Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas ziemā, kur dekorācijas ir kristāla lāstekas un spelgoņa, var būt pasakains piedzīvojums, taču ne visi ir sajūsmā par sniega kupenām un aukstumu. Tāpēc ir pāri, kas apsver kāzas ziemā svinēt ārzemēs, kur saule un siltums nebeidz lutināt.

Kāpēc izvēlēties kāzas ārzemēs?

Neskaitot vēlēšanos būt siltumā un baudīt vasaru ziemā, ir arī citi gana svarīgi iemesli, kādēļ kāzas ārzemēs var būt vislabākā izvēle. Visbiežāk kāzas ārzemēs izvēlas tieši internacionāli pāri un pāri, kas nedzīvo Latvijā, kā arī tie, kas vēlas mazākas un intīmākas kāzas - īpašus svētkus tikai sev. Tas var būt kā eksotisks piedzīvojums, uzsākot jaunu dzīves nodaļu. Turklāt šādas kāzas lieliski var apvienot ar medusmēnesi.

Neskatoties uz mērojamo attālumu, dažkārt kāzas ārzemēs var būt pat finansiāli izdevīgākas nekā rīkojot tās Latvijā. Kāzu fotogrāfe Linda Lauva visbiežāk iemūžina kāzas Skandināvijā, taču ir pieredze arī citur. Viņa stāsta, ka latviešiem bieži svarīga cenas un ieguvuma attiecība, kas palīdz, izvēloties kāzu galamērķi. Kāzu rīkotāja Alise Mihimana uzsver, ka tieši Dienvidaustrumāzija, jo īpaši Bali, kas ir daudzu pāru iecienīts galamērķis, būs lētāka par daudziem citiem.

šeit luksusa kāzu servisu iespējams izmantot par krietni zemāku cenu, kā tas būtu, piemēram, Eiropā. Kāzas ārzemēs būs īpaši nozīmīgas, ja izvēlētā valsts ir īpaša abiem saderinātajiem, saistās ar svarīgām atmiņām, vai ir vieta, kur abi vienmēr gribējuši aizceļot. Vietas izvēles procesam vajadzētu būt pārdomātam un balstītam tikai uz pāra vēlmēm.

Kāzu rīkotāja: Alise Mihimana / Bali

Ko ņemt vērā, plānojot kāzas ārzemēs?

• Neuzķerties uz skaistām bildēm

Kāzu plānošana ārzemēs bieži vien norit attālināti, kas nozīmē - kāzu norises vietu, telpas un apkārtni klātienē būs iespējams apskatīt tikai neilgi pirms kāzām. Alise uzsver, ka ārzemju kāzām parasti tiek izmantoti kāzu rīkotāja pakalpojumi, taču jābūt uzmanīgiem, lai izvēlētie pakalpojumu sniedzēji būtu uzticami un droši, jo esot viegli uzķerties uz skaistām bildēm internetā. Tāpat jābūt gataviem, ka izvēlētā valsts pārsteigs, ja tajā nekad nav būts.

• Kultūras atšķirības un vietas specifika

Kāzu fotogrāfei Lindai Lauvai svarīgi, ka pāris ir izpētījis kāzu galamērķa īpatnības, apstākļus un kultūras specifiku. Ne visur apsolītais tiek izdarīts, tāpat arī konkrētās valsts iedzīvotāju mentalitāte var būt pārsteigums, jo īpaši Eiropas dienvidos, kur cilvēki visu uztver daudz vieglāk, pārāk nesteidzas un viņu gaume ir atšķirīga no latviešu.

• Laikapstākļi un lietus sezona

Kāzu plānošana ārzemēs var būt saspringtāks process nekā plānojot tās tepat Latvijā. Jānoskaidro laikapstākļi konkrētajā mēnesī, gaisa mitrums un karstums, kas var būt arī grūti izturams, īpaši tropiskajās zemēs.

• Dienas garums

Izvēloties kāzu laiku, jāizpēta arī dienas garums. Tuvāk ekvatoram krēsla iestājas jau ap plkst. 18:00, kas var būt neierasti, salīdzinot ar mūsu garajiem un gaišajiem vasaras vakariem un ilgajiem saulrietiem. Te saule noriet ļoti īsā mirklī, līdz ar to saulrieta fotosesija būs ļoti steidzīga.

Kāzu rīkotāja: Alise Mihimana / Itālija, Gardas ezers

• Ēdienkarte

Tāpat jāņem vērā arī vietējā ēdienkarte un iespējas. Ja kāzās vēlaties tradicionālu franču virtuvi, tas noteikti būs grūti izpildāms vietās, kur pieejamās izejvielas ir pavisam atšķirīgas. Ir valstis, kuru ēdienu sastāvā galvenokārt ir gaļa, kas var būt svarīgs faktors pārim, kas lieto veģetāru uzturu. Arī izpratne par kāzu torti var būt ļoti dažāda.

• Kāzu plānošanai nepieciešamais laiks un dokumenti

Jāpadomā arī par kāzām atvēlamo laiku, jo tālāks galamērķis - jo vairāk laika tam būs nepieciešams. Vēl kāds būtisks un vērā ņemams aspekts ir nepieciešamie dokumenti. Tas attiecas gan uz vīzām, gan kāzu legalizācijai nepieciešamajiem dokumentiem. Ja paredzēta tikai simboliskā ceremonija un visi oficiālie dokumenti sakārtoti jau Latvijā, tas noteikti šo visu krietni atvieglos.

Foto: Linda Lauva / Kāzas Meksikā

Itālija

Kāzu fotogrāfe Linda stāsta, ka viņas pieredzē latviešu pāru iecienītākā Eiropas valsts ir romantiskā Itālija. Tā ir populārs ceļojumu galamērķis, tāpēc, iespējams, mums saprotamāka, pazīstamāka vieta arī kāzu rīkošanai. Alise novērojusi to pašu tendenci un pilnībā saprot šādu izvēli, jo šī valsts piedāvā ļoti lielu iespēju dažādību. No skaistām piekrastēm, ezeriem, līdz seniem cietokšņiem, vīnogu un olīvkoku laukiem. Īpaši iecienītas kāzu norises vietas ir Toskāna, Positano, Amalfi piekraste, Komo un Gardas ezers un Sicīlija. Pārsteidzoša pērle esot Apūlijas reģions, īpaši Leče, kur kāzas iespējams rīkot brīnišķīgās villās un specializētos, nelielos kūrortos, kas katrs ir ar savu īpašo šarmu. Tur ir labvēlīgi laikapstākļi, kas ļauj rīkot kāzas ārā kādā skaistā olīvu dārzā. Būtiski gan noskaidrot konkrētās atrašanās vietas specifiku. Linda dalās pieredzē ar Amalfi piekrasti, kur bijuši lieli sastrēgumi, kuru dēļ gandrīz nokavēta kāzu ceremonija.

Alise uzsver, ka no agra pavasara līdz vēlam rudenim tieši Itālija, Francija, Grieķija un Malta ir izcilas valstis, kur rīkot kāzas.

Kāzu rīkotāja: Alise Mihimana / Itālija, Gardas ezers
Foto: Ilze Ose / Kāzas Itālijā
Foto: Ilze Ose / Kāzas Itālijā

Foto: Ilze Ose / Kāzas Itālijā

Kāzas rīko: ALISE MIHIMANAAttēlā: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANAKāzas rīko: ALISE MIHIMANA

Bali

šī šarmantā Indonēzijas sala kļuvusi par iecienītu pārziemošanas vietu daudzu eiropiešu vidū. Arī Alise šeit pārziemojusi jau vairākus gadus un īsteno daudzu pāru sapņus par kāzām Bali. šīs salas burvība slēpjas tās dažādībā. Ir gan baltu, gan melnu smilšu, gan klinšainas, gan nelielas un apslēptas pludmales. Skati uz vulkāniem, rīsu laukiem, ūdenskritumiem, sulīgi zaļi džungļi ar palmām un skaistajām orhidejām. Arī šeit daudzi kūrorti piedāvā unikālas un brīnišķīgas kāzu vietas. Bali izvēlas pāri, kas vēlas intīmas un nelielas kāzas, reizēm tikai ar pāris viesiem vai tikai divatā. Alise neiesaka izvēlēties gatavās kāzu paketes, ko Bali piedāvā daudzas viesnīcas, jo bieži vien to iespējas ir daudz ierobežotākas par tām, kādas patiesībā šī sala piedāvā.

Kāzu rīkotāja: Alise Mihimana / Bali

Rīkotāja: Alise Mihimana / Bali

Kāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANAKāzu rīkotāja: ALISE MIHIMANA


Maldīvas

šī salu valsts Indijas okeānā bauda vienmērīgi siltu gaisa temperatūru visu gadu. Jāatceras, ka šeit no maija līdz novembrim ir lietus sezona, savukārt Latvijas ziema ir perfekts laiks, lai dotos turp un apprecētos tropiskajā paradīzē: palmas maigi šūpojas vējā, kristāldzidrs un neticami zils ūdens, pērļu baltas smilšu pludmales, un tik ļoti raksturīgās bungalo stila mājiņas virs ūdens. Maldīvu kūrorti piedāvā visdažādākās kāzu iespējas un augstas kvalitātes servisu.

Foto: Andrew Bayda / Maldīvas

Foto: Andrew Bayda / Maldīvas

Foto: Andrew Bayda / Maldīvas

Foto: Andrew Bayda / Maldīvas

Franču Polinēzija

Vēl kāda eksotiska salu kopa, kas noteikti neliks vilties tropu cienītājiem, ir Franču Polinēzija, kas ir Francijas aizjūras teritorija un atrodas Okeānijā. šeit ainavas būs līdzīgas Maldīvu salām, taču, pretēji tām, labākais laiks apmeklējumam būs no maija līdz oktobrim. Arī šeit izjutīsi tropiskas paradīzes sajūtas, relaksējošu atmosfēru un burvīgas ainavas.

Foto: Marc Gerard / Bora Bora

Foto: Marc Gerard / Bora Bora

Foto: Marc Gerard / Bora Bora

Meksika

Alise aicina pārus apsvērt arī Latīņamerikas valstis, kas var būt lieliska izvēle unikālām kāzām. Meksika noteikti ir viena no labākajām izvēlēm, piemēram, Tuluma, kas ir īpaši unikāla kāzu vieta. Meksikā atrodamas daudzas apslēptas pērles - mazi ciematiņi, privāti kūrorti un unikāla arhitektūra.

Linda saka, ka Meksika ir ballīte, krāsu eksplozija un krāšņums. Viņa aicina pārus apsvērt mazāk “tūristīgas” Meksikas vietas, kas cenas ziņā būs draudzīgākas. Ir vērts meklēt autentiskus ciematiņus, mazāk populāras pludmales un vietas, kas neparādās visos tūrisma ceļvežos, piemēram, Holboksa sala.

Foto: Linda Lauva / Kāzas Meksikā
Foto: Linda Lauva / Kāzas Meksikā

Taizeme

Linda fotografējusi kāzas Taizemē un novērojusi vietējo viesmīlību un demokrātiskās cenas. Viņa uzsver, ka dabas dažādība un bagātība, vientuļās saliņas, ūdenskritumi, džungļi ar tempļiem un valsts eksotika, kā arī gardais ēdiens, noteikti ir labs iemesls, lai kāzas rīkotu tieši šeit. Tomēr jāatceras, ka taizemiešu gaume un izpratne par skaisto noteikti būs pilnībā atšķirīga no eiropiešiem, tāpēc Linda iesaka kārtīgi izpētīt dekoratoru portfolio vai piesaistīt kāzu rīkotāju no Eiropas. Nelielām elopement stila kāzām var neizmantot dekorācijas, bet tieši dabu padarīt par skaistāko fonu kāzu bildēm.

Foto: Linda Lauva / Taizeme

Foto: Dana Eherrmann / Taizeme, Krabi

Foto: Dana Eherrmann / Taizeme, Krabi

Raksta autore: Elisa Rudzīte

Foto: Linda Lauva, Alise Mihimana, Ilze Ose, Andrew Bayda, Dana Eherrmann

Citi Raksti