Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

VIESU SARAKSTS KĀZĀM – KO AICINĀT?

VIESU SARAKSTS KĀZĀM – KO AICINĀT?

Plānojot kāzas, viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas jāizlemj, ir, cik daudz viesu vēlaties tajās redzēt. Lai to izlemtu, savukārt, būs jāatbild uz vairākiem neērtiem jautājumiem, piemēram, vai ir korekti neaicināt tos ģimeņu locekļus, kolēģus vai draugus, kas pārim ikdienā nav tuvi.

LĪGAVĀM meklē atbildi uz jautājumu, kur beidzas pienākums un pieklājība un sākas paša pāra izvēle.

Kas maksā, tas pasūta mūziku

Neatkarīgi no kāzu lieluma vai izvēlētā stila, tās nereti prasa salīdzinoši lielu finansiālu ieguldījumu. Tieši tādēļ vietā ir teiciens – kas maksā, tas pasūta mūziku. Pārim viena viesa uzņemšana kāzās vidēji var izmaksāt no 50-100 eiro, tātad pietiekami daudz, lai rūpīgi apdomātu, ko aicināt un ko nē.

Tomēr – vai tā drīkst? Vai var neielūgt uz savām kāzām tēvoci, kas, ierasts visos ģimeņu pasākumos, mazliet par daudz iedzer un sarīko kādu skandālu? Vai drīkst neaicināt māsīcas un brālēnus, ar kuriem neesat tikušies jau gadiem? Vai būs korekti nenosūtīt ielūgumu vecāku labākajiem draugiem, pie kuriem bērnībā daudz ciemojāties? 

Atbilde ir – jā. Tā ir pāra īpašā diena, un tai jābūt tādai, kādu viņi ir ne tikai izsapņojuši, bet var arī finansiāli atļauties.

Vai ielūguma nesaņemšana neradīs šķelšanos ģimenē?

Jau doma vien, ka vienu no savas dzīves īpašākajām dzīves dienām vajadzētu svinēt kopā ar cilvēkiem, kas jums nepatīk vai ko neesat gadiem ilgi satikuši, nešķiet pareiza.

No otras puses, ja kāds no ģimenes locekļiem nesaņem gaidīto ielūgumu, tas var radīt vēl lielāku šķelšanos ģimenē. Šādās situācijās pārim der sev uzdot vairākus jautājumus.

  1. Pirmkārt, vai ir vērts neielūgt kādu jums nevēlamu ģimenes locekli pat tad, ja varētu tikt aizskartas šī vai kāda cita cilvēka jūtas?
  2. Otrkārt, jāsaprot, cik bieži jūsu ceļi tuvākā vai tālākā nākotnē krustosies (kādā ģimenes pasākumā utml.) un cik ērti vai tieši pretēji – neērti jutīsieties šādā situācijā. .

Ja neviens no šiem jautājumiem jums nerada liekas pārdomas, tad tas ir vēl viens pierādījums, ka esat pieņēmuši pareizo lēmumu

Nolemjot neaicināt uz savām kāzām kādu tuvu radinieku (reizēm tie var būt gan vecāki, gan māsas un brāļi) jārēķinās, ka ne visi apkārtējie cilvēki to sapratīs. Kādam tas iespējams šķitīs nepieklājīgi, bet vēl kādam – nesaprotami. Tomēr ar to ir jārēķinās, un nevajadzētu balstīt savu gala lēmumu citu cilvēku viedokļos.

Kā rīkoties, ja kāzas apmaksā vecāki?

Protams, mazliet cita situācija ir tajā gadījumā, ja visas vai daļu kāzu izmaksu sedz arī vecāki. Tādā gadījumā viņi varētu uzstādīt arī savas prasības gan par kāzu norisi, gan aicināmo viesu sarakstu.


Kāzu organizatore un dekoratore Iluta Piternika / MintDeco norāda, ka šādā gadījumā jau no paša sākuma vajadzētu izrunāt ar vecākiem, vai jaunais pāris pats var izlemt visus kāzu organizatoriskos jautājumus, neskatoties uz to, ka svinības apmaksā viņi. “Arī šeit var atšķirties paaudžu redzējumi, kā ir jānotiek kāzām, kas ir jāēd, kur ir jāsvin, kādai mūzikai jāskan un kādi viesi jāaicina. Būtu labi, ja līgavas un līgavaiņa redzējums par kāzām sakristu ar vecāku redzējumu. Citādāk var rasties situācija, ka jaunais pāris piekrita kādai kāzu idejai tikai pieklājības pēc, bet pēc tam paši par to bija saskumuši.

Un vienmēr der sev godīgi atbildēt uz jautājumu, vai savās kāzās vēlaties redzēt arī vecāku draugus, kolēģus un attālus radiniekus tikai tāpēc, ka svinību vakara daļu apmaksā vecāki,” norāda Iluta.

Kolēģi – jā vai nē?

Darba kolēģi ir viena no tām kategorijām, par kurām varētu būt vislielākās pārdomas. Ja strādājat lielā kolektīvā, tad nereti pāri izvēlas neaicināt nevienu kolēģi. Ja tomēr izvēlaties daļu ielūgt un daļu nē, to vajadzētu paveikt pēc iespējas korektāk – īpaši daudz par to nerunājot darba laikā un neafišējot to. Tieši tāpat ir ar kolēģu otrajām pusītēm – šajā gadījumā būtu pieļaujami, ja aicināt kolēģus bez pavadoņiem, bet, ja ielūgumā norādiet, ka ierašanās var būt kopā ar plus viens, tad šādu noteikumu vajadzētu piemērot visiem ielūgtajiem kolēģiem, kādu īpaši neizceļot.

Savukārt tie jūsu draugi, kas nav nopietnās attiecībās, un labi pazīst citus kāzu viesus, noteikti nepārdzīvos, ka viņu ielūgumā nav norādīta ierašanās ar pavadoni. Jūsu draugiem tā būs skaista kopā būšana un lieliska laika pavadīšana savu draugu lokā, tā kā varat neuztraukties, ka viņiem nebūs, ko darīt.

FOTO: ANNIJA VELDRE, KLAIDS LIELBIKSISMIKS ŠĒLS,

Citi Raksti