Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

7 IDEJAS, KĀ IETAUPĪT KĀZĀS

7 IDEJAS, KĀ IETAUPĪT KĀZĀS

2018. gads kļūs par laimīgāko gadu to pāru dzīvēs, kas izvēlēsies viens otram teikt savus vārdus. Kāzu plānošana noteikti jau ir sākusies, un ne viens vien pāris meklē atbildi uz jautājumu: kā ietaupīt un iekļauties vēlamajā kāzu budžetā.

LĪGAVĀM piedāvā vairākas idejas, kā samazināt savu kāzu izmaksas, lai budžets nekļūtu par šķērsli, kādēļ lai šogad neapprecētos.

 1. Kāzu svinības savās vai vecāku mājās

  Vienas no lielākajām kāzu izmaksām sastāda svinību vietas īre. Grupas Prāta Vētra dziesma stāsta, ka “Tavas mājas manā azotē”, un mēs tam pilnībā piekrītam. Tieši tādēļ ieteikums – rīko kāzu svinības pats savās mājās. Tās var būt gan vecāku mājas, gan vasaras māja, gan galu galā – jūsu pašu māja. Priekšnoteikums, protams, ir, lai tajā būtu pietiekami liela platība un iespēja sarīkot tieši tādas kāzu svinības, kādas abi vēlaties. Tieši šādu lēmumu pagājušā vasarā pieņēma Līga un Nauris Jansoni, kas kāzu svinības rīkoja vīra vecāku mājās, pārvēršot tās līdz nepazīšanai.

  “Svinēt kāzas vīra dzimtas mājās noteikti bija gan finansiāli izdevīgāk, gan piešķīra šim notikumam emocionālu nozīmi. Patiesībā tā ir ļoti fantastiska sajūta, kad vīrs mani kā dzimtas māju mantinieks ieved savā ģimenē.

  Agrāk tieši tā tika svinētas kāzas – pašu mājās, un, manuprāt, tā ir ļoti vērtīga tradīcija, kam vajadzētu atdzimt. Mūsu kāzu svinības notika brīvā dabā, mājas pagalmā, blakus ozolam, kas tur stāv jau gadiem ilgi.

  Pagalmā iejājām ar zirgiem, viesu izpildījumā skanot vārdiem “tas ved uz zemi laimīgo un izrādās uz mājām”, tas pavisam noteikti bija ļoti īpašs mirklis. Protams, ja kāzas tiek organizētas savās mājās, jāpadomā par dažādiem praktiskiem jautājumiem, piemēram, kur tiks guldīti viesi, kāds būs plāns “B” lietus gadījumā un kur notiks vakara dejas. Mūsu gadījumā tam uzbūvējām deju grīdu,” stāsta Līga Jansone.

 2. Kāzu ceremonija bez sēdvietām viesiem

  Ja kāzu ceremonija plānota ārā, brīvā dabā, tad vēl viens veids, kā ietaupīt, ir iztiekot bez krēsliem viesiem. Ja ceremonija nav plānota pārāk gara, tas palīdzēt ietaupīt krēslu nomas maksu.

  Protams, var izdomāt arī dažādus radošus risinājumus, piemēram, apklājot siena ķīpas ar dažādām segām, iegūstot gan vintage kopskatu, gan sēdvietas viesiem. Ja, tomēr, nolemjat par labu variantam bez sēdvietām kāzu ceremonijā, tad par apsēšanās iespējām vecākā gadagājuma viesiem noteikti tāpat vajadzētu padomāt.

 3. Kāzu grims pašas līgavas veidots

  Vēl viena no izmaksu pozīcijām kāzās ir līgavas matu sakārtojums un grims. Līgavas aizvien biežāk izvēlas make-up izveidot pašas, nevis uzticēt profesionāļiem. Protams, to var darīt tad, ja ikdienā ar grimu neesat uz jūs. Nereti līgavas atzīst, ka tieši pašas var izveidot sev vispiemērotāko un vēlamāko kāzu make-up.

 4. Arī vakarkleita var kļūt par kāzu kleitu

  Kāzu kleita pavisam noteikti nenozīmē tikai kleitu, kas iegādāta kāzu salonā. Par kāzu kleitu var kļūt jebkura kleita, kurā vēlaties kļūt par sievu un teikt savu “Jā” vārdu.

  Tieši tādēļ daudzas līgavas savas kleitas atrod visdažādākajos veikalos, tai skaitā, arī internetā, piemēram, asos.com. Pat kleita, kas nopirkta kā vakarkleita, ja tiek valkāta ar īsto sajūtu, kļūst par kāzu kleitu. Tieši šis pats princips attiecas arī uz līgavas māsu kleitām.

  Starp citu vēl kāds ieteikums, kā ietaupīt – pēc ceremonijas līgavas māsu ziedu pušķus apvienot vienā, izveidojot skaistu kompozīciju, ko novietot kāzu svinību vietā.

 5. Pievērs uzmanību apslēptajām izmaksām

  Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, noteikti jāpievērš uzmanība neparedzētajām kāzu izmaksām. Tieši tādēļ rūpīgi jālasa gan līgumi ar pakalpojumu sniedzējiem, gan laikus jānoskaidro visi interesējošie jautājumi, piemēram, kas iekļauts svinību vietas īres izmaksās. Apslēptās izmaksas var būt arī dažādas šķietami pašsaprotamas lietas, par ko nereti pat neiedomājamies, piemēram, ja kāzu ceremonija un svinības notiks nelielā attālumā vai pat tajā pašā lokācijā, tas krietni samazinās transporta izmaksas.

 6. Laulību gredzeni no paaudzes paaudzē

  Tā vietā, lai dotos uz juvelierizstrādājumu veikalu iegādāties pavisam jaunus laulības gredzenus, var izmantot savu vecvecāku vai vecvecāku laulību gredzenus, kas palīdzēs ne vien samazināt kopējo kāzu budžetu, bet piešķirs tiem arī emocionālu nozīmi.

  Aizvien vairāk pāru izvēlas izkausēt mantojumā atstātos zelta gredzenus, lai radītu savus – pavisam unikālus un atšķirīgus no veikalā piedāvātajiem.

 1. Dāvaniņas ne katram viesim, bet pārim

  Tā kā aicināto kāzu viesu sarakstā visbiežāk ir ģimenes un pāri, tad dāvaniņas var pasniegt ne katram viesim, bet pārim vai ģimenei, tādējādi ietaupot uz to skaitu. Tādā gadījumā atliek vien izdomāt tādu pateicības dāvaniņas risinājumu, kas patiktu abiem.

  FOTO: AINĀRS MAZJĀNIS, BILLIJS LOCS, LINDA LAUVA, MADARA KURPNIECE, SASCH.ME, REINIS MELIORANSKIS, ZINTIS REIZNIS
Citi Raksti