Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

MĪLESTĪBA – ALISE MEDIŅA

MĪLESTĪBA – ALISE MEDIŅA

Mīlestība ir fenomens, kas pelnījis būt mākslas uzmanības centrā. Tādēļ iedvesmosim Tevi ar unikālām mīlas mākslas vērtībām, cerot aizskart Tavu trauslo sirds stīgu.

ALISE MEDIŅA – MĀKSLAS DARBI ” MĪLESTĪBA”

“Te viss, viss runā par mīlestību un ap mīlestību un cilvēku attiecībām. Es domāju – tas ir brīnums, ka divi sveši cilvēki kaut kādā brīdī kļūst ļoti tuvi, droši vien – vistuvākie cilvēki pasaulē viens otram” tā jaunās paaudzes māksliniece Alise Mediņa par savas jaunākās gleznu kolekcijas tematiku.

Viens no mākslinieces mākslas darbu iedvesmas avotiem ir Parīzē iegūtā senu atklātnīšu kolekcija, kur redzami mīlnieki sēpijas toņos dažādos rakursos un situācijās. Tādā veidā mākslinieces rokās ir nonākušas kādas nezināmas mīlestības atmiņas.

„Nereti paust prieku, pateicību, atzinību ir kaut kā neērti, turpretī kritika un neapmierinātība dabiski izlaužas vārdu plūdos. Mīlestības gleznas man nozīmē pateikt paldies tiem, kuru mīlestība radīja mani, un tiem, kuri ļauj sajust, ka tieku mīlēta šodien. Manuprāt, mīlestība kā fenomens ir unikāls. Un mana personīgā pozitīvā pieredze jau vairāku paaudžu griezumā ļauj man par šo tēmu runāt bez smeldzes. Domāju, lai lieku reizi izskan vārds mīlestība kā antonīms vārdam vientulība, kas lielā mērā raksturo mūsdienu cilvēka konstanto stāvokli,” norāda Mediņa.

Alisei Mediņai ļoti lieliski izdevies seno laiku estētiku sapludināt ar mūsdienām, kā arī ļoti jūtīgi un smalki pieskarties tik intīmam un personiskam tematam kā mīlestība.”Alises darbi ir tādi intuitīvi, un ir sajūta, ka viņa ļoti uzmanīgi cenšas pieskarties tik ļoti trauslajam tematam “mīlestība”, kas katram no mums ir ļoti personisks. Darbos nav tādu stingru līniju, kas parādītu skaidru nostāju, tā ir vairāk balstīta noskaņās un atmosfērā,” pauž galerijas ” Istaba”  pārstāve Alma Suhanova.

Mediņa beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu. Latvijas Mākslas akadēmijā viņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā. Māksliniece stažējusies Porto Universitātes Mākslas fakultātē. Izstādēs viņa piedalās kopš 2004.gada.

Citi Raksti