Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PAR KO KĀZĀS JĀGĀDĀ VEDĒJIEM?

PAR KO KĀZĀS JĀGĀDĀ VEDĒJIEM?

Būt vedējiem nozīmē ne tikai lielu godu, bet arī zināmu atbildību. Bet dažkārt vedēji tik ļoti aizraujas ar dažādu pārsteigumu plānošanu un organizatorisko jautājumu kārtošanu, ka aizmirst jaunajam pārim būt par emocionālo un praktisko atbalstu.

LĪGAVĀM atgādina vairākas lietas, ko vedējiem vajadzētu atcerēties jaunā pāra kāzu dienā.

Jāuzmana, lai līgavas grims nebūtu izsmērējies

Vedējmātei pavisam noteikti ir daudzi pienākumi gan kāzu plānošanas procesa gaitā, gan pašā kāzu dienā. Sākot ar dzeramā ūdens nodrošināšanu līgavai visas dienas garumā un beidzot ar parūpēšanos par līgavas kāzu kleitu jau pēc svinībām. Vedējmātei vajadzētu būt arī tam cilvēkam, kas pieskata, lai līgavas grims un matu sakārtojums visu dienu izskatās labi.

Tā kā līgava būs aizņemta ar citām lietām, tad vedējmātei jāpamana brīži, kad grims nedaudz izsmērējas vai kaut kas ir jāpielabo gan tajā, gan matu sakārtojumā.

Jābūt gatavai nestandarta situācijām

Jau pirms kāzām vedējmātei vajadzētu salikt neatliekamo lietu maciņu, kurā iekļaut lietas, kas kāzu dienā varētu noderēt - mitrās salvetes, adatu un diegu, plāksterus. Dažkārt līgavas kleitām notrūkst poga vai saplīst rāvējslēdzis, un šādos gadījumos ļoti noderēs, ja vedējmāte būs tam laicīgi sagatavojusies un spēs to atrisināt.

Runājot par līgavas kleitu, ja tai ir sarežģīta aizdare, korsete vai daudzas lentes, kas jāsasien, tad vedējmātei jau iepriekš to vajadzētu iemācīties, lai kāzu dienā pēc iespējas raitāk un veiksmīgāk varētu palīdzēt līgavai to uzvilkt.

Jāseko līdzi, lai jaunais pāris dzertu pietiekami daudz ūdens

Līgava savā kāzu dienā būs dažādu emociju pārņemta, un pēdējā lieta, par ko viņa visticamāk vēlēsies domāt, ir ēdiens. Tomēr vedējmātes pienākumos ietilpst pārliecināties, ka līgava dzer pietiekami daudz ūdens savā kāzu dienā, kā arī paēd.

Lielisks veids, kā nodrošināt, lai līgava paēd brokastis, ir sagatavot kādas gardas uzkodas, kamēr viņa sagatavojas un pucējas no rīta, kā arī nodrošināt pusdienas vai uzkodas pēc kāzu ceremonijas, kad jaunais pāris kopā ar vedējiem un kāzu fotogrāfu dodas izbraukumā. Tāpat, ja vedēji pamana, ka līgavas vai līgavaiņa rokās atrodas tikai šampanieša glāze, tad vajadzētu piedāvāt ik pa brīdim padzerties ūdeni, citādāk, ja viņi nebūs paēduši vai dzēruši pietiekami daudz ūdens, pastāv iespēja, ka viņi ātrāk noreibs.

Jāparūpējas par līgavas pušķi

Vedējmātei vajadzētu būt arī tam cilvēkam, kas jebkurā brīdī zina, kur atrodas līgavas pušķis. Kad tas tiek atvests, tas jāieliek ūdenī, ceremonijas laikā jāpaņem no līgavas un jāatdod atpakaļ pirms viņa ar jauno vīru dodas kopā prom no altāra. Tāpat vajadzētu parūpēties, lai tas netiek kaut kur nevīžīgi atstāts kāzu svinību laikā, bet labākajā gadījumā ielikts ūdenī līdz līgava to metīs vēl neprecētajām meitenēm.

Jābūt viesmīlīgiem

Neatkarīgi no tā, vai kāzās būs profesionāls vadītājs vai arī nē, vedējiem jābūt tiem cilvēkiem, kas parāda viesmīlību ikvienam viesim un kāzu organizēšanā iesaistītajam cilvēkam. Tas nenozīmē, ka viņiem jāzina pilnīgi visas organizatoriskās detaļas, bet gan to, ka, lai kāda būtu situācija, viņi centīsies to atrisināt.

Jāparūpējas par jaunā pāra dāvanām

Ja vien šis pienākums nav nodots organizatoru rokās, tad vedējiem jābūt arī tiem, kas parūpējas, ka pāris norēķinās ar visiem pakalpojumu sniedzējiem. Tāpat vedējiem vajadzētu uzmanīt dāvanu galdu, īpaši, ja viesi dāvina aploksnes ar naudu. Svinību laikā vedējiem vajadzētu parūpēties, lai visas dāvanas tiktu noliktas drošā vietā, piemēram, jaunlaulāto numuriņā vai viņu automašīnā.

Jāparūpējas par kāzu kleitu

Lai cik ļoti arī līgavas kāzu kleita nebūtu lolota pirms kāzu dienas, diemžēl pēc kāzu svinībām, īpaši tad, ja līgavas kleita jau tiek nomainīta pret citu kleitu svinību laikā, pret to salīdzinoši nevīžīgi attiecas.

Vedējmāte var būt tas cilvēks, kas līgavas kleitu uzliek uz pakaramā un sagatavo to pārvadāšanai.

Citi Raksti