Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Jūsu izvēlētie laulību gredzeni ir simbols un atgādinājums partneru solījumiem un patiesai mīlestībai. Gredzeni kāzās tiek izvēlēti, lai simbolizētu bezgalīgu mīlestību, ziedošanos, lojalitāti un uzticību. Tas ir pats atbildīgākais pirkums jūsu kāzu sarakstā, jo iemesls, kāpēc laulību gredzeni ir tik svarīgi, ir vienkāršs: laulību gredzenus jūs, iespējams, valkāsiet katru dienu visu atlikušo mūžu!

Ir jāpieliek daudz darba un laika, lai gredzens būtu unikāls, izturīgs un arī ekskluzīvs. Tātad, ideāls! Izvēle, kas nepieviļ miljoniem jaunlaulāto, ir zelta laulību gredzeni - tā ir mūžīgā klasika, pārbaudīta praksē. Tomēr arī zelta gredzenus ir jāmāk izvēlēties, lai tie ne tikai kalpotu ilgu mūžu, bet arī patiktu jums ikdienā.

Laulību gredzenu iegāde var būt mulsinoša, it īpaši, ja jūs ar to saskaraties pirmoreiz. Tas ir pirkums divām personām, tāpēc jums būs jāatrod oriģināli laulību gredzeni, kas apmierinās abu vēlmes. Skati 7 jautājumus, kuri palīdzēs tev un mīļotajam orientēties pirkuma procesā. Veiksmi!

1. Kādu stilu tu izvēlies?

Gredzenu piedāvājums ir patiesi plašs, tāpēc tu vari droši sākt ar gredzena stilistiku jeb dizainu. Gredzenus var iedalīt trīs dažādās kategorijās: klasiskie, modernie un etniskie.

Klasiskie gredzeni atšķirsies ar mērenību, plūstošām līnijām, askētiskāku dizainu, mono krāsām. Modernie gredzeni izcelsies ar neparastām formām, asākām līnijām un bagātīgāku reljefu, kā arī krāsu dažādību. Pavisam īpašie - etniskie gredzeni vai arī latviešu gredzeni - ir ekstravaganti, spilgti un tajās ir ielikta dziļa nozīme. Tāds, piemēram, būs Nameja gredzens. Ņem vērā, ka lēti laulību gredzeni parasti izskatās bagātīgāk un greznāk, tā kompensējot cenu uz metāla sakausējumiem jeb sastāvu (arī svaru).

2. Kāds ir tavs dzīvesveids?

Vai tu bieži vingro, nodarbojies ar dārzkopību, peldēšanu? Vai ikdienā tavas rokas ir tavs svarīgākais instruments? Ja tev vai topošajam vīram ir aktīvs dzīvesveids, jums vajadzētu padomāt par to, kurš laulību gredzena dizains un materiāls būs vispraktiskākais. Laulību gredzens ar inkrustētiem dimantiem vai citiem maziem dārgakmeņiem būs jātīra un jākopj biežāk, un tas ir jāaizsargā no agresīvām ķīmiskām vielām vai sitieniem un skrāpējumiem. Vienkāršāku metālu gredzeni, kas ir īpaši izturīgi pret ārējās vides ietekmi, piemēram, pallādijs, titāns, volframs, ir laba izvēle tiem, kas vēlas valkāt gredzenus katru dienu, neuztraucoties par to biežo kopšanu.

3. Kāds ir budžets?

Budžeta griestu noteikšana jau no paša sākuma var palīdzēt izvēlēties labāko gredzenu un izvairīties no apjukuma lielās izvēles priekšā. Parasti tiek ieteikts gredzeniem atvēlēt 3-5% no kopējā kāzu budžeta. Ja tu ieej juvelierizstrādājumu veikalā, aizmirstot par budžetu, vari iemīlēties tādā gredzenā, kas tavu budžetu pārsniedz. Tevi nepametīs vilšanās sajūta! Lai no tā izvairītos, konsultējoties ar pārdevēju vai juvelieri vai meklējot internetā, esi atklāta un godīga.

Pastāv uzskats, ka uz pasūtījuma gatavotie kāzu gredzeni ir dārgāki nekā jau gatavie, tomēr tā nebūt nav - vienmēr painteresējies, cik izmaksās gredzenu pāris pēc tava dizaina. Viss ir iespējams!

4. Kāds metāls tev ir padomā?

Zelts tradicionāli ir bijis populārākais metāls kāzu gredzenos, un, neapšaubāmi, izdevīgāks. Lai iegūtu saskaņotu izskatu, līgavai un līgavainim ieteicams izvēlēties vienu un to pašu metālu, tomēr ne vienmēr tā ir. Ja katrs vēlas dažādus gredzenus, var izvēlēties vienojošu elementu, piemēram, dārgakmeni vai citas krāsas metāla joslu gredzena vidusdaļā. Lielai daļai līgavu patīk saskaņot savu saderināšanās gredzenu ar laulības gredzenu, kā arī populārs ir rozā zelts, kas vairāk piestāvēs sievietei nekā vīrietim. Populārākie metāli kāzu un saderināšanās gredzenos ir zelts, sudrabs un platīns.

5. Vai zini, kā pareizi izvēlēties izmēru?

Tas var šķist acīmredzami un vienkārši, taču pārliecinies, ka esat pareizi izmērījuši abus zeltneša pirkstus. Tu negribēsi gredzenu, kas saspiež pirkstu, vai, vēl sliktāk - tādu, kas pārāk brīvi “staigā” uz pirksta. Tam jābūt cieši pieguļošam, taču ne pārlieku. Juvelierizstrādājumu veikalos ir speciālie gredzenu izmēra mērītāji, kas ļauj ļoti precīzi izvēlēties gredzenu.

6. Vai gredzeni ir sertificēti?

Laulību gredzens ir viens no dzīves dārgākajiem ieguldījumiem, tāpēc velti tam pietiekoši daudz laika un iepērcies saprātīgi. Latvijā nopērkamie juvelierizstrādājumi tiek apzīmogoti ar zelta provi, savukārt juvelierizstrādājumiem ar briljantiem vai citiem dārgakmeņiem ir jābūt ar Latvijas Republikas vai Eiropas Savienības dalībvalsts proves biroja izsniegtu sertifikātu, kas var apliecināt dimanta autentiskumu. Esi acīga un pārliecinies par kvalitāti divreiz.

7. Kad ir īstais brīdis pirkt gredzenus?

Patiesībā, var nejauši veikt divas kļūdas: nopirkt gredzenus par agru un par vēlu. Nav ieteicams ļoti laicīgi pirkt gredzenus, jo, laikam ritot, var mainīties ķermeņa svars, un gredzens var kļūt par šauru vai krietni par vaļīgu. Daudzi pāri pieļauj arī citu kļūdu, iegādājoties laulības gredzenus pārāk vēlu. Jāņem vērā izgatavošanas laiku, kas var aizņemt pat 3 līdz 4 nedēļas no gredzenu uzmērīšanas brīža. Tātad, ideālais laiks, lai pasūtītu vai iegādātos gredzenus, ir 3 mēneši pirms kāzām.

Dizains, krāsa, svars, biezums un ērtums ir svarīgākās īpašības, izvēloties laulību gredzenus. Tie ir arī pamata lielumi, kas ietekmē gredzenu cenu. Izprotot savas vajadzības, vēlmes un tirgus piedāvājumu, tev noteikti izdosies viegli orientēties, apmeklējot juvelierizstrādājumu veikalus vai šķirstot online katalogus.

Citi Raksti