Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MEKLĒJOT SAVU KĀZU KODOLU

MEKLĒJOT SAVU KĀZU KODOLU

Kāzas ir stāsts par konkrēto pāri, viņu vērtībām, personībām un interesēm. Tieši tādēļ kāzu stilam visi šie aspekti ir jāietver. Nav nozīmes, kādas kāzas bija citiem, vissvarīgākais ir, kādas tās vēlas redzēt konkrētā līgava un līgavainis. Kāzas ir stāsts, un tikai pāris var nolemt, kā šo stāstu vislabāk izstāstīt.

Iztēloties savas kāzas kā skaistu kāzu filmu

Kāzu dekoratore un organizatore Iluta Piternika / MintDeco stāsta, ka senāk kāzas tika plānotas, balstoties uz tradīcijām. Savukārt, šobrīd pāri var veidot savu kāzu dienu pilnībā ieklausoties tikai sevī, savās vēlmēs un sajūtās.

“Kāzu ceremonija var notikt arī deviņos vakarā saulrietā, un nevienam nav tiesību kritizēt šo ideju. Iedomājieties, ka divi vien sēžat kinozālē, skatoties skaistu kāzu dienas filmu. Aizveriet acis un sajūtiet, kas notiek šajā kāzu filmā – kādas tur ir emocijas, kādi tur ir cilvēki, kas īpašs un aizkustinošs tur notiek? Definējiet, kas jūsu mīlestības dienā ir pats svarīgākais un ap to būvējiet pārējo kāzu dienas plānu un vīziju. Kādam tā ir pirmā satikšanās, kādam pirmais valsis pils zālē, kādam gardas vakariņas, bet citam izbraukums ar laivu,” iesaka Iluta Piternika.

Viņa arī norāda, ka, aplūkojot citu pāru kāzu fotogrāfijas dažādos blogos un žurnālos, pāris var kļūt pārsātināts ar informāciju. “Lielajā informācijas klāstā ir viegli pazaudēt savu kāzu sajūtas kodolu.

Es no visas sirds ieteiktu kādā brīdī piebremzēt ar Pinterest un citu avotu caurskatīšanu. Tā vietā iesaku līgavai un līgavainim apsēsties viens otram pretī, iemalkot vīna glāzi un pasapņot un pārrunāt savu kāzu konceptu un stilu.”

Sastrukturizēt savas vēlmes

Pēc tam, kad līgava un līgavainis ir sapratuši, kāda aptuveni varētu būt kopējā kāzu noskaņa, ir nepieciešams savas vēlmes strukturēt. Tādā veidā tiks atvieglots tālākais kāzu plānošanas process. Piemēram, ja pāris vēlas klasiskas kāzas, tad jāsaprot, vai tā būs moderna klasika vai senlaiku klasika. Ja patīkami šķiet abi varianti, tad labāk tomēr būtu izvēlēties vienu, kas ļaus nepārspīlēt ar dažādu detaļu pārbagātību.

Tāpat, ja pāris ir izvēlējies, piemēram, art deco stilu, tad nepietiks tikai ar to, ka līgavas kleita būs šādā stilā, bet ir jāpadomā par mazākām un lielākām niansēm, kas palīdzētu radīt kopējo stāstu. Jāsaprot arī tas, ka, izvēloties konkrētu stilu, varētu nākties kaut ko speciāli pasūtīt vai ražot, ja līdz šim tas nevienam citam nav bijis aktuāli, līdz ar to var veidoties arī papildus izmaksas.

Izvēle par kāzu stilu pavisam skaidra

Liene un Kārlis jau no paša sākuma zināja, kāda stila kāzas vēlas. Viņi saprata, ka viņiem nebūs tipiskas kāzas, bet gan kāzu festivāls vairāku dienu garumā.

“Tā kā gandrīz gadu iepriekš mēs slepeni sarakstījāmies, atstājot nozīmīgāko mirkli tikai starp mums un mūsu lieciniekiem, tad pavisam ar citu skatu un vieglumu varējām plānot šī notikuma saviesīgo daļu.

Svarīgākā detaļa bija mākslinieki, kurus rezervējām jau gadu iepriekš. Mēs nevēlējāmies tikai fona mūziku, bet gan priekšnesumus un koncertus, ko var baudīt brīvdabas festivāla atmosfērā.

Arī pret kāzu mielastu attiecāmies līdzīgi – gribējām viesiem nodrošināt sajūtu, ka viņi var ēst, kad paši grib, pie bāra iedzert to, ko vēlas, un galu galā atrast pļāvā tieši sev ērtāko vietiņu, kur piesēst.

Kāzu svinību laikā bija iespēja gan peldēt, gan sildīties baļļā, bet nākamajā dienā kopīgi spēlējām futbolu, tādējādi katrs varēja atrast sev tīkamāko nodarbi, un mums nebija jāuztraucas, ka ir jāseko kādai noteiktai pasākuma programmai,” tā Liene un Kārlis.

FOTO:ANDA UPMALE
Citi Raksti