Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Laikā, kad tiek organizētas kāzas, visbiežāk domājam par to, kāda būs kāzu ceremonija un kāzu svinības pēc tās. Kāzu diena ir viena no īpašākajām dienām cilvēka mūžā. Vienreizēja un neatkārtojama. Tādēļ nav pārsteidzoši, ka savas kāzas - tas ir satraucoši un nereti pat ar stresa piešprici. Kā izrādās, lielu lomu tajā, lai kāzu diena būtu patiesi baudāma un bez lieka stresa, spēlē tieši kāzu rīts.

Jā, kāzu rīts ir tā kāzu dienas daļa, par kuru īpaši piedomāt un kuru rūpīgi izplānot, lai kāzu rītu varat iesākt ar savas burvīgās kāzu dienas baudīšanu, nevis darbu organizēšanu un plānošanu.

Kāzu rīts sākas jau pirmskāzu vakarā. Un atceramies, ka visticamāk, laiks līdz pat šim pirmskāzu vakaram būs paskrējis darbos, plānošanā, menedžēšanā... Arī tādēļ tik svarīgi apzināti noorganizēt savu pirmskāzu laiku mierpilnu un nesteidzīgu, ar vietu, telpu, laiku un noskaņojumu atpūtai.

Plānojot kāzu rītu, svarīgi atcerēties:

  • Jāpadomā gan par līgavas, gan līgavaiņa pirmskāzu nakti un kāzu rītu. Vai katram no jums rīta aktivitātes būs vienā ēkā, bet atsevišķās telpās, vai arī katrs pavadīsiet to citviet? Piemēram, līgava jautru draudzeņu kompānijā elegantas spa viesnīcas numuriņā, bet līgavainis draugu lokā vīrišķīgā atmosfērā barbershop?
  • Kādā kompānijā vēlēsieties pavadīt kāzu rītu? Vienatnē ar kāzu vizāžistu un fotogrāfu vai māsu, brāļu un draugu kompānijā?

Make-up: ALEKSANDRA FJODOROVA
  • Izvēlētajai kāzu rīta vietai jābūt gan ērtai, gan skaistai, gan fotogēniskai, ja kāzu rīts tiks iemūžināts fotogrāfijās. Jāpadomā, lai ir, kur izveidot kāzu aksesuāru kompozīciju (līgavas pušķis, rotas, smaržu pudelīte u.c.), kā arī skaisti pakarināt kāzu kleitu,
  • Jālūko, lai telpā ir gana daudz dabiskās gaismas, kas noderēs gan kvalitatīvu kāzu fotogrāfiju radīšanā, gan vizāžista darbā,
  • Jāizvēlas piemērots tērps, kurā kāzu rītā ne vien labi jutīsieties, bet arī pievilcīgi izskatīsieties fotogrāfijās,
  • Kāzu rīts nedrīkst būt sasteigts,
  • Pirmskāzu naktī jānodrošina kvalitatīvas miega stundas,
  • Visu nepieciešamo kāzu rītam jāsagatavo jau iepriekšējā dienā - gan apģērbu, gan aksesuārus un pirmās nepieciešamības lietas,
  • Lai pašiem nav kāzu rītā jāuzņemas kāzu koordinatora loma, kurš komunicēs ar iesaistītajiem organizatoriskos jautājumos, der noalgot profesionālu kāzu dienas koordinatoru vai arī piespēlēt šo lomu kādam draugam.

Svinību vieta: RELAIS LE CHEVALIER

Tik dažādās kāzu rīta lokācijas

Kāds ir jūsu izsapņotais kāzu rīts? Vai viegli un brīvi bohēmisks ar dabas klātbūtnes elpu vai arī eleganti noslīpēts ar dzirkstoša šampanieša glāzi pēc rīta spa? Apskatīsim dažus piemērus, kur un cik dažādi varat pavadīt kāzu rītu!

Ja vēlaties piedzīvot kāzu rītu muižas elegancē, kur, no rīta atverot aizkarus, piedzīvot pasakainus dabas skatus, izcili piemērota būs Kalnmuižas pils, kas atrodas Abavas senlejā. No jaunlaulāto numuriņa balkona paveras krāšņs skats uz ezeru un muižas ābeļdārzu. Te varēsiet baudīt naktsmieru gan gaumīgās un elegantās naktsmājās, gan lutināt garšas kārpiņas ar gardām restorāna brokastīm. Kas ir izcili -  Kalnmuižas pilī varat gan pavadīt mierpilnu pirmskāzu nakti, prom no pilsētas burzmas un trokšņiem, gan piedzīvot atmosfērisku pirmkāzu rītu, gan arī svinēt pašas kāzas!

Svinību vieta: KALNMUIŽAS PILS

Svinību vieta: KALNMUIŽAS PILS

Savukārt, ja vēlaties kāzu rītu pavadīt ieskauti Vecrīgas šarmā, komforts un vizuālā estētika jūs sagaida dizaina boutique viesnīcā Relais le Chevalier, ieslīgstot neatkārtojamu krāsu un noskaņu pasaulē. Viesnīcas telpas ideāli piemērotas kāzu rīta fotosesijas iemūžināšanai.

Svinību vieta: RELAIS LE CHEVALIER

Svinību vieta: RELAIS LE CHEVALIER

Pašā Vecrīgas sirdī mājo arī klasikas piekritēju iecienītā viesnīca Gutenbergs, kas piedāvā pirmskāzu nakti pavadīt numuriņā ar skatu uz Doma baznīcu. Savā kāzu dienas rītā varēsiet baudīt gardas brokastis jumta terases restorānā ar neatkārtojamu skatu uz Vecrīgas jumtiem.

Svinību vieta: VIESNĪCA GUTENBERGS

Svinību vieta: VIESNĪCA GUTENBERGS / Foto: ELĪNA UPMANE

Bet ja sapņojat par brīvības garšu un senām latviskām noskaņām, varat kāzu rītu sagaidīt brīvdienu namiņā Ragaciema Skadiņi pie jūras un sarīkot īpašu rīta fotosesiju uz dekorētas terases pie sena zvejnieku namiņa.

Svinību vieta: RAGACIEMA SKADIŅI

Svinību vieta: RAGACIEMA SKADIŅI

Rakstu sagatavoja: Ieva Simanoviča

Foto: Aloevera Photography

Citi Raksti