Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

TOP 10 NETRADICIONĀLAS VIETAS LAULĪBU CEREMONIJAI!

TOP 10 NETRADICIONĀLAS VIETAS LAULĪBU CEREMONIJAI!

Ja vēl pirms gadiem laulības ārpus baznīcas vai dzimtsarakstu nodaļas šķita kā eksotika, tad tagad to var dēvēt par sava veida normu. Aizvien vairāk jauno pāru izvēlas laulāties brīvā dabā, jūras krastā, kādā sev iemīļotā vietā, vecmāmiņas ābeļdārzā vai pils pagalmā. Tomēr, ja vēlaties savu īpašo dienu padarīt vēl īpašāku, tad, meklējot savu ideālo kāzu ceremonijas vietu, nepieciešams domāt ārpus tradicionālām robežām.

Portāls Līgavām.lv apkopoja 10 netradicionālas vietas neatkārtojamai laulību ceremonijai:

 1. MEŽS, PĻAVA VAI ĀBEĻDĀRZS. Ja esat nolēmuši, ka vēlaties laulāties brīvā dabā, tad der atcerēties, ka Latvija ir pilna ar brīnišķīgām vietām un ainavām.Ceremonijai ne vienmēr jānotiek tik populārajā jūras krastā, lai iegūtu savu īpašo noskaņu. Pēdējā laika trends ir laulāties dziļos mežos, skaistās pļavās, ābeļdārzos vai pat kokaudzētavās.Tas viss ir iespējams, jo to atļauj ne vien Latvijas daba, bet arī likumdošana. Kādēļ gan nesakombinēt šķietami atšķirīgo?

  Piemēram, meža vidū salikt baltus baldahīnus un dīvānus, uz kuriem sēdēt viesiem, tādējādi apvienojot dabas varenību ar cilvēkam tik nepieciešamo komforta sajūtu. Protams, plānojot kāzas brīvā dabā, nāksies padomāt par dažādiem praktiskiem jautājumiem, bet nekas nav neiespējams.

 2. PAT PURVS NAV ŠĶĒRSLIS! Daba ir kas daudz vairāk par mežu, jūru un līdzenumiem. Daba ietver pat purvus. Skudras Metropoles vadītāja Gundega Skudriņa atminas kāzas, kur laulību ceremonija notika dziļā purvā un brikšņos uz paša līgavaiņa būvētās 196 metrus garās laipas! Īpaši drosmīgajiem šis variants būs kā radīts!
 3. LAULĪBAS UZ UN ZEM ŪDENS. Latvija ir ne tikai dzintara jūras, bet arī zilo ezeru un rāmo upju zeme, tādēļ pāri, kam patīk ūdens tuvums, bet nevēlas precēties tradicionāli populārajā jūras krastā, var izvēlēties laulāties uz ūdens.Tas var būt plosts kādā Latvijas ezerā vai upē, kur viesi ierodas un visu ceremoniju aizvada sēžot laivās vai arī īpaši drosmīgie var vilkt akvalangus un laulāties arī zem ūdens (tas gan varētu būt sarežģītāk no juridiskā viedokļa).Ja kāzas paredzētas ziemā, tad pasākumu aģentūras Oga Events radošā vadītāja Arta Bondare iesaka apsvērt domu par aizsalušu ezeru. Kādēļ gan savā laulībā burtiski neieslidot? Šis risinājums gan būs piemērots pārim, kas gatavs ķert īsto mirkli, zinot, cik nepastāvīgi mēdz būt Latvijas ziemas laikapstākļi.
 4. RĪTAUSMĀ, SAULRIETĀ VAI NAKTS MELNUMĀ. Viena no pēdējo gadu tendencēm ir ne vien laulību ceremonijas ārpus tradicionālām vietām, bet arī dažādos diennankts laikos.Ja tomēr esat nolēmuši, ka varētu laulāties pie nereti tik tradiconālās izvēles – jūras, tad tā varētu būt laulības ceremonija rītausmā jūras krastā.Vai kādēļ gan gredzenus nemīt meža vidū nakts melnumā? Visapkārt laternas, katram viesim pa siltam pledam un īstā noskaņa būs garantēta.Ja tomēr mežs varētu šķist pārlieku netradicionāla izvēle, tad arī sveču gaismu pilna baznīca vēlā nakts stundā izskatīsies īpaši intīmi un saviļņojoši.
 5. SIENA LAUKĀ – KĀDĒĻ GAN NE? Laulību ceremonija kādā pārim īpaši svarīgā un intīmā vietā iegūs vēl lielāku nozīmi.Tā varētu būt baznīca, kur savulaik salaulājušies līgavas vai līgavaiņa vecāki vai vecvecāki, vai ģimenes mājas pagalms, siena lauks, kur bērnībā pavadītas vasaras vai ezera laipa, kur abiem bijis pirmais randiņš. Svētku rīkotāja Inga Bērziņa/ Bannte atceras laulību ceremoniju, kas tikusi rīkota kādas augstskolas pagalmā – simboliski un īpaši pašam pārim, jo tieši tur abi iepazinušies.
 6. GAISA BALONS VAI LIDMAŠĪNA. Pāriem ar savu īpašo stila izjūtu un interesēm, nebūs šķērslis noorganizēt gan romantisku laulību ceremoniju gaisa balonā vai noīrētā lidmašīnā, gan hipiju cienīgas kāzas vecā, izrotātā busiņā. Tā var kļūt arī par jaunās ģimenes īpašo ikgadējo tradīciju – kāzu gadadienā, piemēram, dodoties izbraucienā ar gaisa balonu.
 7. MUIŽAS, PILIS UN SALIŅAS. Ja tomēr esat nolēmuši laulības ceremoniju rīkot kādā no Latvijas skaistajām pilīm vai muižām, tad arī tajās iespējams netradicionāls piegājiens. Piemēram, ceremonija var notikt uz saliņas.Savukārt Inga Bērziņa/ Bannte atceras laulību ceremoniju Rūmenes muižas liepu alejā, kas bijis ļoti atšķirīgi no nereti pāriem iecienītās muižas saliņas vai dārza. Pat šķietami tradicionālas vietas var padarīt netradicionālas, izvēloties īsto lokāciju.
 8. DZĪVNIEKU MĪĻOTĀJIEM. Tiem pāriem, kam tuva daba un dzīvnieki, varētu patikt laulību ceremonija, piemēram, Engures ezera dabas parkā, kur brīvi ganās savvaļas zirgi un govis vai kādā no Latvijas briežu dārziem. Laulību ceremonija tikpat labi varētu notikt Rīgas Zoodārzā – kādēļ gan neapprecēties fonā esot kādam pingvīnam? Bet pēc vārda teikšanas varēsiet doties pabarot, piemēram, kādu no zoodārza žirafēm.
 9. PUBLISKIE PASĀKUMI. Sociāliem un sabiedrību mīlošiem pāriem noteikti nebūtu iebildumi laulāties arī starp šķietamiem svešiniekiem. Tie varētu būt tik populārie vasaras festivāli.
 10. UZ LIELĀS SKATUVES! Ja vēlaties piepildīt savu sapni un kādreiz uzkāpt uz lielās skatuves, tad kādēļ to nedarīt savā kāzu dienā? Operas nams, teātru lielās zāles vai kāda no Latvijas skaistajām koncertzālēm var izvērsties par lielisku izvēli skaistai, gaumīgai un pavisam noteikti – netradicionālai laulību ceremonijai.
Citi Raksti