Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu fotogrāfiju trendi un stili, kas nezaudēs aktualitāti

Kāzu fotogrāfiju trendi un stili, kas nezaudēs aktualitāti

Kāzu fotogrāfiju trendi ir aizraujoši. Tie atspoguļo konkrēto brīdi visā tā krāšņumā. Taču, kad runa ir par kāzu fotogrāfijām, šie ir foto, kas glabās atmiņas daudzus, daudzus gadus. Dažu trendu iekļaušana kāzu estētikā un fotogrāfijās ir lielisks veids, kā likt kāzām izskatīties modernām. Bet kā rast līdzsvaru starp šobrīd aktuālo un pārlaicīgo?

MenuJurasDuo

Lai noskaidrotu, uzrunājām pieredzējušos un apbalvotos kāzu fotogrāfus Paulinu un Matas, pāri, kas strādā kopā kā JūrasDuo. Viņi dalījās ar saviem novērojumiem un uzskatiem par kāzu foto trendiem un ieteikumiem, kā saprast, kurš ir īstais fotogrāfs kāzām.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Kāzu fotogrāfiju trendi - moderni vai īslaicīgi?​

Izklāstot savu viedokli par trendiem kopumā, JūrasDuo dod padomu - akli tiem nesekot, tādā veidā fotogrāfijas neizies no modes. Viņi paskaidro, ka viņi kā fotogrāfi grib, lai viņu izkoptā stila kodols gadu gaitā paliktu neskarts. Ir vilinoši ļauties jaunākajiem trendiem, bet, ja vēlas, lai fotogrāfijas izturētu laika pārbaudi, ir būtiski būt uzticīgiem savam unikālajam stilam un redzējumam. Kad viņi apmāca citus fotogrāfus, viņi vienmēr iesaka haotiski nesekot trendiem, bet tā vietā izkopt savu individualitāti un radīt autentiskas fotogrāfijas ar paliekošu vērtību.

Tiem, kuri nav topošie fotogrāfi, bet kas meklē fotogrāfiju idejas, JūrasDuo sniedz dažus vienkāršus ieteikumus, kā atpazīt trendus. Ne vienmēr foto trendi ir viegli atšķirami no stiliem un atšķirīgām estētikām. Protams, profesionāli kāzu fotogrāfi konsultēs un pastāstīs, kas šobrīd ir modē, ko no tā visa izmantot, bet ko nē, lai arī ilgtermiņā nezustu attēlu estētiskā kvalitāte. Tomēr ir labi šajā ziņā nedaudz izglītoties arī pašiem.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Pirmkārt, ja tas ir kas ļoti populārs, tas, visticamāk, ir īslaicīgs trends. Paulina un Matas dalās ar stāstu no savas pieredzes - pirms 20 gadiem bija stilīgi veidot melnbaltas fotogrāfijas, kurās tikai atsevišķas detaļas bija krāsainas, piemēram, sarkanas rozes. Visiem tas patika!

Kad viņu kāzu fotogrāfs atteicās to darīt, viņi sākumā bijām nesaprašanā. Bet tas bijis labākais padoms, ko kāzu fotogrāfs viņiem sniedzis.

Tagad, atskatoties, viņi priecājas, ka viņiem nav šādu bilžu no kāzām. Otrkārt, jāpievērš uzmanība ādas toņiem. Ja tie ir dīvaini, tas, visticamāk, ir trends. JūrasDuo novērojuši, ka šobrīd ir populāri krāsainām fotogrāfijām piešķirt dzeltenīgu nokrāsu. Ja to izdara pareizi, tas var izskatīties labi. Bet viņi bieži pamana neatbilstošas krāsas cilvēku sejās. Pēc 10 gadiem tas noteikti izskatīsies dīvaini.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Kāzu fotogrāfiju stili

Pirms meklēt jaunākās kāzu fotogrāfiju aktualitātes, vēlams apdomāt kāzu kopējo kontekstu. Varbūt kādi trendi nemaz neiekļausies izvēlētajā kāzu konceptā. Piemēram, maigas un gaisīgas fotogrāfijas dabīgos toņos būs vienkāršāk uzņemt dabā. Bet 90-to paparaci stila fotogrāfijas labāk piestāvēs kokteiļu ballītei pilsētā.

Lai radītu ideālas kāzu fotogrāfijas, jāsaskaņo kāzu un fotogrāfiju stils. Ja tiek definēta kāzu stilistika, ir vieglāk atrast fotogrāfu, kas spēs šo estētiku pārnest fotogrāfijās. Kā uzskata JūrasDuo, ir 6 galvenie kāzu fotogrāfiju stili. Viņi piebilst, ka nav augstāka vai zemāka stila, katrs no tiem ir unikāls un skaists savā veidā. Skaistums ir subjektīvs, tāpat arī stils.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Piedāvājam nelielu kāzu fotogrāfiju stilu gidu, ko var izmantot, lai labāk saprastu, kas jums patīk un kas vislabāk piestāvēs jūsu kāzām.

JūrasDuo piemetina, ka šie fotogrāfiju stili neizies no modes. Tie nav īslaicīgi trendi. Tie spēs atspoguļot jūsu kā pāra personību, tikai jāsaprot, kurš stils jūs uzrunā.

  • Fotožurnālistikas stils. Kāzu foto tiek uzņemti dokumentālā stilā, šī pieeja izceļ patiesus un neiestudētus brīžus. Mērķis ir atainot kāzas to norisē, izstāstīt dienas stāstu caur patiesām un autentiskām bildēm.
  • Augstā māksla. Tās ir maigas, vieglas, elegantas un gaisīgas kāzu fotogrāfijas.
  • Mākslinieciskais stils. šis stils ir radošāks, tajā bieži ir neparastas kompozīcijas, apgaismojums un unikālas perspektīvas. Tas piemērots pāriem, kas vēlas redzēt mākslinieciskas fotogrāfijas no savas kāzu dienas.
  • Vintage stils. To raksturo silta, nostalģiska un intīma noskaņa. šajā stilā iekļaujas bildes ar pieklusinātu krāsu paleti, ar fokusu uz zemes toņiem un maigu, dabisku apgaismojumu.
  • Modes foto. šis stils gūst iedvesmu no modes fotogrāfijām, izmantojot dramatisku apgaismojumu un pozēšanu, lai radītu efektīvas un krāšņas bildes. Ja izvēlaties šo stilu, vēlams veikt izmēģinājumu un iepriekš pakonsultēties pie fotogrāfa, kā pozēt lieliskām fotogrāfijām.
  • Galamērķa kāzu fotogrāfijas. Tās ataino intīmas, privātas kāzu ceremonijas, kurās parasti piedalās tikai pāris. Galamērķa kāzas parasti norisinās unikālās un tālās lokācijās, piemēram, kalna virsotnē, pludmalē vai uz jumta terases pilsētā. Galamērķa kāzu fotogrāfs radoši un jēgpilni dokumentē dienas īpašos mirkļos.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Kāzu fotogrāfijas - vienmēr mainīgas​

Uz jautājumu par to, kā kāzu fotogrāfija mainījusies un kādus trendus viņi piedzīvojuši savas karjeras laikā, JūrasDuo atbild, ka kāzu fotogrāfijas ir attīstījušās no iestudētām fotosesijām studijā pie autentiskākiem kadriem. Daudzus gadus atpakaļ kāzu fotosesija bija paredzēta tam, lai uzņemtu attēlus, kuros pozē līgava, līgavainis un tuvinieki. Fotosesijas studijā bija īpaši iecienītas Baltijas valstīs. 15 - 20 gadus atpakaļ tas lēnām sāka mainīties, bet fotogrāfijās joprojām tika pozēts. šie rūpīgi iestudētie kadri bija galvenais fotogrāfijas fokuss, gandrīz nemaz nebija vietas spontāniem un patiesiem kadriem.​

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Pēdējās dekādes laikā noticis ievērojams pavērsiens uz patiesu un atklātu fotogrāfiju pusi. Līgavām un līgavaiņiem galvenie ir autentiski un neiestudēti brīži, kas patiesi notver viņu kāzu dienas esenci. JūrasDuo stāsta, ka šī fotožurnālisma tendence attīstījusi intīmāku un godīgāku kāzu atainojumu, kurā atklāti mirkļi kļūst par lolotām atmiņām. šodien modernas fotogrāfijas ir tādas, kas atgādina par prieku, mīlestību un svinībām, kas iezīmēja pāra īpašo dienu.

Viņi piebilst, ka izplānoti un pozēti kadri ievērojami mainījušies kopš kāzu fotogrāfijā ienākusi autentiskāka pieeja. Ja fotogrāfs kāzās veic fotosesiju, kurā pāris pozē, visbiežāk tas ir mākslinieciskos nolūkos, nevis, lai uzņemtu portretus, kuros cilvēki skatās tieši kamerā un dīvaini smaida. Ikvienas ģimenes foto albums glabā šādas fotogrāfijas.​

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Kā izvēlēties īsto fotogrāfu kāzām​

Nav noslēpums, ka viens no svarīgākajiem cilvēkiem kāzās ir fotogrāfs. Tādēļ jāatrod kāds, kura klātbūtnē jutīsieties ērti un ar kuru jums ir viens redzējums. Fotogrāfs ir mākslinieks, kurš jūsu īpašajā dienā uzņems skaistas fotogrāfijas, tādēļ kāzu fotogrāfam jābūt kādam, kam pilnībā uzticaties. Zināt, ka fotogrāfs ir izcils tajā, ko dara, un varat uz viņu paļauties.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

JūrasDuo dalās ar godīgiem padomiem tam, kā atrast īsto kāzu fotogrāfu, ja gribat, lai kāzu fotogrāfijas ir pārlaicīgas un negribat sekot ātri pārejošiem trendiem:

  • kad izvēlaties fotogrāfu, padomājiet par to, kā šīs bildes izskatīsies pēc 10, 20 vai 50 gadiem;​
  • izvēlieties fotogrāfu, kura stilu apbrīnojat, bet kurš nav ļoti trendīgs, lai jūsu kāzu bildes neizietu no modes; ​
  • izvēlieties stilu, nevis trendu.

Kāzu fotogrāfijas var būt ļoti atšķirīgas. Galvenais ir atrast šo atšķirību tajā, kas jūs reprezentē un būs relevants arī nākotnē, nevis tajā, kas ir trendīgs šobrīd. Kā JūrasDuo to lakoniski noformulē - izvēlies stilu, nevis modi. Jo mode nāk un iet, bet stils ir kas paliekošs, tas ir personisks un unikāls.

Foto: JŪRASDUO WEDDING PHOTOGRAPHER

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Jūras Duo

Citi Raksti