Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

LAI TOP KĀZU VIESU SARAKSTS!

LAI TOP KĀZU VIESU SARAKSTS!

AICINĀT VAI NEAICINĀT?

Tas, vai kāzas būs izdevušās – mīļas, jaukas, neaizmirstamas, romantiskas, tieši tādas, kā izsapņotas, – tas, nudien, nav atkarīgs no viesu skaita. Tomēr pirmais, kas būtu jāizvērtē un par ko jāvienojas, plānojot svinības, ir paredzētā kāzu forma un izmērs. Vai kāzas vēlaties svinēt pilsētā vai laukos, īrētās telpās vai savos īpašumos, vai svinēsit uz nebēdu divas trīs dienas vai arī sarīkosit nelielu pieņemšanu ar šampanieti un uzkodām uz pāris stundām kādā jaukā vietā (varbūt uz jahtas, burvīgā dārzā vai uz kādas jumta terases)? Te, protams, ļoti svarīgs faktors ir jūsu finansiālās iespējas, kāzām atvēlamie līdzekļi – galu galā, lai cik greznas kāzas nebūtu izsapņotas, diez vai vēlāk būsit priecīgi, gadu gadiem atmaksājot to sarīkošanai paņemto kredītu. Tomēr tas nudien ir jūsu pašu ziņā – tāpēc, tiklīdz esat vienojušies par par kāzu formu un aptuveno svinību vietu, jāsāk domāt par to, kurus cilvēkus vēlaties šai dienā redzēt ap sevi! Jo vairāk tāpēc, ka ielūgumus būtu vēlams izsūtīt vismaz mēnesi (bet ne mazāk kā trīs nedēļas) pirms lielā notikuma.

TĀTAD – VEIDOJAM KĀZU VIESU SARAKSTU!

Galvenais vērā ņemamais noteikums – jums abiem jāvēlas šo cilvēku redzēt savā kāzu dienā!

Jūs taču esat kopā jau krietnu laiku, esat iepazinuši viens otra tuviniekus, radus, jums ir gan kopīgi draugi, gan katram savi, senāki – kopš bērnības. Varat katrs veidot savu sarakstu, iekļaujot tajā tos cilvēkus, kurus vēlaties redzēt jūs un tos, kurus, jūsuprāt, vēlas redzēt nākamais dzīvesbiedrs. Salīdzinot šos sarakstus, vienoties varbūt būs vieglāk.
„Bieži dzirdēts ieteikums – noteikt kādu konkrētu viesu skaitu no katras puses, tas būšot godīgi un taisnīgi. Es tam nu gan nepiekrītu” – saka Tija; viņas un Romāna kāzās šovasar bija ap 50 viesu. „Man nav daudz radinieku, un tie paši „amatu savienošanas kārtībā” ir krusttēvs un krustmāte, vēl mani vecāki un brālis. Bet mans vīrs nāk no kuplas ģimenes, kas bieži sanāk kopā dažādos godos. Man ne prātā nenāktu paziņot, ka nav jāaicina vīram tuvie cilvēki tikai tāpēc, ka man radu ir mazāk, vai arī pieprasīt tāpēc sev tikpat lielu skaitu „vietu”, lai viss būtu vienādi. Kā tad mēs varētu plānot nodzīvot kopā mūžu, ja jau tagad nevarētu vienoties par to, ar ko kopā vēlamies būt šai dienā? Var jau būt, ja kāzas finansē vecāki un jāņem vērā arī viņu vēlmes, kuras no abām pusēm ir grūti saskaņot, tas der, bet man gan tāda „grāmatvedība” nepatīk.”

Par tuvākajiem draugiem, vecākiem, citiem visvistuvākajiem šaubu nav – tie būs gaidītākie viesi. Ko darīt ar pārējiem?

Ir skaidrs, ka visus, ko pirmajā brīdī emociju uzplūdā vēlētos, tik un tā ielūgt nevarēsit – pat ja budžets to atļauj, svinību vieta nav bezizmēra. Viens variants (ja vien neuzskatāt to par pārāk birokrātisku), ir

VISUS IZVĒLĒTOS PĀRĒJOS VIESUS IZVĒRTĒT PĒC ŠĀDAS SHĒMAS:

KAS VĒL JĀŅEM VĒRĀ, VEIDOJOT VIESU SARAKSTU KĀZĀM?

  • Jums gaidāmo viesu skaits ir jāzina pēc iespējas precīzi, tāpēc arī ielūgumiem jābūt nepārprotamiem – piemēram, Annai un Jānim Lapiņiem; Lindai un Artūram un tamlīdzīgi. Ja būsit adresējuši ielūgumu Lapiņu ģimenei, tad, iespējams, ieradīsies ne tikai abi vecākie Lapiņi, bet viņu bērni ar savām otrajām pusēm. Ja aicināt visu ģimeni, tad miniet visu vārdus arī ielūgumā – Annai, Jānim, Ditai un Ilzei Lapiņiem.
  • Izlemiet, vai kāzās piedalīsies arī bērni vai arī tās būs svinības tikai pieaugušajiem, un nekautrējieties to minēt arī ielūgumā. Esiet konsekventi un nepieļaujiet izņēmumus; kāds viesis var apvainoties, saņemot uzaicinājumu bez bērniem, tomēr redzot, ka citi viesi ir ieradušies ar visām atvasēm. Vienīgais izņēmums ir jūsu abu mazākie brāļi vai māsas.
  • Šāds pats princips – vai nu visi, vai neviens – būtu ievērojams attiecībā uz darba kolēģiem; protams, tas neattiecas uz gadījumiem, kad kolēģis ir labs draugs arī ārpus darba attiecībām.
  • Draugus vai radus, kas dzīvo vieni un kuriem nav ilgstošāku attiecību un ar kuru partneriem (kas varbūt bieži mainās…) neesat pat iepazīstināti, varat aicināt vienus.
  • Ļoti rūpīgi pārdomājiet, vai aicināt savus bijušos – to varat darīt tikai tad, ja abi to vēlaties un joprojām esat labi draugi – pie tam abi.
  • Ja jūsu vecāki ir šķīrušies un abām pusēm ir citi partneri, godīgi un atklāti izrunājiet ar viņiem, vai tie jutīsies ērti un labi, redzot savu bijušo ar citu. Protams, jūs vēlaties redzēt abus vecākus, bet jūs arī nevēlaties nepatīkamas un neveiklas situācijas, tāpēc visiem jau iepriekš jāzina, kas viņus sagaida. Ja savlaicīgi visu izrunāsit, gan jau atradīsit visiem pieņemamu risinājumu.
  • Tieši tāpat ar vecākiem kopīgi izvērtējiet viņu vēlmes kāzās redzēt arī savus draugus. Pat ja galvenie finansētāji ir vecāki, tās tomēr ir jūsu kāzas, tāpēc, īpaši, ja vēlaties samazināt ielūdzamo viesu skaitu, palieciet nelokāmi; arī vecāki taču vēlas, lai jūs savos svētkos justos ērti un labi!

Varat izsūtīt divu veidu ielūgumus – tikai uz svinīgo ceremoniju (šai gadījumā jūs vienkārši paziņosit, kad, kur, cikos notiks ceremonija); šos ielūgumus adresēsiet plašākam draugu lokam, kolēģiem, un uz ceremoniju un kāzu svinībām pašiem tuvākajiem.

Citi Raksti
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk