Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PRECĒTIES SVĒTKU LAIKĀ – JĀ VAI NĒ?

PRECĒTIES SVĒTKU LAIKĀ – JĀ VAI NĒ?

Maldīgs ir priekšstats, ka pāri precas vien vasaras mēnešos. Ir pāri, kas savus “Jā” vārdus nolemj sacīt ne vien laikapstākļu ziņā drēgnajos mēnešos, bet arī svētku dienās, piemēram, valsts svētku datumos – 11. vai 18. novembrī, kā arī Ziemassvētkos un Vecgada vakarā. Šie pāri nereti saņem dažādus jautājumus par savu lēmumu, sākot no sajūsmas un beidzot ar neizpratni – kādēļ tieši šāda izvēle? Tāpat, joprojām, ir cilvēki, kas uzskata, ka kāzas svinēt svētku laikā tomēr ir nepieņemami – bet kuram tad galu galā ir taisnība?

Laulības Ziemassvētkos

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un jau no vairākiem cilvēkiem esmu dzirdējusi, ka šogad viņiem būs neierasti svētki, jo pirmajā vai otrajā Ziemassvētku dienā jādodas uz kāzām.

Laulības Ziemassvētkos, lai gan nav vispopulārākais kāzu svinību koncepts, tomēr nav arī nekas neierasts.

Motivācija, kādēļ par savu kāzu datumu izvēlēties tieši Ziemassvētkus, protams, var būt atšķirīga. Kādam tas būs Ziemassvētku mīlestības vēstījums, kādam ģimeniskā kopības sajūta, kas sasniedzama šajā gada laikā, bet vēl kādam iespēja šos svētkus padarīt vēl skaistākus, kādi jau tie ir.

Tāpat nenoliedzami Ziemassvētku kāzas izskatīsies vizuāli skaisti un piesātināti. Tomēr ir dažas lietas, kas jāņem vērā, organizējot kāzas tā dēvētajos “sarkanajos” datumos:

  1. Kāzas, kas rīkotas svētku datumos, jāsāk organizēt pēc iespējas ātrāk. Jārēķinās, ka būs pakalpojumu sniedzēji, kam prioritāte būs svētki un kas varētu atteikt strādāt konkrētajā datumā. Īpaši tas attiecas, piemēram, uz tādiem notikumiem, kā Ziemassvētku vakars, Ziemassvētku pirmā diena, kā arī Vecgada vakars. Ja jūsu izvēlētais pakalpojuma sniedzējs tomēr piekritīs strādāt svētku dienā, tad jārēķinās, ka pakalpojuma summa varētu būt augstāka, kā ierasts. Tas pats varētu attiekties arī, piemēram, uz viesnīcu noslogojumu un paaugstinātajām cenām.
  2. Ja kāzas esat iecerējuši Ziemassvētkos un vēlaties savus “Jā” vārdus teikt baznīcā, tad jārēķinās, ka mācītāji šajā laikā parasti ir ļoti noslogoti, vadot pat vairākus svētku dievkalpojumus dienā un, iespējams, varētu atteikt jūsu lūgumam salaulāt jūs tieši Ziemassvētkos.
  3. Gada nogale ir ne tikai ģimenisks laiks, bet arī korporatīvo pasākumu laiks, kad daudzas pasākumu vietas un pakalpojumu sniedzēji tiek rezervēti jau pusgadu vai reizēm pat gadu iepriekš. Nevajadzētu paļauties uz domu, ka gan jau pēdējā brīdī atradīsim, ko piemērotu.
  4. Ja esat nolēmuši kāzas svinēt kādā no “sarkanajiem” datumiem, ielūgumi viesiem ir jāizsūta pēc iespējas laicīgāk. Svētki ir tas gada laiks, ko cilvēki plāno visvairāk, jau laikus nolemjot gan doties dažādos ceļojumos, gan pavadot laiku ar ģimeni dažādās aktivitātēs. Ģimene ir vēl viens aspekts, ar ko jārēķinās, kāzas plānojot, piemēram, Ziemassvētkos – ja esat nolēmuši, ka vēlaties kāzu svinības bez mazākajiem viesiem – bērniem, tad jārēķinās, ka iespējams būs vecāki, kas atteiks jūsu uzaicinājumam, svētku laikā nevēloties atstāt bērnus.
  5. Ja lūgto viesu vidū plānoti arī tuvinieki un draugi no citām valstīm, arī viņiem ielūgumi jāsaņem ļoti savlaicīgi, lai spētu rezervēt gan piemērotākos lidojumus (ņemot vērā, ka svētku laikā biļešu cenas mēdz būt augstākas, kā ierasts), gan atrisināt citus ar infrastruktūru un loģistiku saistītus jautājumus.
  6. Ja kāzas iecerētas valstiska mēroga svētkos, jau laikus jāiepazīstas gan ar iespējamiem satiksmes ierobežojumiem, pasākumiem, kas varētu tikt rīkoti tuvumā un citām lietām, kas spētu būtiski ietekmēt jūsu kāzu dienas norisi.
  7. Ja jūsu kāzu datums sakritīs ar kādiem svētkiem, rēķinieties, ka turpmāk visu atlikušo dzīvi šī diena nebūs tikai jūsu kāzu gadadiena. Ja tas jūs nesatrauc, tad tikai uz priekšu – dubultsvētki jums patiesi būs piemēroti!
FOTO: ILZE OSE, EMĪLIJA BOGDĀNOVAKRISTĪNE GRĪNVALDEMIKS ŠĒLS, SANDIJA VEIKŠA
Citi Raksti