Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PADOMI MAMMĀM – KO (NE)DARĪT SAVU BĒRNU KĀZĀS

PADOMI MAMMĀM – KO (NE)DARĪT SAVU BĒRNU KĀZĀS

Nereti līgavu un līgavaiņu mammas ļoti vēlas tikt iesaistītas gan kāzu plānošanā, gan pašā kāzu dienā. Bet reizēm viņas vēlas būt tik ļoti iesaistītas, ka aizmirst robežas un to, kas attiecas uz viņām un kas tomēr nē. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un liekiem saspīlējumiem kāzu plānošanas laikā, LĪGAVĀM piedāvā ieteikumus, ko mammām darīt un ko tieši pretēji nedarīt savu bērnu kāzu plānošanas laikā un pašā kāzu dienā.

Nestāstīt citiem par gaidāmo bildinājumu

Ja esat līgavas vai līgavaiņa mamma, un jums ir zināms, ka drīz tiks izteikts bildinājums, tad nekādā gadījumā nevajag izturēties savādi, uzkrītoši vai dot mājienus līgavai par drīzumā gaidāmo. Tāpat nevajag to stātīt radniekiem, draugiem, paziņām. Ja reiz jums šis noslēpums uzticēts, tam jāpaliek tikai pie jums, vismaz līdz brīdim, kad līgavai tiks izteikts lielais jautājums.

Nejaukties viesu saraksta veidošanā

Nereti līgavas un līgavaiņa mammas tik ļoti sapriecājas par gaidāmo notikumu, ka uzreiz pēc tam, kad viņu bērni paziņojuši par saderināšanos, sāk apzvanīt tuvākus un tālākus radiniekus un sastādīt savu viesu sarakstu.

Tas ir viens no iemesliem, kādēļ starp vecākiem un jauno pāri izceļas konflikti kāzu plānošanas laikā. Vienmēr jāatceras, ka līgava un līgavainis paši noteiks to, kurus cilvēkus viņi vēlas redzēt savās kāzās. Lai gan daudzās ģimenēs vecāki vēlētos, lai viņi būtu atbildīgie viesu saraksta sastādīšanā, tomēr šo pienākumu vajadzētu atstāt jaunā pāra ziņā.

Līgavas un līgavaiņa mammas – viena komanda

Laulības starp diviem cilvēkiem nozīmē ne vien to, ka viņi izveido jaunu ģimeni, bet arī to, ka visu turpmāko mūžu viņu abu ģimenes būs saistītas.

Lai gan ne visiem cilvēkiem šajā pasaulē izdodas viegli saprasties, tomēr būtu nepieciešams rast labu kontaktu ar pretējās puses ģimeni. Mammas nereti vēlas, lai viss notiktu pēc viņu prāta, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai viņas atrastu kopīgu valodu, tādā veidā izvairoties no nevēlamām konfliktsituācijām kāzu plānošanas procesā. Jāatceras, ka abas mammas ir viena komanda, tādēļ pienākumus kāzu plānošanas procesā un pašā kāzu dienā vajadzētu sadalīt līdzvērtīgi – tā, lai neviena no mammām nejustos atstumta.

“Viņu kāzas” nevis “mūsu kāzas”

Neatkarīgi no tā, ka laulājoties divi cilvēki ne tikai izveido savu ģimeni, bet arī savieno savas ģimenes, mammas nekad nedrīkst bērnu kāzas dēvēt par “mūsu kāzām” vai “mēs precamies”, jo tās jebkurā gadījumā būs “viņu kāzas”, kurās mammas ir skatītāji.

Piedāvāt konkrētu palīdzību

Tā vietā, lai jaunajam pārim teiktu, ka esat gatava palīdzēt, kur vien nepieciešams, daudz labāk piedāvāt konkrētas jomas un procesus kāzu plānošanas laikā, kur vēlaties iesaistīties. Tādā veidā jaunais pāris zinās, kādu palīdzību var jums lūgt, bet jūs jutīsieties novērtēta.

Nekad nesalīdzināt savu bērnu kāzas ar citām

Pat, ja savas dzīves laikā esat bijusi neskaitāmi daudzās greznās kāzās un pavisam nesen jūsu draugi savai meitai sarīkoja visskaistākās un ievērojamākās kāzas, viena no lietām, ko nedrīkst darīt – salīdzināt konkrētās kāzas ar citām.

Kleita jāsaskaņo ar līgavu

Līgavas un līgavaiņa mammas savu bērnu kāzās vēlas izskatīties lieliski. Dažkārt viņas to vēlas tik ļoti, ka ar savas kleitas izvēli aizēno ne tikai līgavas māsas, bet reizēm pat pašu līgavu. Tieši tādēļ vislabāk, ja savas kleitas izvēli atliksiet uz brīdi, kad līgava un līgavas māsas būs tikušas pie savām kleitām. Lai izvairītos no tā, ka konkrētā kleita neiederas kāzu konceptā un stilistikā, izvēlēto kleitu vispirms ieteicams parādīt līgavai.

Nekritizēt kāzu dienā

Pastāv teiciens – ja nav nekā laba, ko teikt, tad labāk neteikt neko. Šis teiciens pilnībā attiecināms arī uz jaunā pāra kāzām. Jebkuras negatīvas domas, vērtējumus un sajūtas, labāk atstāt mājās, nevis izteikt skaļi un kritizēt kāzu dienā.

“Nē” nozīmē “nē”

Atcerieties, ka jaunā pāra “nē” to arī nozīmē. Ja līgava un līgavainis ir pateikuši, ka kaut ko savās kāzās nevēlas, tad nevajadzētu viņus apiet.

Neaizrauties ar alkoholiskiem dzērieniem

Vecāki kāzās reprezentē ģimenes, no kurām cēlušies līgava un līgavainis, tādēļ viņu kāzu svinības ir pēdējā vieta, kur jaunajam pārim likt justies neērti vai apkaunotiem. Lai izvairītos no neērtām situācijām, iespējams vakara gaitā būs arī jāizvairās no pārmērīgas alkohola lietošanas.

Izbaudīt mirkli ar savu bērnu!

Par spīti visam kāzu haosam un dienai, kas paskrien vēja ātrumā, atrodiet mirkli, kad kaut pāris minūtes pabūt kopā ar savu bērnu un pateikt, cik ļoti priecājaties par šo dienu.

FOTO: HOLDME PHOTOGRAPHYREINIS MELIORANSKIS
Citi Raksti