Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

DZĪVOT APZINĀTI – TĀ IR BAUDA, TAS IR SPĒKS

DZĪVOT APZINĀTI – TĀ IR BAUDA, TAS IR SPĒKS

Kā iemācīties dzīvot apzināti - šis ir jautājums, uz kuru cilvēks mēdz meklēt atbildes. Cilvēka spēja patiesi novērtēt visu labo savā dzīvē ir atkarīga no tā, vai esam ar visām savām maņām tagadnes brīdī. Uz ko koncentrējamies - pagātnes kreņķiem, nākotnes sapņiem vai tomēr protam būt pašreizējā mirklī. Dzīvot tagad, prast novērtēt savas bagātības - attiecības ar mīļoto cilvēku, ģimeni, draugiem, kolēģiem, un akcentēt visu labo un skaisto, tādējādi to vairojot.

Atbilde uz jautājumu, kā dzīvot jēgpilni, ir gaužām vienkārša. Būt tagadnē. Kas savukārt nozīmē - dzīvot apzināti. Nekavēties pagātnes pāridarījumos, bet arī nepeldēties nākotnes ilūzijās. Jā, nākotni iztēlē vajag būvēt tieši tādu, par kādu sapņojat. Tomēr, lai tā kļūtu par skaistu realitāti, nevis ilūziju, ir jāveic soļi jau tagad - tagadnē.

Darbība ved uz rezultātu.

dzivot apzinati

Savukārt iemīlot pavisam ierastas ikdienišķas darbības, tavas sajūtas un līdz ar to dzīves baudas kvalitāte pārvērtīsies pilnīgi neticamā veidā! Būšana katrā savas dzīves mirklī, kaut vai tā būtu tāda šķietami garlaicīga lieta kā trauku mazgāšana, rada prieku. Un mazi prieka mirkļi savukārt vairo pastāvīga prieka sajūtu. Jaudu lieliem darbiem. Dzīves baudu.

Cilvēks kā sociāla būtne ir radis pārlieku ietekmēties no tā, ko vēlas citi, ko teiks cits, kādi ir sabiedrības pieņēmumi un uzskati. Bet tieši šādi mēs kļūstam neapzināti, pazaudējamies un attopamies nedzīvojam savu dzīvi. Viena no spēcīgākajām atslēgām, kā izkļūt no šāda apburtā loka, ir pārslēgties uz vērotāja pozīciju. Vērojot ne vien notiekošo, bet arī savas emocijas, un neļaujot tām diktēt spēles noteikumus. Lūkoties uz visu caur sirdi, jo lai cik banāli tas neskanētu - tajā ir visas īstās atbildes. Un kad mēs sākam dzīvot caur sirdi, atklājas, ka tas nemaz nav banāli - pat nezinājām, kā tas ir!

dzivot apzinati

Ieskatīsimies viena no mūsdienu garīgā līdera Ekharta Tolles atziņās par spēju dzīvot tagadnē - apzināti:

  • Apziņas kvalitāte pašreizējā brīdī ir galvenais noteicējs pār to, kādu nākotni jūs pieredzēsiet.
  • Identificējoties ar prātu, izveidojas necaurredzams jēdzienu, apzīmējumu, tēlu, vārdu, spriedumu un definīciju siena, kas stāv priekšā patiesām attiecībām. Attiecībām ar sevi pašu, ar citiem cilvēkiem, ar dabu un Dievu.
  • Pašreizējais brīdis ir atslēga uz brīvību.
  • Mīlestība, prieks un miers ir dziļi Esamības stāvokļi.
  • Īsta mīlestība neliek cilvēkam ciest. Kā gan tā to varētu?
  • Jo vairāk koncentrēsieties uz laiku pagātnē vai nākotnē, jo vairāk pazaudēsiet no Tagadnes - visdārgākā, kas vien var būt. Kāpēc tā ir vislielākais dārgums? Tāpēc, ka tā ir vienīgā. Dzīve ir šis brīdis.
  • Sašauriniet savu dzīves uztveri tikai uz šo brīdi. Pamēģiniet noskaidrot, vai pastāv kāda problēma tieši šajā brīdī. Nevis rīt vai nākamajās desmit minūtēs, bet tieši šajā brīdī. Vai ir?
  • Tiklīdz jūs atzīsiet pašreizējā brīža vērtību, visas likstas un cīņas pazudīs un dzīve sāks likties jauka un prieka pilna.
dzivot apzinati
Foto: KIM JAY

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: KIM JAY


Lasi arī: VESELA SIEVIETE - LAIMĪGA SIEVIETE. DZĪVOT APZINĀTI. ES TICU, KA MUMS NAV PAREDZĒTS SLIMOT!

Citi Raksti