Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ORIĢINĀLAS IDEJAS, KĀ DOTIES PIE ALTĀRA

ORIĢINĀLAS IDEJAS, KĀ DOTIES PIE ALTĀRA

Nereti līgavas norāda, ka vissatraucošākais mirklis kāzu dienā ir došanās pie altāra. Tas ir ne tikai brīdis, kad līgava apzināti virzās uz savu jauno nākotni, bet arī atrodas visu uzmanības centrā – līgavaiņa, kā arī ikviena viesa acu skatiens ir pievērsts viņai. Lai gan daudzām sievietēm nepatīk atrasties uzmanības centrā, tomēr kāzu diena ir īstais laiks šīs sajūtas atlikt malā un izbaudīt šo patīkamo enerģijas lādiņu.

LĪGAVĀM piedāvā idejas, kā līgavas gājienu pie altāra padarīt oriģinālāku un interesantāku.

Tradīcijas transformējas – līgavu pie altāra var vest arī mamma

Lai gan tradicionāli tiek uzskatīts, ka līgavu pie altāra ved viņas tēvs, mūsdienās šī tradīcija mainās. Tas ir līgavas īpašais brīdis, un viņa pati var izlemt, kurš būs tas cilvēks, ko vēlas sev redzēt blakus. Ja līgavai ir daudz tuvākas attiecības ar mammu vai arī, ja kāda iemesla dēļ tēva līgavas dzīvē nav, tad mamma var būt tas cilvēks, kura pavadībā doties pie altāra.

Mamma dzīves laikā ir līdzās tik daudzos un dažādos ceļos meitas dzīves laikā, tādēļ nešaubīgi viņa būs pagodināta pavadīt savu meitu arī līdz altārim un nodot gādīgajās līgavaiņa rokās.

Savukārt, ja līgavai ir paveicies ar stipru ģimeni un mīlošiem vecākiem, kas viņai bijuši lielisks paraugs, kā veidot attiecības, tad kādēļ gan nedoties pie altāra ar abiem vecākiem pie sāniem? Šāda tradīcija novērojama Jūdaisma kultūrā, kur līgavas tēvs ved meitu pie altāra, stāvot pie labā sāna, bet līgavas māte – pie kreisā.

Kopā ar tēvu un patēvu

Ja līgava uzaugusi šķirtas ģimenes modelī, bet uztur vienlīdz tuvas attiecības gan ar savu tēvu, gan patēvu, tad emocionāls mirklis būs, ja abi tēvi vedīs viņu pie altāra. Ja abiem vīriešiem savstarpēji ir labas attiecības, tad nevajadzētu būt problēmām, un viņi noteikti piekritīs, bet līgava varēs baudīt mirkli, dodoties pie altāra, jūtoties drošībā un pasargāta.

Pie altāra var vest arī labākie draugi

Maldīgs ir uzskats, ka līgavu pie altāra jāved tikai vecākiem. Daudzas līgavas izvēlas, lai viņas pavada citi tuvi ģimenes locekļi, piemēram, tēvocis, tante, brālis, māsa, brālēns, māsīca, labākais draugs vai draudzene. Iešana pie altāra simbolizē ne tikai jauno posmu, kas vēl ir priekšā, bet arī visu to, kas līdz šim piedzīvots un izaicinājumus, grūtības, kas pārvarētas, tādēļ līgava var vēlēties šajā ceļā doties ar cilvēku, kas visvairāk bijis līdzās.

Lai kas arī būtu cilvēks, kuram lūgsiet sevi vest pie altāra, viņš noteikti būs īpaši lepns un pagodināts par šādu iespēju.

Pat. ja līgavas dzīvē ir burvīgi cilvēki un lieliski vecāki, daudzas izvēlas iet pie altāra vienas pašas. Arī tā ir skaista tradīcija, jo līgava spēj pilnībā izbaudīt brīdi un sekot sava mīļotā acu skatienam, lai pavisam drīz viņu satiktu. Ja tomēr aile (piemēram, lielajās tradicionālās baznīcās) ir pārāk gara, tad var ņemt piemēru no Meganas Mārklas, kuru viņas līgavaiņa prinča Harija tēvs princis Čārlzs sagaidīja pusceļā, lai tālāk dotos kopā.

Arī tā ir tradīcija, kas iesakņojas arvien biežāk, kad līgavu pie altāra ved nevis līgavas tēvs, bet gan līgavaiņa.

Kopā ar mājdzīvnieku

Vēl viens veids, kā līgava var doties pie altāra un kas pēdējo gadu laikā guvis aizvien lielāku popularitāti, ir kopā ar savu ģimenes mīluli – mājdzīvnieku. Daudziem pāriem, piemēram, suņi kļūst par ģimenes locekļiem, un kādēļ gan neiesaistīt arī tos kāzu ceremonijas norisē? Protams, šajā gadījumā vienmēr vajag padomāt par paša dzīvnieka labsajūtu – vai tas jutīsies komfortabli, vai nebūs par karstu, vai nebūs pārāk daudz cilvēku, vai būs kāds, kas par ģimenes mīluli pēc tam parūpēsies utml.

Ja tomēr esat pārliecināti par sava ģimenes mīluļa uzvedību, tad uz priekšu, tas kāzu ceremoniju padarīs tikai aizraujošāku un interesantāku.

Iedejot kāzu ceremonijā

Drosmīgās līgavas, kas nebaidās atšķirties, savā kāzu ceremonijā var ne tikai ienākt, bet arī iedejot vai iedziedāt. Ja līgava, piemēram, dzied un spēlē ģitāru, tad viņa pie altāra var doties ar ģitāru rokās, izdziedot abu mīļāko dziesmu. Tas var kalpot kā pārsteigums un veltījums līgavainim, kas kāzu ceremonijai piešķirs vēl papildus emocionalitāti un noskaņu.

FOTO: LINDA LAUVAKLAIDS LIELBIKSISMIKS ŠĒLSHOLDME PHOTOGRAPHY
Citi Raksti