Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KO DĀVINĀT KĀZU VIESIEM?

KO DĀVINĀT KĀZU VIESIEM?

Nelielas un personalizētas dāvaniņas viesiem ir kļuvušas par neatņemamu teju ikvienu kāzu sastāvdaļu. Jaunie pāri cenšas izdomāt aizvien oriģinālākus un interesantākus risinājumus un aizstāt jau par tradīcijām kļuvušās konfektes ar līgavas un līgavaiņa foto uz iesaiņojuma un citas ne mazāk populāras dāvaniņas.

Smelies iedvesmu – portāls Līgavām.lv apkopoja interesantākās kāzu dāvanu idejas!

 1. KĀZU DĀVANIŅA KĀ NORĀDE. Pasākumu aģentūras Pop Up Sense vadītāja Gunta Skalberga norāda, ka it īpaši lielās kāzās, jaunajam pārim ne vienmēr izdodas personīgi pateikties katram viesim par būšanu klāt šajā pārim svarīgajā dienā. Mazās dāvaniņas ir lielisks veids, kā to izdarīt. “Izvēloties pasniegt viesiem dāvaniņas, es ieteiktu pieiet tam radoši un padomāt, kā tās var pildīt vēl kādu funkciju, piemēram, kalpot arī kā vietu ierādītāji galda karšu vietā. Tam noderēs gan mazie sukulenti podiņos vai kāda cita sīpolpuķīte ar personisku zīmīti un viesa vārdu, gan personalizētas saldumu kastītes,” iesaka Gunta Skalberga. Par vietu ierādītājiem patiesībā var noderēt jebkas – skaistas limonādes pudeles ar viesa vārdu etiķetes formā, personalizētas daudzkārt lietojamas ūdens pudeles (lieliski noderēs nākamajā rītā) vai šotu glāzītes (vēl domājot par pašu kāzu vakaru), bet kāzām citā valstī – bagāžas birkas, uz kurām var uzdrukāt gan viesa vārdu, gan tieši viņam atbilstošu citātu.
 2. DĀVANAS, KAS RAKSTURO KĀZU TĒMU. Bieži vien tieši kāzu tēma ir tā, kas var pačukstēt priekšā, kāda dāvaniņa iederētos svinībās un būtu pēc tam noderīga. Gunta Skalberga iesaka, ka, piemērām, kāzās, kas tiek rīkotas pie jūras, jauka un noderīga dāvana būs flip-flop čības (dāmas būs īpaši pateicīgas un čības noderēs arī vēlāk uz deju grīdas, kad kājas būs jau krietni nogurušas) vai saulesbrilles (šāds elements lieliski izskatīsies arī kāzu fotogrāfijās).
  “Tāpat var spēlēties arī ar kāzu tēmu un krāsām – kādās kāzās, kurās dominēja persiku toņi, kā dāvaniņa katram viesim tika pasniegts gards persika auglis.
  Pāris var padomāt, kāda dāvaniņa varētu raksturot viņu personību. Šogad pāris, kuri ir kaislīgi ceļotāji, bija sagatavojuši katram viesim piemiņas kartiņu no savām ceļojuma bildēm, kurā ar roku bija ierakstīts personisks paldies. Kartiņas tika ievietotas bilžu turētājā, kas lieliski noderēja arī momentfoto bildītēm no kāzu foto stūrīša,” pieredzē dalās Gunta Skalberga.
  Savukārt festivāla kāzām kā lieliska dāvana, kas patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem būs gaumīgi īslaicīgi tetovējumi. Tie radīs rotaļīgumu, prieku un nenoliedzami – izcelsies arī fotogrāfijās.
 3. PAŠU ROKĀM GATAVOTAS. Viesi īpaši novērtēs tās dāvaniņas, ko gatavojis pats jaunais pāris. Kāzu AģentūrasDace Miezīte novērojusi, ka kāzu viesiem patīk dāvanās saņemt praktiskas lietas, ko arī vēlāk viņi varēs izmantot un atcerēties īpašo notikumu. Piemēram, kāzām ziemā lieliski noderēs personalizēti lūpu balzāmi (īpaši tādēļ, ka zinātniski pierādīts, ka vidēji cilvēks pazaudē vienu lūpu balzāmu nedēļā). Savukārt karstām vasaras kāzām tie varētu būt, piemēram, kokteiļu pagatavošanas atribūti vai stilīgi stikla pudeļu attaisāmie.
 4. DĀVANIŅAS, KAS RAKSTURO PAŠU PĀRI. Kāzu dāvaniņām ir jāraksturo pats pāris, jo galu galā tā ir viņu īpašā diena. Pāris, kas ir aktīvi sociālo tīklu lietotāji, varētu apdrukāt krūžu paliktņus, izmantojot savu Instagram kontu attēlus un nodrukājot arī kāzu īpašo haštagu. Bet šeit gan svarīgi izvēlēties īstās bildes – lai tie nebūtu tikai jūsu selfiji, bet ietvertu daudz dziļāku nozīmi. “Kādās kāzās sagatavojām dažādas dāvanu kartes no pāra. Viena no dāvanu kartēm bija brauciens ar līgavaiņa traktoru. Lai gan sākotnēji pāris bažījās, kurš gan tādu vēlēsies, pēc kāzām tieši šī dāvanu karte bijusi teju pieprasītākā,” atceras Dace.
 5. SALDUMIEM – JĀ VAI NĒ? Saldumi ir kāzu dāvaniņu klasika, tomēr arī ar tiem jābūt uzmanīgiem. “Personalizētas šokolādes un saldumi ir piemēroti tad, ja vismaz vienam no pāra tik ļoti garšo šokolāde, ka to zina arī viesi. Ja dāvina saldumus, tiem ir jābūt gan garšīgiem, gan arī jāgaršo vairākumam viesu. Piemēram, populāros macaroons viesi atstāj uz galda un nepaņem līdzi, kamēr franču mandeles šokolādē tiek paņemtas visas,” novērojusi Kāzu Aģentūras vadītāja Dace Miezīte. Pie tam kāzu aģentūras I WISH vadītāja Laura Ošiņa iesaka atcerēties, ka jāseko līdzi arī laikapstākļiem un, piemēram, +30 grādu karstumā šokolādi dāvināt nevajadzētu.
 6. JO MAZĀK IESAIŅOTAS, JO LABĀK! Domājot par kāzu dāvaniņām viesiem, jaunajam pārim un kāzu rīkotājiem vajadzētu atcerēties, ka nebūtu vēlams aizrauties ar dažādiem papīriem un lentītēm, iesaiņojot dāvanas. “Ja sākotnēji tas var šķist glīti, tad brīdī, kad viesi pie galda nolems dāvaniņu izsaiņot, visas šīs lentītes un papīrīši turpat uz galda arī paliks, kas savukārt traucēs fotogrāfam uztaisīt skaistas un tīras galda detaļu bildes,” iesaka pasākumu aģentūras Pop Up Sense vadītāja Gunta Skalberga.
 7. KĀZU DĀVANAS VIETĀ – ZIEDOJUMS. Ja jaunais pāris vēlas izdarīt labu darbu un ir pārliecināti, ka arī viesi to novērtēs, tad kāzu dāvanu vietā katram viesim var pasniegt kartiņu, kurā norādīts, kādam labdarības projektam viesa vārdā veikts ziedojums. Tik priecīgā dienā, kā kāzu diena, nemaz nenāktu par sliktu izdarīt vēl kādu ne mazāk priecīgu darbu.

Foto: Pinterest

Kāzu dāvanu piedāvājumu skati šeit:KĀZU DĀVANAS

Citi Raksti