Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ja plāno kāzas, neatkarīgi no tā, vai kāzas paredzētas tikai divatā kādā no Karību jūras kūrortiem vai ar lielām svinībām divu dienu garumā tepat Latvijā, plānošana nepieciešama kā vienā, tā otrā gadījumā.

Kā plāno kāzas? Vispirms šūt kleitu vai pirkt kurpes? Kad aicināt viesus? Un galu galā – uz kurieni tieši tos aicināt? Sākot īpašās dienas plānošanu, jāatbild uz patiešām daudziem jautājumiem, tādēļ piedāvājam nelielu špikeri, ja tā var teikt, kas palīdzēs neapjukt un iet soli pa solim pretī savam jā vārdam.

1. SĀC AR SAVAS ĪSTĀS SAJŪTAS ATRAŠANU

Iztēlojies savas ideālās kāzas un saproti, ko tajās vēlies redzēt, kur vislabprātāk tās svinētu un, galu galā, kā tas viss kopā izskatīsies? Vai tā būs karsta vasaras diena vai sniegota ziemas novakare?

Lasi rakstu KĀZU SVINĪBAS TAVĀ STILĀ

Lasi rakstu 10 JAUTĀJUMI, KAS PALĪDZĒS TEV NONĀKT PIE SAVA KĀZU STILA

plāno kāzas
Foto: BILLIJS LOCS / www.billijs.lv

2. VIETAS IZVĒLE

Kāzu vietas (īpaši, ja tās ir ļoti iecienītas) tiek rezervētas tik ātri kā sniegs izkūst vasarā, tādēļ ar šo lēmumu gan kavēties nevajadzētu. Vietas izvēle būs atkarīga no jūsu vēlmēm, viesu daudzuma, nakšņošanas iespējām un citiem kritērijiem. Tā var būt pils vai muiža, vai, tikpat labi, meža ieloks vai jūras piekraste. Gan vēlamā ceremonijas, gan kāzu svinību vietas izvēle visticamāk noteiks arī kāzu datumu. Bet, ja svarīgākais savās kāzās izrādās vizuālais noformējums, tad, vadoties pēc tā, jāatrod norises vieta un tam pakārtoti jāveido lūgto viesu saraksts.

Lasi rakstu KAS JĀZINA, IZVĒLOTIES SVINĪBU VIETU? 

Skat. TOP KĀZU SVINĪBU VIETAS šeit: Kāzu svinību vietas

plāno kāzas
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

3. BUDŽETS

Kad plāno kāzas, nenoliedzami svarīga sadaļa, tomēr bieži vien ne pati svarīgākā. Pie tam jāņem vērā, ka vienmēr jābūt gataviem, ka visticamāk tiks iztērēts vairāk par plānoto summu, jo līdz pat kāzu dienai var rasties dažādas papildus vēlmes.

Lasi rakstu VEIDOJAM KĀZU BUDŽETU GUDRI 

Lasi rakstu KĀZAS, KAS NEIZMAKSĀ VESELU BAGĀTĪBU 

plāno kāzas
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

4. KĀZU PAKALPOJUMU PIESAISTE

Kas fotografēs un filmēs, vadīs un spēlēs mūziku? Ja pārim ir svarīgi savās kāzās redzēt konkrēto fotogrāfu un/vai video operatoru, kāzu vadītāju un muzikālo grupu, tad šos cilvēkus nepieciešams apzināt pēc iespējas ātrāk – tiklīdz zināms kāzu datums. Ir pat pāri, kas pakārto savas īpašās dienas datumu konkrētajiem māksliniekiem.

Lasi rakstu KĀZU PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS – KAS TAS PAR ZVĒRU UN KĀ TO PIERADINĀT?

Lasi rakstu KĀ IZVĒLĒTIES SAVU FOTOGRĀFU? 

Skat. TOP KĀZU FOTOGRĀFUS šeit: Kāzu fotogrāfi

Kāz rīkotājs OGA EVENTS

5. APĢĒRBS KĀZĀS, PLĀNO KĀZAS AR STILU

Kleita un uzvalks? Arī kāzu tērps jāsāk meklēt vai pasūtīt pie šuvējas pēc iespējas ātrāk, bet der atcerēties, ka kāzām gatavošanās process var radīt acīm redzamas ķermeņa uzbūves izmaiņas.

Lasi rakstu LĪGAVAS  MODES TRENDI 2020

Skat. TOP KĀZU KLEITU piedāvājumu šeit: Kāzu kleitas

Skat. TOP KĀZU UZVALKU piedāvājumu šeit: Kāzu uzvalki

Iedvesmojies no PASAULES LĪMEŅA KĀZU ZĪMOLIEM šeit: Kāzu kleitu zīmoli

Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

6. VIESI UN IELŪGUMI

Viesu skaits visticamāk būs skaidrs jau izvēloties vietu, bet ielūgums būs vēstnesis viesiem par kāzu laiku un norises vietu. Ielūgums ir pirmais vēstnesis par kāzām, tādēļ tam noteikti ir jāatbilst kopējai kāzu tematikai un jāiekļauj pēc iespējas vairāk informācijas, lai viesiem nevajadzētu kāzu dienā zvanīt un traucēt jauno pāri.

Ielūgums jāizsūta ne vēlāk kā mēnesi pirms kāzām, bet, ja vēlaties būt pilnīgi droši, ka viesi laikus rezervēs datumu, tad lieti noderēs Save The Date jeb Rezervē datumu! kartītes, ko var izsūtīt pat sešus mēnešus iepriekš!

Lasi rakstu LAI TOP VIESU SARAKSTS 

Lasi rakstu IELŪGUMU IZVEIDES BAUŠĻI 

PLĀNO KĀZAS - IELŪGUMI
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

7. JĀ VAI NĒ VEDĒJIEM?

Jau laicīgi nepieciešams uzrunāt potenciālos vedējus/lieciniekus, lai saprastu, cik lieli palīgi viņi būs kāzu organizēšanā un vai būs nepieciešama, piemēram, aģentūras piesaiste.

Skat.TOP KĀZU RĪKOTĀJUS šeit: Kāzu rīkotāji

plāno kāzas - vedēji
Foto: MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

8. LĪGAVAS PUŠĶIS UN DEKORĀCIJAS

Noteikti jāieplāno tikšanās ar floristu/dekoratoru, kas palīdzēs jūsu idejas pārvērst realitātē.

Skat. TOP KĀZU DEKORATORUS šeit: Kāzu dekorācijas

Foto: SASCH.ME

9. KO VIESI ĒDĪS UN DZERS?

Tikpat svarīgi jau laicīgi parūpēties par ēdinātāju piesaisti. Jāieplāno laiks degustācijām, kā arī svarīgi atcerēties ēdienkartē iekļaut arī izvēli veģetāriešiem. Pēdējos gados aizvien populārāks kļūst koncepts vienas kāzu tortes vietā piedāvāt daudz un dažādas kūkas – jebkurā gadījumā ar konditoru būs jātiekas! Kad plāno kāzas, jāpadomā vai ir paredzēts pasniegt lielu daudzumu alkohola, ieteikums – sākt to iegādāties laikus!

Lasi rakstu KĀZU MIELASTS NO NĀKOTNES šeit: Veģetāri kāzu banketi

Skat. TOP KĀZU BANKETU piedāvājumu šeit: Kāzu banketu piedāvājums

plāno kāzas - ēdiens
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

10. SCENĀRIJA IZVEIDE

Kad visi svarīgākie datumi un cilvēki būs aizrunāti, nepieciešams sastādīt pašas kāzu dienas scenāriju. Lai diena būtu pēc iespējas mierīgāka, svarīgi laikus saplānot, cikos celsieties, cikos un kur notiks pucēšanās un citas īpašās dienas nianses. Ja jūsu kāzās būs vakara vadītājs, tad pirms tam noteikti jātiekas arī ar viņu, izejot cauri visam kāzu scenārijam.

Lasi rakstu 10 IDEJAS ATMIŅĀ PALIEKOŠĀM KĀZĀM 

Lasi rakstu KĀ PADARĪT SAVAS KĀZAS ĪPAŠAS 

Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

11. PIRMSKĀZU BALLĪTES

Nedrīkst aizmirst ieplānot vecmeitu un vecpuišu ballītes – kur, kad, kas piedalīsies? Un galu galā – jāizvēlas īstais draugs un draudzene, kas uzņemsies visus organizatoriskos jautājumus.

Skat. vecmeitu/vecpuišu ballīšu piedāvājumu šeit: Vecmeitu, vecpuišu ballītes

plāno kāzas vecmeitu ballīte, vecpuišu ballīte
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

12. KĀZU DEJA

Jāsaprot, vai iestudēsiet kādu īpašu deju, kas būs pārsteigums viesiem vai paliksiet pie tradicionālā valša (bet izmēģināt vajadzētu tāpat), kāda mūzika skanēs?

Skat.kāzu dejas piedāvājumus šeit: Kāzu deja

plāno kāzas - kāzu deja
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

13. KĀZU AKSESUĀRI

Detaļas, detaļas, detaļas – kāzu grāmata, laulību gredzeni, gredzenu spilventiņš, lāpas, laternas, viesu dāvaniņas un citas detaļas ir rūpīgi jāpārdomā un jāsagādā iepriekš, lai scenārijs tiktu brīnišķīgi realizēts.

Skati šeit  TOP INVENTĀRA NOMAS PIEDĀVĀJUMI

PLĀNO KĀZAS - INVENTĀRA NOMA, AKSESUĀRI
Foto GATIS LOČMELIS /www.gatislocmelis.com

14. VIESU IZVIETOJUMS

Kad noteikts viesu galējais skaits, jāveic to sadalījums pa istabiņām, kā arī sēdvietām pie galdiem. Nedrīkst aizmirst arī galda kartes!

Skari šeit: PAPĪRLIETAS

plāno kāzas - papīrlietas, ielūgumi, grafiskais
Foto: AIGA RĒDMANE / kāzu rīkotājs: Bannté

15. PUCĒŠANĀS

Pirms lielās dienas noteikti nepieciešams gan matu sakārtojuma, gan grima izmēģinājums, bet pedikīru un manikīru vislabāk ieplānot pirmskāzu dienā.

Lasi rakstu SAGAIDI KĀZAS IDEĀLĀ FORMĀ

Lasi rakstu TENDENCES LĪGAVAS ĀDAS APRŪPĒ

Skat. TOP grima, friziermeistarus šeit: Kāzu grims, frizūra

Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY

16. KĀZU CEREMONIJA

Kāzu ceremonijas mēģinājums nav tikai tradīcija, kas novērojama Holivudas filmās, bet gan dod reālu ieskatu lielajā dienā un ļauj novērst kļūdas un neprecizitātes, ja tādas būtu.

Skat. TOP KĀZU CEREMONIJU VIETAS šeit: Kāzu ceremoniju vietas

Foto: EINĀRS FREIMANIS

17. AUTO

Par auto un tā dekorācijām jāpadomā ne vien attiecībā uz jauno pāri, bet arī kāzu viesiem – vai viņi izmantos personīgo transportu Vai varbūt jāapsver doma par autobusa noīrēšanu visiem viesiem?

Skat. kāzu auto piedāvājumu šeit: Kāzu auto

Foto: BAZALY PHOTOGRAPHY

18. KĀZU CEĻOJUMS – KUR?

Plāno kāzas ar medusmēnesi! Ar kāzām gan viss nebeidzas, bet gluži otrādi – sākas lielā dzīve. Viens no pirmajiem soļiem – kāzu ceļojums, arī tā plānošanu nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi.

Lasi rakstu MEDUSMĒNESIS. KĀ TO PAVADĪT? 

Atrodi savu ceļojumu aģentūru šeit: Kāzu ceļojumi

plāno kāzas - ceļojumi
Foto: HELEN HAVARD / Bora Bora

19. TO DO LIST

Lai visu būtu vieglāk atcerēties un pielāgot savu kāzu vajadzībām, iesakām izveidot savu darāmo lietu sarakstu.

Te iedvesmai, kā to izdarījusi fotogrāfe Linda Brīnums, gatavojoties pati savām kāzām: Kāzu plānošanas to do list

plāno kāzas - to do list wedding
Foto LINDA LAUVA / www.lindalauva.com

Raksta PLĀNO KĀZAS? AR KO SĀKT? tapšanā sakām paldies arī Sindijai Vildei, pasākumu aģentūras CHOCOLATE EVENTS kreatīvajai direktorei.

Foto: AIGA RĒDMANE, BILLIJS LOCS, BAZALY PHOTOGRAPHY, HELEN HAVARD, EINĀRS FREIMANIS, GATIS LOČMELIS, MIKS ŠĒLS, LINDA LAUVA, SASCH.ME

Citi Raksti