Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas pludmalē, jūras krastā ir daudzu līgavu sapnis. Sapnis, kuru vērts piepildīt. Un izdarīt to ir pavisam reāli, it īpaši, ja dzīvojat tepat Latvijā, kuras ģeogrāfiskā atrašanās vieta mūs lutina ar brīnišķīgu miermīlīgu jūras līča un mežonīgākas un savrupākas atklātās jūras tik dažādo piekrasti – no baltu smilšu līdz akmeņainām pludmalēm un stāvkrastiem.

Ko ņemt vērā un kam sagatavoties, ja esat izlēmuši piedzīvot kāzas jūras krastā?

Vējš un lietus

Ar laikapstākļiem nekad neko nevar zināt, un arī pludmalē mūs var pārsteigt lietus un vējš. Turklāt jūras vēji dabiski ir spēcīgāki. Tas nozīmē, ka dekorāciju izvēlei jāpievērš īpaša nozīme – lai tās būtu gana smagas, kā arī droši un stabili nofiksētas.

kazas pludmale pie juras
Foto: ANDA UPMALE / Kāzu svinību vietas

Ja kāzām tuvojoties laika prognozes vairs nav  saulaini iepriecinošas, jāparūpējas par atbilstošiem aksesuāriem, kas defektu pārvērtīs efektā. Tie var būt caurspīdīgi vai balti lietussargi vai pat kāzām pielāgoti dizaina lietusmēteļi. Nedraudzīgāku laikapstākļu gadījumā gan ceremonijas vai svinību vietai nāksies izvēlēties plānu B, kas vienmēr rūpīgi jāsagatavo, ja grasāties laulāties pie jūras, bet tas netraucē, piemēram, pāra fotosesiju tomēr organizēt pie jūras – fotogrāfijas un atmiņas iegūs papildu šarmu.

kazas pludmale pie juras
Foto: REINIS MELIORANSKIS/ Kāzu svinību vietas

Saule

Vasaras dienas vidus ar tveicējošu sutu un karstām smiltīm nebūs pats piemērotākais laiks, kad precēties pie jūras. Rīti un vakari ar netverami burvīgiem saulrietiem – gan. Ja tomēr nolemjat riskēt un precēties dienas vidū, noteikti jāparūpējas par dzeramo ūdeni un saulessargiem, kas gādās par viesu labsajūtu.

Būtisks aspekts, izvēloties ēdienu – tas nedrīkst būt kūstošs vai tāds, kas saulē vai karstumā ātri sabojājas. Līdzīgi ar ziedu dekorācijām – jāizvēlas ziedus, kas būs izturīgāki.

kazas pludmale pie juras
Foto: IEVA ANDRUPE / Deko: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI

Smiltis

Apmeklējot pludmali, smiltis nonāk visur. To vērts īpaši ņemt vērā, ja organizējat uzkodu galdu vai pat kāzu maltīti pludmalē. Lieliska opcija, kā izvairīties no smiltīm ēdiena šķīvjos, – ierīkot pludmales zonā piknika jeb restorāna zonu ar galdu un ēdiena statīviem, lai tas atrastos augstāk par zemi.

kazas pludmale pie juras
Foto: IEVA ANDRUPE / Deko: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI / Šampanietis: PRIKE

Dreskods

Pludmales kāzas nu reiz ir tā vide, kur klasiska kāzu apģērba etiķete neiederas. Līgavaiņa uzvalks pludmalē vienmēr būs gaišos toņos no viegla, vasarīga auduma, piemēram, lina. Ja ir īpaši karsta diena, līgavainis droši var iestūrēt laulības ostā glītā kreklā, tas ir – bez žaketes. Tas pats attiecas uz viesiem vīriešiem. Līgavai īpaši piestāvēs bohēmiska stila kleita ar mežģīņu un ziedu rotājumiem, bet kāzu viešņas var droši izvēlēties brīva piegriezuma, viegli krītošas gaisīgas kleitas. Svarīgi, lai apģērbs ir elpojošs. Arī frizūrām dota brīvāka vaļa. Un šī būs teju vienīgā vieta, kur kāzās drīkst ierasties basām kājām.

kazas pludmale pie juras
Foto: ANDA UPMALE / Kāzu svinību vietas

Profesionāļu iesaiste

Lai vai cik romantiska un skaista nebūtu ideja par kāzām pie jūras, tās noorganizēt tomēr ir mazliet komplicētāk, kā kāzas iekštelpās vai citviet brīvā dabā. Aiciniet talkā kāzu profesionāļus, kas ir pieredzējuši pludmales kāzu rīkošanā, un zinās ik mazāko tips & tricks, lai jūsu kāzu diena izdotos perfekta!

Savu sapņu kāzu vietu meklē šeit: KĀZU SVINĪBU VIETAS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: IEVA ANDRUPE, ANDA UPMALE, REINIS MELIORANSKIS


Lasi arī: 6 PADOMI KĀZĀM JŪRAS KRASTĀ!

Citi Raksti