Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

5 TABU LĪGAVAI KĀZU DIENĀ

5 TABU LĪGAVAI KĀZU DIENĀ

Kāzu diena ir tā viena diena mūžā, kad, par spīti tam, ko apgalvo Koperniks un raksta ģeogrāfijas grāmatās, tu skaidri zini - zeme šodien griežas ne ap sauli un saule nebūt nav tai tuvākā zvaigzne. šodien tev ir visas tiesības uz šo lomu.

Tu drīksti svinēt dzīvi un aizmirsties aiz laimes kā vēl nekad - smieties skaļāk un dejot drošāk... Tomēr ir lietas, ko nedrīksti pat tu... Pieci tabu līgavai kāzu dienā!

1. NENORĀDI UZ PERSONĀLA KĻŪDĀM VISU PRIEKšĀ

Neviens, izņemot tevi, nezina, kā patiesībā ir jābūt un visdrīzāk tam, kas tev šķiet, kliedzoša nolaidība pat nepievērsīs uzmanību. Toties, ja tu uz to norādīsi, tad gan droši var teikt, ka to pamanīs visi. Un atcerēsies. Par visām kaitinošajām kļūdām/trūkumiem ziņo kādai uzticamības personai, kas spēs vēsu prātu izvērtēt situāciju un saprast, vai un kas vēl ir labojams un pieņemt atbilstošu lēmumu.

Varbūt izrādīsies, ka tā vispār nebija tā cilvēka vaina, pār kura galvu tūdaļ gāzīsies tava dusmu šalts...

Publiski aizrādot, tu vari aizvainot cilvēku, ko vēlāk, iespējams, nožēlosi. Īpaši uzmanīga esi pret tuvākajiem cilvēkiem. Atceries, ka viņiem šī diena ir tikpat svarīga kā tev un, ja kādā brīdī viņiem nav izdevies precīzi nolasīt tavas domas, neesi pārāk asa un prasīga - viņi droši vien šajā brīdī būtu darījuši visu, lai tikai redzētu tevi kā laimīgāko līgavu pasaulē.

2. NERĪKO PUBLISKAS SCĒNAS AR LĪGAVAINI

Nedaudz asumiņa, bez šaubām, piederas pie lietas kāzās, tomēr labāk, ja par izklaidi viesiem parūpēsies kāds cits nevis jaunais pāris. Emocijām pārsātinātajā dienā tev patiešām viskaut kas var likties - tad, škiet, līgavainis nepievērš pietiekami daudz uzmanības, tad, vēl sliktāk, izredzētais pārāk draudzīgi uzsmaida kādai kāzu viešņai...

Viens no manas bērnības spilgtākajiem kāzu momentiem ir, kad tālaika (2000.gadu sākumā) kāzās populārajā spēlē, līgavainim aizsietām acīm pēc rokas vai kājas bija jāatpazīst sava līgava, līgavainis kļūdījās, izvēloties citu līgavu un īstā līgava sarīkoja scēnu, asarām acīs aizskrienot prom. Kas vēl tajās kāzās notika, nu jau vairs neviens neatceras, bet šī aina atmiņās ir tik spilgta, it kā tikai vakar notikusi.

Secinājums - ja nevēlies, lai arī taviem viesiem kāzas paliktu atmiņā ar kādu līdzīgu drāmu, met māņticību pie malas - ne katrs atgadījums kāzu dienā ir zīme no visuma.

5 tabu līgavai
Foto SASCH.ME

3. NEKONTROLĒ VISU PATI

Baudi savu dienu tā, kā tu vienmēr esi par to sapņojusi - ļaujoties mirklim un neredzot apkārt neko citu kā vien savu jauno vīru.

Skrupuloza sekošana līdz katrai niansei, katrai viesmīļa darbībai un acu mešana uz galdu, pārbaudot, vai visa pietiek, pavisam noteikti nav tas, kā tu esi iztēlojusies vienu no sava mūža skaistākajām dienām.

Pat ja visus kāzām gatavošanās darbus iepriekš biji uzņēmusies pati, nesaucot talkā kāzu profesionāļus, kāzu aģentūras piedāvā tā saucamā kāzu koordinatora pakalpojumus, kas būs informēts par visām organizatoriskajām lietām un citām niansēm. Vai arī uztici to kādam citam tuvam cilvēkam!

Ja kāzu dienā vēl ir jāveic pēdējie maksājumi, piemēram, mūziķiem vai ēdinātājiem, sagatavo nepieciešamās naudas summas aploksnēs laicīgi un nodod uzticamības personas atbildībā. Visiem pakalpojumu sniedzējiem savukārt jābūt informētiem, pie kā vērsties neskaidrību vai aizķeršanos gadījumā, lai stresa situācijā tie nedotos risināt radušās problēmas pie līgavas.

4. NEKONCENTRĒJIES UZ PERFEKTUMU

Lai cik rūpīgi būtu saplānota tava kāzu diena un lai kā tev gribētos domāt, ka viss neparedzamais ir paredzēts, bijušās līgavas vienā balsī apgalvo - katrās kāzās kaut kas tomēr noiet greizi. Nelolo ilūziju, ka, ja vien sekosi visam līdzi un turēsi acis vaļā, spēsi visu kontrolēt, novērst, labot...

Tas, ko mainīt ir tikai un vienīgi tavos spēkos, ir tava attieksme.

Mierīgi pieņem to, kas notiek un neļauj sīkumiem un nepilnībām ietekmēt tevi negatīvi šajā dienā. Lai arī, iespējams, tev šķiet, ja mēnesi pirms kāzām katru dienu sekosi līdzi laika prognozēm un ļoti, ļoti lūgsi debesis, lai nelītu, iespējams, tomēr līs. Taisnība vien ir - laimīgie nevis gaida, kad lietus beigsies, bet iemācās dejot lietū.

5. NEAPSPRIED AR VIESIEM KĀZU DIENAS TRŪKUMUS

Kāzu diena - intīms un ļoti, ļoti īpašs notikums, tomēr gribot negribot kļūst publisks, uz skatuves parādoties citiem cilvēkiem - kāzu viesiem. Ja tiek aicināti viesi, jaunais pāris jūt arī atbildību par to, lai visi justos labi, ērti un jautri pavadītu laiku.

Tomēr cilvēki ir atšķirīgi un atšķiras arī to skatījums uz lietām, tai skaitā, to, kādām jābūt īstām kāzām. Nejūties vainīga, ja tava kāzu diena, kādaprāt, neatbilst visiem priekšrakstiem un tradīcijām vai kāzu galds šķiet par askētisku... Neatvainojies un netērē laiku un enerģiju, stresojot par to, vai visu viesu atmiņā tavas kāzas paliks kā gada labākās kāzas.

Tā vietā baudi dienu un pieņem to, kāda tā ir!

5 tabu līgavai
Foto MĀRCIS BALTSKARS/www.baltskars.lv

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: GINTS FREIMANIS, SASCH.ME,

Citi Raksti