaļā, aizvien biežāk izvēlas simbolisku kāzu ceremoniju, kuru vada profesionāls kāzu vadītājs. Tiesa gan, jāatceras, ka šādām laulību ceremonijām Latvijā visbiežāk ir simboliska, ne juridiska nozīme.

Traģikomiska pieredze dzimtsarakstu nodaļā

Vēl pavisam nesen internetā skatījos savas paziņas skaistās kāzu bildes un lasīju pie tām pierakstītos aprakstus. Viņa rakstīja:

“Iespējams visbriesmīgākā sarakstīšanās, kurā tu jūties vainīgs, ka esi ieradies kāzu kleitā un smaidi… Tas padarīja šo dienu galēji neaizmirstamu! Paldies dzimtsarakstu nodaļai par parādīšanu, ka kopdzīve nav nekāds šaļai vaļai,” rakstīja Zane.

Tiesa gan, šim pārim ar humora izjūtu viss kārtībā, tādēļ, atbildot uz jautājumu, kas tad īsti notika, Zane atbildēja, ka nekas īpašs, ja neskaita to, ka sarakstītāja vienaldzīgā balsī kabinetā nolasīja LR likumdošanā pienākošo obligāto daļu, aizliedza ienākt fotogrāfam, jo tā neesot nekāda ceremonija, un par pāra smaidīgajām sejām un neveiklajiem jokiem pauda pārliecinošu neapmierinātību.

Tiem pāriem, kas pilnībā vēlas izvairīties no šādām situācijām, lieliska alternatīva būtu dzimtsarakstu nodaļā sarakstīties iepriekš, bet pašā kāzu dienā izvēlēties profesionālu kāzu ceremoniju vadītāju

– tie visbiežāk ir kāzu un citu saviesīgu pasākumu vadītāji, aktieri vai arī kāds tuvs cilvēks no pašu ģimenes un draugu loka. Latvijā bez mācītājiem un dzimtsarakstu nodaļu darbiniekiem kāzu ceremonijas (tiesa gan – simboliskas) vada gan aktieri, piemēram:

  • Ģirts Ķesteris,

  • Gints Andžāns,

gan dažādi improvizācijas teātru aktieri, gan profesionāli kāzu vadītāji, piemēram:

  • Andrejs Veselovs,

  • Valdis Melderis,

  • Renārs Zeltiņš

un citi sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmi cilvēki.

Citādākas laulības vadīt piedāvā arī dvēseles koučs Inin Nini. Viņa norāda, ka var vadīt citādākas laulības, tuvības ceremonijas, patiesi iegriežot dievišķo sievišķo un vīrišķo, apliecinot mīlestību un lūdzot spēku tai. “Tas nozīmē apliecināt mīlestību citādāk, ne konkrētas tradīcijas ietvaros, bet ar misticisma skolas ordināciju.

Jo es ticu un zinu, ka visi ceļi ved uz vienu. Un ir pienākuši laiki, kad kristālskaidri izgaismojas tikai viena galvenā zinība – mīlestība.

Es ar prieku un dziļi izjusti palīdzēšu pārim gan sagatavoties laulībām, gan tās novadīšu. Ar prieku atbalstīšu tos, kuri vēlas un jūt nepieciešamību pēc dziļāka apliecinājuma, taču nejūt piesaisti nevienai konkrētai konfesijai, ir gatavi drosmīgi un brīvi iet savu, īpašu ceļu,” tā Inin Nini.

Laulības reģistrācija – juridisks akts

Kāzu vadītājs Andrejs Veselovs norāda, ka laulības reģistrācijai Latvijā ir noteikta kārtība. Viss notiekot pēc scenārija, kas ir ierakstīts likumdošanā, un tas ir saprotami, jo laulības reģistrācija, pirmkārt,

  1. ir juridisks akts. “Tieši šī iemesla dēļ varam nonākt situācijā, ka tas, ko jūs redzējāt un dzirdējāt draugu kāzās, būs arī jūsu kāzās.
  2. Jūs nevarat lūgt dzimtsarakstu nodaļas darbiniekam “pa draugam” kaut ko pamainīt vai ieviest kādas liriskas atkāpes, tas neietilpst viņa darba pienākumos,” stāsta Andrejs.
  3. Tāpat jāsaprot, ka dzimtsarakstu nodaļu darbinieki nav profesionāli aktieri un savā ikdienā nevada kāzas, tādēļ jums var paveikties, ja kādam būs oratora spējas, bet kādam to var arī nebūt. “Ja pāris vēršas pie profesionāla vadītāja, kura darbs ir saistīts ar to, lai dāvātu cilvēkiem prieku un patīkamas emocijas, tad var ne tikai gaidīt, bet gan garantēti saņemt personīgu attieksmi un uzmanību jaunajam pārim. Šajā gadījumā ar vadītāju ir iespējams tikties atkārtoti, pārrunāt visas detaļas un vēlmes, kas noteikti tiks ņemtas vērā.
  4. Tāpat pāris var scenārijam pievienot savus zvērestus, izvēlēties ceremonijas vadīšanas valodu, muzikālo pavadījumu un citas nianses,” atzīst Andrejs. Viņš norāda, ka tiek praktizēti arī gadījumi, kad kāds cits cilvēks vada ceremoniju, bet dzimtsarakstu nodaļas darbinieks atrodas blakus, lai pašā atbildīgākajā brīdī (jautājums ar jāvārdu) iesaistītos. Andrejs to dēvē par perfektu variantu tiem pāriem, kas vēlas visu apvienot vienā laikā.

Kāzu ceremonijā humoram jāatvēl pieci procenti

Kāzu un citu pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš šovasar pirmo reizi vadījis arī kāzu ceremoniju. Viņš norāda, ka tas ir īpaši atbildīgs uzdevums, kam jāsagatavojas. “Tā bija fantastiska pieredze. Pāris jau bija salaulājies pirms gada, un šogad svinēja šo dienu kopā ar tuviniekiem. Man tā bija liela atbildība un, neraugoties uz pieredzi, es iekšēji satraucos, kā tas būs. Bet esmu sapratis –

ja pareizi saliek visus akcentus, tad ikviena cilvēka un galvenokārt – paša jaunā pāra, iekšējā pasaule un emocijas būs aizskartas.

Jāatrod īstie citāti, domas, sajūtas, un tad tas organiski jāsaliek kopā. Pāris pats teica arī savus solījumus. Man bija liels prieks to izdzīvot kopā ar viņiem. Lai gan cilvēki mani vairāk asociē ar humoru, es tomēr uzskatu, ka kāzu ceremonijā humoram jāatvēl vien piecus procentus, pārējiem 95 jābūt piepildītiem ar emocijām, mīļumu, sirsnību. Tas nav brīdis, kad ākstīties, jokot un būt klaunam. Tas ir mirklis, kas pieprasa garīgu nopietnību,” tā Renārs Zeltiņš.

Kāzu vadītāji : LĪGAVĀM.LV

Citi Raksti