Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mūsdienu romantika jeb urbānās kāzas

Mūsdienu romantika jeb urbānās kāzas

Lai gan pilsētas centra pamestās ēkas un nomales noliktavu angāri pirmajā acu uzmetienā nesaistās ar neko romantisku, ar devu uzdrīkstēšanās un fantāzijas tajās var sarīkot maģiskas un neaizmirstamas kāzas pilsētā. Ja vēlaties uzburt pārlaicīgu atmosfēru un gremdēties nostaļģiskā romantikā, pilsētas kāzas ir īstais koncepts, ko izvēlēties.

Pilsētas apsūbējušie dārgakmeņi

Pilsētā ir neizsmeļamas iespējas atrast telpas ar vēsturi, kas piešķirs jūsu īpašajam pasākumam neatkārojamu atmosfēru, ko radījis laika ritējums. Nedaudz mūsdienu pieskāriena un jebkura vēsturiska vai industriāla telpa iegūs elegantu šarmu. Ne velti pasaules metropoļu nomales iekārojuši mākslinieki - industriālais mantojums ne tikai nodrošina plašas telpas par izdevīgākām cenām, bet arī ar radošu pieeju tās iespējams pārvērst unikālā vidē. Pamestas fabrikas un noliktavas ir piemērotas ne tikai mūsdienu mākslas izstādēm un jauno mūziķu koncertiem, tā ir arī ideāli piemērota vide pilsētas kāzām.

Turklāt, ja vēlaties ko īpašu, ir vērts nevis ieguldīt līdzekļus smalku muižu īrē, kuras kāzu sezonā lielākoties ir aizņemtas, bet gan uzburt savu pasauli kādā citiem aizmirstā vietā.

Foto: COURTNEY MARIE

Pārvērst telpu mākslas darbā

Kādēļ aprobežoties ar kāzu dekorācijām, ja jums ir plaša, industriāla telpa, kurā izveidot veselu telpas scenogrāfiju. Mūsdienās ir pieejami visdažādākie speciālisti, no kāzu plānotājiem un stilistiem līdz floristiem un dekoratoriem. Kādēļ gan nedomāt plašāk un nepiesaistīt kāzu scenogrāfu vai mākslinieku? Tas nenozīmē, ka kāzu izmaksas būtiski sadārdzināsies. Gluži pretēji - profesionāļi ieteiks, kā līdzekļus izlietot gudrāk un panākt maksimālo efektu. Piesaistot mākslinieku, viņš saņems atalgojumu par savām zināšanām, pieredzi un idejām, taču, iespējams, radīs grandiozu ideju, ko īstenot ar minimāliem līdzekļiem.

Foto: CLAUDIA FELLINO

Industriālās telpās nav vietas piesardzībai - varat to papildināt ar iespaidīgām drapērijām no otrreiz izmantojamiem audumiem vai iekārt griestos nolūzušu koku zarus, greznotus ar ziediem vai spuldzītēm. No dabas materiāliem līdz abstraktām skulptūrām - ļaujieties jūsu un mākslinieka iztēles lidojumam.

Arī floristam un dekoratoram būs, kur izpausties. Liela telpa nenozīmē to, ka tā būs jāpiepilda ar neskaitāmām rozēm. To var dekorēt ar sausiem ziediem, smilgu pušķiem vai izvietot telpai atbilstoša mēroga augus podos. Dažāda veida dekorācijas var iznomāt, lai tās nebūtu jāiegādājas lielā skaitā un pēc tam jādomā, ko ar tām iesākt. Tāpat arī galdu un krēslu izvietojums var kļūt par daļu no elpu aizraujošas scenogrāfijas.

Foto: NINA AND DAREK

Tas var būt viens garš galds var milzīgs apaļais galds, kura vidū izvietota iespaidīga ziedu vai sveču kompozīcija. Lielās telpās var atļauties visdažādākās mēbeļu konfigurācijas, tie var būt mūsdienīga dizaina krēsli, kas izvietoti pie pamīšus kārtotiem apaļiem un taisnstūra veida galdiem ar drapētiem galdautiem un dramatiskiem galdu rotājumiem. Galvenais ir izskatīt dažādus variantus un nonākt pie harmoniskākā un pārskatāmākā izkārtojuma, lai viesiem būtu ērti atrast savu vietu pie galda un kopskats nebūtu haotisks.

Foto: KATIE HARMSWORTH

Rozes uzplaukst arī betonā

Industriāls ne vienmēr nozīmē pelēkas betona sienas. Pilsētā ir ne mazums pamestu pagalmu un dārzu. Tāpat arī pilsētās un to apkaimēs atrodami parki, dārzniecības un siltumnīcas. Varbūt pirmajā acu uzmetienā kāds aizaudzis šķūnis vai pamestas drupas pilsētas nomalē nešķiet ideālā vieta kāzām, taču pēc konsultācijas ar dārznieku sapratīsiet, kā šo vietu nedaudz sakopt un pārvērst par ēterisku vidi ceremonijai. Varbūt pilsētā atrodas kāda loft tipa telpa, ko pārvērst par oranžēriju un uzburt īstu oāzi betona džungļos!

Foto: TASNIM ASHRAF

Teatrālas detaļas un maģiska atmosfēra

Rīkojot kāzas industriālā vidē galvenais ir kontrasti. Tā ir īstā vide, lai īstenotu sapņus par kristālu, samtu, mirdzošu zeltu un sudrabu. Uzspēlēti greznas un trauslas detaļas izcili izcelsies uz apbružāta un laika zoba skarta fona, un noteikti neradīsies sajūta, ka to ir par daudz vai ka tās ir pārlieku butaforiskas. Vienīgais, kas jāņem vērā, ir dienas laiks, kurā noris svinības, lai panākt maksimālo efektu.

Ja kāzas paredzētas dienas gaišajā laikā, tad var izmantot spoguļus un pulēta metāla elementus, lai atstarotu gaismu. Vakarā telpā var iedegt spuldzītes, visdažādākās lampas un sveces. Spēlējoties ar elementiem, var radīt daudzveidīgu noskaņu - no futūristiska minimālisma līdz bohēmiskam šikam. Kā arī, rīkojot kāzas plašās, labi vēdināmās telpās, var domāt ne tikai par vizuālo, bet arī smaržu baudījumu. Varat telpu piepildīt ar aromātiskajām svecēm un vīrakiem.

Lasi arī: TIK DAŽĀDAIS APGAISMOJUMS KĀZU SVINĪBĀM

Foto: COURTNEY MARIE PHOTOGRAPHY

Kāzas pilsētā ir labs risinājums arī tad, ja plānojat mazbudžeta kāzas, jo tādā gadījumā nebūs jādomā par visu viesu izmitināšanu. Kā arī, pilsēta sniedz iespēju noturēt ceremoniju un svinības dažādās vietās, netērējot daudz laika ceļā, nokļūstot no vienas vietas uz otru. Pilsētā ir ne mazums īpašu telpu ceremonijai - varat to sarīkot mākslas muzejā, kādā galerijā vai bibliotēkā. Varbūt ir kāda tieši jums īpaša vieta, ar kuru saistās skaistas atmiņas.

Ja esat gatavi mesties avantūrā un atrast kādu pilsētas dārgakmeni, kam ikdienā varbūt paskriets garām, svinību norises vietas meklēšana var pārvērsties par piedzīvojumu. Tas noteikti ir tā vērts, jo, atrodot un uzspodrinot kādu aizmirstu telpu, radīsiet sev iespēju svinēt savu mīlestību īpašā un pārdomātā vidē.

Raksta autore: RENĀTE BERGA

Foto: COURTNEY MARIE, KATIE HARMSWORTH, CLAUDIA FELLINO, NINA AND DAREK

Citi Raksti