Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tradīcijām apvītas kāzas Latgalē

Tradīcijām apvītas kāzas Latgalē

Kāzas Latgalē apvieno visu krāšņāko, ko Latvija spēj sniegt - senas kāzu tradīcijas, gleznainas ainavas, siltu uzņemšanu un autentisku pieredzi.

Latgale ir vieta, kas savus dārgumus nepasniedz kā uz paplātes, tie ir jāatklāj. Ja esiet gatavi izpētīt Latgales ezeriem izraibināto ainavu, klauvēt pie vietējo amatnieku un saimnieču durvīm un ļauties plūdumam, lai atklātu, kas slēpjas aiz nākamā Daugavas loka, kāzas Latgalē būs tik tiešām sirsnīgs piedzīvojums.

Kāzu vietas Latgalē

Latgale lepojas ar daudzveidīgu vidi un kāzu norises vietām: baznīcām - arhitektūras pieminekļiem, romantiskām muižām, tradicionālām lauku sētām. Atliek tikai izvēlēties kāzu iecerei atbilstošāko.

Vasaras mājiņās Pazust Latgalē apvienojas mūsdienīgais ar autentisko. Tās ir trīs modernas mājiņas, kurās piedzīvot autentisku lauku sētas sajūtu. Ceturtā mājiņa ir unikāla - pārveidota no kādreiz celtās vectēva traktora garāžas - Boutique Garāža. Namiņi atrodas Bogdānu ciemā, starp vēl 10 citām lauku sētām, uz pussalas Ildza ezera krastā. Namiņi būs lieliska vieta, kur pārim klusībā un mierā pavadīt pirmskāzu vai kāzu nakti, prom no pārējiem viesiem un lielajām svinībām.

Vieta: PAZUST LATGALĒ

Pārvērtiet kāzas Latgalē par relaksējošu nedēļas nogali sev un viesiem. Dabas kūrortā Silene Resort & SPA sagaida gleznaina daba, svaigs priežu sila gaiss, aktivitātes katrai gaumei, komforts un nevainojams serviss. Te valda miers, kas iedvesmo atgriezties pie sevis un skaisti svinēt īpašākos dzīves mirkļus. Nakšņošanai Silene Resort & SPA tiek piedāvātas luksusa villas ar visām ērtībām. Kūrorts piedāvā arī izsmalcinātas maltītes ar skatu uz ezeru restorānā Silenes Terases, kā arī Itāļu restorānā. Sajūtu baudījumu iespējams gūt SPA, kurā ir baseins ar ūdens masāžu, sirds un garu sildoša sauna un aromātiskā tvaika pirts, kā arī iespējams apmeklēt masāžas un kosmētiskās procedūras, kas palīdz uzlabot ķermeņa un prāta labsajūtu, kas ir īpaši svarīgi kāzu dienā.

Vieta: SILENE RESORT & SPA

Rudens kāzas Latgalē

Vai varētu būt piemērotāka vieta laulību ceremonijai rudenī par noslēpumainu un košajos rudens toņos iekrāsotu muižas parku? Latgale var lepoties ar daudzām burvīgām muižām, kas var kļūt par īpašu fonu jūsu kāzu ceremonijai Latgalē.

Lūznavas muiža ir atjaunotā Latgales jūgendstila pērle, kuru kā vietu mākslai un mūzikai 20.gs. sākumā cēlusi muižnieku Kerbedzu dzimta. Laulību ceremonijas norisei ir vairākas iespējas - laulības reģistrēšana muižas Sarkanajā zālē, laulību ceremonija muižas kapelā (katoļu kapela, apkalpo Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles priesteris), salaulāšanās Kultūras šķūnī vai laulību noslēgšana brīvā dabā, muižas parkā vai muižas priekšā. Turklāt pēc laulību ceremonijas kāzu svinības iespējams turpināt muižas Sarkanajā zālē. šāda vide ar vairākām iespējamām ceremoniju vietām gan iekštelpā, gan ārtelpā ir īpaši piemērota rudens kāzām, kad laikapstākļi var pārsteigt. šī vide ir estētiska un iedvesmojoša - ideāli piemērota pasakainām un īpašām kāzām.

Vieta: LŪZNAVAS MUIŽA

Latgalē ir ne mazums 18. un 19. gadsimta muižu, kuru ārtelpa pieejama publiski. Kāzām nav jānotiek mākslīgi perfektā vidē - fotosesija uz nedaudz apdrupušām muižas kāpnēm vai kādām noslēpumainām lapenes drupām muižas parkā piešķirs fotogrāfijām īpašu noskaņu un romantiku. Nebaidieties no kontrastiem, ļaujieties muižu noslēpumainajam vilinājumam un ieplānojiet kāzu fotosesijas pieturpunktu kādā no romantiskajiem muižu un piļu parkiem, it īpaši, ja kāzas notiek rudenī.

Krāslavas pils kompleksā ap pili Daugavas ielejas nogāzēs grāfi Plāteri iekārtoja lielu ainavu parku itāļu stilā, kurā arī šobrīd ir ap 70 dažādu koku un krūmu sugas. Barokālā dārza galvenā daļa - ģeometrisks liepu koku dārzs - ir saglabājies līdz mūsdienām. Parkā ir atjaunota grota ar noslēpumaino pazemes eju un pils sargu - lauvu. Parka skatus iespējams baudīt, pastaigājoties pa atjaunotajiem un izgaismotajiem parka celiņiem.

Preiļu muižas komplekss un parks ir lielākais pilsētvides parks Latvijā. Līdz mūsdienām saglabājies romantiskais ainavu dārzs, kura centrā, appludinot Preiļupīti, tika radīta dīķu un kanālu sistēma ar daudzām salām un pussalām. Klajumos jeb laucēs izveidotas gleznainas lapenes - liepu vai svešzemju koku un krūmu grupas. Preiļu pils ir izcils Latgales 19. gs. historisma laika muižu arhitektūras paraugs, ko veido trīs stilu apkopojums - neogotikas, klasicisma un romantisma, apbūvi papildina muižnieku Borhu kapela, taču muižas vārtsarga namiņā var iepazīties ar pūra mēbelēm un pūra saturu.

Balvu muižas pili ieskauj Lāča dārzs - kādreizējais muižas augļu dārzs ezera krastā, ko apjož lazdu aleja. Dārza vidū atrodas dīķis ar saliņu, mūsdienās te izveidots savdabīgs akmeņu dārzs un uzstādīts vides objekts Gaiss, kas ir lielākais vēja zvanu ansamblis pasaulē. No muižas kompleksa ēkām iespējams apmeklēt muižas klēti, kurā ierīkots Balvu muzejs.

Vieta: BALVU MUIŽAS DĀRZS

Bebrenes muižas ansamblis ir viens no nedaudzajiem Sēlijā, kurā pilnībā saglabājušies visi 19. gs. apbūves elementi - kungu māja, palīgēkas, parks ar grezniem vārtiem un žogu. Muižas kompleksa galveno ēku projektējis poļu - itāļu mākslinieku un arhitektu dzimtas pārstāvis arhitekts L. J. L. Markoni. Bebrenes pili viņš projektējis franču renesanses stila ietekmē, turklāt Bebrenes ciems ir viena no retajām apdzīvotajām vietām Latvijā, kura apbūve tieši piekļaujas muižas ansamblim un veido ar to kopēju plānojuma struktūru.

Vecsalienas muižas pils ieturēta neogotikas stilā un piešķirs teatrālu dramatismu jūsu kāzu dienai. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju - īsta pasaku pils. Blakus pilij un muižas apbūvei izpleties brīvā plānojuma parks ar vismaz 14 veidiem eksotisko koku sugu. šī ir viena no retajām muižām, kas līdz mūsdienām saglabājusies nebojāta. Sarkanie ķieģeļi izskatīsies īpaši koši kāzu fotosesijā saulainā rudens pēcpusdienā.

Ja esat īsti romantiķi un kāzu dienā esat gatavi ļauties aizgājušo laiku nostaļģijai un sentimentam, tad romantiskas kāzas Latgalē rudenī nav iedomājamas bez pilsdrupu iekļaušanas kāzu fotosesijas pieturpunktos. Rēzeknes pilskalnā no 9. līdz 13. gs. atradās nocietināta seno latgaļu pils, bet 13. gs. tur tika uzcelta Livonijas ordeņa fogta rezidence. Tā bija divstāvu akmens pils, kuras galvenajā daļā bija trīs korpusi un trīsstāvu torņi. Mūsdienās no pilskalna paveras burvīgs skats uz pilsētas centru. Arī Ludzā 14. gs. pilskalnā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeru Livonijas ordeņa austrumu robežas aizsardzībai uzcēla varenu pili - trīsstāvīgu mūra celtni ar sešiem torņiem, trim vārtiem un divām priekšpilīm. Mūsdienās no pilsdrupām paveras skaistākā Ludzas panorāma.

Vieta: BEBRENES MUIŽA

Kāzas pie ūdens zilo ezeru zemē Latgalē

Latgale ir īsta paradīze dabas un ūdens mīļotājiem. Kāzu ceremonija brīvā dabā ezera krastā, kāzu fotosesija vai izbrauciens pa ezeru ar kādu ūdens transporta līdzekli - iespēja baudīt ezeru zemes krāšņumu kāzu dienā ir daudz.

Viļakas ezers ir īpašs ar to, ka tajā atrodas sala, uz kuru ved viens no garākajiem pontonu tiltiem Latvijā. Turklāt uz salas arvien atrodami fragmenti no Marienhauzenas pils, kura celta 16. gs. sabrukušā cietokšņa vietā. Uz salas ierīkota pastaigu taka, koka laipas un laivu piestātne, kas atvieglo pārvietošanos pa salu. Ja rīkojat vasaras kāzas Latgalē, šī sala ir izcila vieta fotosesijai gleznainā dabas ainavā.

Vieta: VIĻAKAS EZERS

Latgale varbūt ir plašāk zināma kā zilo ezeru zeme, bet tai ir arī sava jūra, pa kuru burāt. Rāznas ezers tiek dēvēts par Latgales jūru, kurā Buru Guru piedāvā kļūt par jūrasbraucēju. Kuģojot ar eleganto sarkankoka burulaivu Sea Esta visapkārt pavērsies Rāznas nacionālā parka neskartās ainavas.

Taču Freimaņu ezeru var iepazīt braucienā ar kuģīti Vimana. Kuģīša kapteinis ir liels Latgales patriots, kas izglītos ar stāstiem par vietējo apkārtni, vēsturiskiem notikumiem un kultūrvēstures objektiem. Bet pa Mazo Ludzas ezeru iespējams izbraukt ar Muzikālo koka plostu un vērot pilsētas panorāmu. Brauciena laikā iespējams izjust latgalisko kolorītu - uzdziedāt latgaliešu tautasdziesmas, iemācīties tautisko instrumentu nosaukumus un pavingrināties instrumentu spēlē. šādi izbraucieni būs interesantas, izklaidējošas un arī izglītojošas atrakcijas kāzu viesiem.

Vieta: SEA ESTA RĀZNAS EZERS

Ainaviskas kāzas Latgalē

Starp Latgales dabas pērlēm ietilpst ne tikai ezeri. Viens no ainaviskākajiem dabas parkiem, kas var būt arī lielisks kāzu pieturpunkts, ir gleznainie Daugavas loki - astoņi loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu.

Latgales ainavā ezeru ielejas mijas ar gleznainiem pakalniem. Vienā no šiem pakalniem izveidots koka skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns, kurā izvietotas ap 500 skulptūras par Bībeles sižetiem, koka baznīca, Paradīzes dārzs un Noasa šķirsts. Skulptūru dārzu ieskauj dekoratīvo stādu dārzs no 650 augiem un 120 augļu kokiem, bet pāri dīķiem slejas divi gari tilti. Kristus karaļa kalns ir unikāls un savdabīgs apskates objekts, kuru noteikti ir vērts apmeklēt arī tad, ja nedarāt to reliģiozu iemeslu dēļ.

šis skulptūru komplekss atrodas Egles ezera krastā, tikai divu kilometru attālumā no Aglonas bazilikas, ko nevar nepieminēt, runājot par Latgales iespaidīgākajiem arhitektūras un kultūras objektiem.

Vieta: AGLONAS BAZILIKA

Kāzu pieturpunkti, kuros iepazīt Latgales tradīcijas

Latgale pazīstama ar to, ka tajā ir spēcīga amatniecība un senās tradīcijas, kas raksturīgas tieši šim novadam. No Latgales keramiķiem līdz prasmīgām audējām un saimniecēm, kas gatavo tradicionālos ēdienus - Latgalē ir daudz talantīgu cilvēku, kas glabā senās prasmes un zināšanas. Visbiežāk, viņi ir gatavi rādīt un stāstīt par saviem darbiem, tādēļ viesošanās pie kāda no amatniekiem var būt lielisks veids, kā iepazīt ne tikai Latgales kultūru, bet arī cilvēkus, tādējādi piedzīvojot autentiskas kāzas Latgalē.

Andrupenes lauku sēta ir būvju komplekss, kur var apskatīt lauku māju, celtu pirms 100 gadiem, klēti, melno pirti, kalvi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus, kā arī podnieku darbnīcu un cepli. Iepriekš piesakoties, var nogaršot Latgales kulinārā mantojuma brīnumus, ar folkloras kopu dziedāt dziesmas un izdejot dančus. Bet pēc sātīgas maltītes aiz muzeja aicina purva taka ar reibinošu vaivariņu smaržu, sārtām dzērvenēm un putnu balsīm.

Vieta: ANDRUPENES LAUKU SĒTA / KRĀSLAVA

Cita savdabīga Latgales vēstures pērle - Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Te vērojamas zemnieku guļbūvju mājokļu celšanas tradīcijas. Interesanti, ka māju apdare un dekori radniecīgi slāvu tautu celtniecības tradīcijām un izpaužas fasādēs, grezni apdarinātos logos, rotātās durvīs un zelmiņos. Slutišķu vecticībnieku lauku sēta ir vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā, tādēļ tas būs interesants ne tikai kāzu ārzemju viesiem, bet arī latviešiem.

Latgalē ir ne mazums keramiķu, kas darbojas gan pēc senajām Latgales podniecības tradīcijām, gan ir izkopuši savu rokrakstu un strādā pēc mūsdienu metodēm. Viens no seno tradīciju glabātājiem ir Bebrenes podnieks Mareks Zavodnojs, kurš gatavo melnos traukus pēc senas tehnoloģijas, veidojot tos ar rokām, neizmantojot podnieka ripu, tāpat kā mūsu tālie senči, kas dzīvoja 4500. - 1500. gadā pirms mūsu ēras. šādu podu senās lauskas var atrast arī Bebrenes apkaimē.

Pilsētas kāzas Daugavpilī

Kāzas Latgalē var būt ne tikai tradicionālas svinības lauku viensētā, tās var būt arī pilsētas kāzas. Daugavpils ir viena no nedaudzām Latvijas pilsētām, kurā ir vienotā ansamblī veidota unikāla klasicisma un eklektisma stila apbūve. Daugavpils kultūrvēsturiskais mantojums ietver pilsētbūvniecības, arhitektūras, mākslas, industriālos un vēstures pieminekļus, kas kopā ar apkārtējo ainavu veido Daugavpilij raksturīgo panorāmu. šo krāšņumu var aplūkot no skatu laukuma Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē. šī katedrāle atrodas pilsētas sakrālo būvju ansamblī - Baznīcu kalnā, kas ir unikāla vieta Daugavpilī, jo tur salīdzinoši nelielā teritorijā ir pārstāvēti visu četru Latgales galveno konfesiju dievnami un to arhitektoniskā daudzveidība - no baroka un neogotikas līdz bizantiešu stilam. Ja vēlaties noslēgt laulību dievnamā, tad Baznīcu kalns ir īpaši simboliska vieta kāzām.

Vēl viens nozīmīgs objekts ir Daugavpils cietoksnis, kas ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina zvaigznes formu. šis cietoksnis parāda, ka mūsdienās vēsturiskais arhitektūras mantojums var iegūt jaunu saturu un elpu. Daudzas no cietokšņa ēkām mūsdienās pilda citu funkciju, atpazīstamākā no tām ir Artilērijas arsenāls, kur atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Tas ir multifunkcionāls laikmetīgās mākslas centrs, kurā atrodas ne tikai Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas un plaša izstāžu zāle, bet arī pieejamas telpas pasākumiem un iespējams apmeklēt kafejnīcu Arsenāls. Daugavpils cietokšņa apmeklējuma iekļaušana kāzu scenārijā būs kontrasts, kas atsvaidzinās kāzu dienu un fotogrāfijas.

Vieta: DAUGAVPILS CIETOKSNIS

Vieta: DAUGAVPILS CIETOKSNIS

Kultūras piesātinātas kāzas Rēzeknē

Rēzekne ir Latgales kultūras un izglītības centrs, kurā savijas Latgales kultūras mantojums un mūsdienu vēsmas. Ne velti tieši Rēzeknē atrodas Latgales vēstniecība GORS - Latvijā pirmā no pamatiem celtā akustiskā koncertzāle. šī ir vieta kultūras un citiem pasākumiem. Arī šī mūsdienu arhitektūras un kultūras objekta apmeklējums papildinās kāzas Latgalē.

Taču glezniecības cienītājiem jāpaviesojas Rēzeknes Mākslas namā. Kokgriezumiem bagātīgi rotātā ēka būvēta eklektikas stilā 19. gs. Mākslas nama viesi var apskatīt griestu gleznojumus, greznās podiņu krāsnis un unikālās parketa grīdas, kas papildina ēkas interjeru. Mākslas namā var iepazīt ekspozīciju „Latgales glezniecība” un apskatīt Latgales vecmeistaru, kā arī latgaliešu gleznotāju jaunās paaudzes darbus. Fotosesija greznā izstāžu telpā, kurā izstādīti latgaliešu mākslinieku darbi - tas ir pārdomāts un smalks veids, kā iekļaut Latgales kultūras elementus savā kāzu dienā.

Vieta: RĒZEKNES MĀKSLAS NAMS

Latgales iedvesmots kāzu noformējums

Rīkojot kāzas, svarīgi ir tās saskaņot ne tikai ar pāra personību, bet arī ar kāzu norises vietu. Īpaši pārdomātu iespaidu radīs tas, ja kāzas Latgalē tiks noformētas un dekorētas, integrējot Latgales kultūras artefaktus - amatnieku darinājumus. Galda klājumu var papildināt ar vietējo keramiķu veidotiem traukiem un svečturiem, bet telpas noformējumā izmantot vietējo audēju radītās segas, it īpaši, ja kāzas notiek gada aukstākajos mēnešos. Prasmīgs dekorators pratīs šos elementus iekļaut eleganti un smalki, tā, lai tie harmoniski iederētos arī mūsdienīga stila kāzās Latgalē.

Vēl viens veids, kā pārdomāti iekļaut vietējās kultūras elementus kāzās - kā kāzu dāvanas vecākiem, vedējiem un viesiem pasniegt Latgales meistaru keramiku, tekstilmākslas darbus vai ko citu. Tā būs jēgpilna dāvana, kas atgādinās par jūsu kāzu dienu, kā arī tādā veidā atbalstīsiet vietējos amatniekus un māksliniekus, tā dodot kaut ko pretī par viesmīlību, ar ko sagaida Latgale.

Vēl viena Latvijā unikāla parādība, kas saistās ar Latgali, ir Līvānu stikls. Pārsteidziet viesus ar galda klājumu, kurā iekļauti Līvānu stikla trauki, izvietojiet ziedu dekorācijas ikoniskajās Līvānu stikla vāzēs vai pasniedziet viesiem Līvānu stiklam raksturīgos brīvā veidošanas tehnikā veidotos stikla izstrādājumus kā dāvanas. Līvānu stikls vēlreiz pierāda, ka Latgale ir neizsmeļama dārgumu lāde - te ir viss, pat stikls radošam un unikālam kāzu galdu noformējumam.

LĪVĀNU STIKLS

Kāzu tradīcijas Latgalē

Latgale ir viena no Latvijas daļām, kur visspēcīgāk jūtamas seno kāzu tradīciju atbalsis, tādēļ, ja vēlaties tradicionālas kāzas, Latgale ir piemērotākā vieta.

Latgales kāzu tradīcijas ir visai daudzveidīgas un kolorītas, jo Latgale ir katolisks novads, kur baznīcas un tautas tradīcijas pastāvēja līdzās. Kāzas Latgalē nenotika pēc vienotām tradīcijām, tomēr saglabājās kāzu saistība ar senajiem pārejas rituāliem, kur svarīga bija pārbaudījumu došana un izturēšana, lai pārietu jaunā dzīves pakāpē precētu ļaužu statusā. Tāpat kāzas un gatavošanās tām bija apvītas ar dažādiem ticējumiem.

Foto: DACE BLŪMA

Latgaliešu kāzu tradīcijas:

  • Jaunie vīrieši precību gados devās lūkoties līgavu - paslepus novērot un noskaidrot, kāda patiesībā ir iecerētā meitene. Ja meita iepatikās, tad topošais līgavainis viņu bildināja - godbijīgi uzrunāja un cildināja, izteica precību piedāvājumu meitas saimei. Bildinājuma pieņemšana vai noraidīšanā iesaistījās arī līgavas māte, kas, meitu izdodot pie vīra, ar līgavaini vienojās par zināmiem noteikumiem. Turklāt līgavainim bija jāizpērk līgavas pūrs, jo pūra lāde bija galvenā mantiskā, bet vienlaikus arī maģiskā jaunās sievas saikne ar vecāku mājām.
  • Aizvedot līgavu no vecāku mājām, notika līgavas raudināšana par to, ka jāatstāj vecāku mājas, lai asaras un žēlabas atstātu vecajā vietā un jaunajā to nebūtu.
  • Jauni ļaudis precību gados sekoja ticējumiem, lai nepaliktu vecpuišos un vecmeitās. Piemēram, puisis nedrīkstēja pie galda sēsties ar cepuri, vēl jo vairāk, ēst vai dzert ar cepuri galvā. Meitas nereti zīlēja precības. Uz to, ka tuvojas precības, norādīja, ja piemājas apsēm vai kļavām rudenī ir daudz sarkanu lapu vai ja meitai izauga daudz puķu dārzā. Ja pieklīda kaķis, to nevarēja dzīt prom, jo tā bija zīme, ka drīz ieradīsies precinieks. Arī sapņi varēja vēstīt par precību tuvošanos, piemēram, vilks sapnī nozīmēja precinieku.
  • Ar ticējumiem bija apvīta arī kāzu diena. Pēc tā, kādi laikapstākļi bija kāzu dienā, sprieda, vai jaunā pāra dzīve būs laba. Vislabākā zīme bija labs, saulains laiks. Arī lietus, braucot laulāties, bija laba zīme, norādot uz to, ka pāris tiks bagātīgi apveltīts ar bērniem. Zirgiem gan braucot uz, gan no baznīcas tika piekārti zvaniņi, jo to šķindoņa atbaidīja ļaunos garus. Pēc laulībām, pirms ieiešanas svinību istabā, tika veikti vairāki aizsargpasākumi - gan krusta mešana vai krusta ciršana ar pātagu pār durvīm, gan apiešana ar uguni apkārt jaunajam pārim.
  • Neizpalika arī līgavas zagšana - rituāls, kur līgavaiņa vīriešu kārtas radi, ko sauca par vedējiem, dažreiz arī pats līgavainis, nolaupīja noskatīto līgavu. Līgavas radi jeb panāksnieki centās atgūt nolaupīto meitu. Notika ritualizēts cīniņš - pārbaudījumiem tika pakļauti gan līgava un līgavainis, gan vedēji un panāksnieki. Līgavas vešana jeb vedības, kas sākās ar līgavas zagšanu, saistās ar ceļu no vecāku mājām un svešajām vīra mājām. Pa ceļam tika veidoti vārti jeb dažādi pārbaudījumi. Jo vairāk vārtu pāris izgāja, jo labāk - tā tika novērsti iespējamie šķēršļi jaunā pāra kopdzīvei.

Latgale ir vieta, kas savus dārgumus nepasniedz kā uz paplātes, tie ir jāatklāj. Ja esiet gatavi izpētīt Latgales ezeriem izraibināto ainavu, klauvēt pie vietējo amatnieku un saimnieču durvīm un ļauties plūdumam, lai atklātu, kas slēpjas aiz nākamā Daugavas loka, Latgale sagādās tik tiešām autentisku un sirsnīgu kāzu pieredzi.

Vieta: PAZUST LATGALĒ

Raksta autore: Renāte Berga

Sākuma foto: Dace Blūma

Kāzu svinību vietas Latgalē: Lūznavas muiža, Silene Resort & SPA

Kāzu naktsmītnes Latgalē: Pazust Latgalē

Citi Raksti