Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāpēc tik dārgi? šis ir jautājums, kas mēdz urdīt topošos jaunlaulātos, meklējot, kurš tad būs viņu īstais fotogrāfs kāzām. Par to, kas veido kāzu fotogrāfa darba cenas un, kādēļ neizvēlēties fotogrāfu no lētā gala, konsultē profesionāls, pieredzējis un pieprasīts kāzu fotogrāfs Miks šēls.

Kāzu fotogrāfa darba cenu veidojošie faktori:

Vai fotogrāfam tas ir pamatdarbs vai papildu darbs brīvdienās?

Proti, pilna laika fotogrāfam pakalpojuma cenas vienmēr būs augstākas, jo ikdienas dzīvošanas izmaksas ir iekļautas cenā. Fotogrāfiem, kuriem kāzu fotografēšana ir papildu ienākumu avots, nevis pamatdarbs, summa par pakalpojumu var būt elastīgāka. Tas gan nekā neietekmē gala rezultāta kvalitāti.

kāzu fotogrāfs miks šēls
Foto: MIKS šĒLS

Fototehnika

Uzskatu, ka profesionāla fotogrāfa arsenālā vajadzētu būt fototehnikai vismaz 8-10 tūkstošu eiro vērtībā (tas ir, divas full-frame kameras, vismaz trīs gaišie objektīvi, atmiņas kartes). Rēķinot nolietojumu un tehnikas atjaunināšanu, auto, degvielu, datortehniku un online rīkus - šīs izmaksas var veidoties jau 200-400 EUR mēnesī.

Popularitāte

Protams, ka šo aspektu nav iespējams izmērīt un katrs fotogrāfs savu darbu vērtē pēc saviem kritērijiem, pieredzes, uzskatiem, mērķiem utt. Taču tendence, ka sociālo tīklu sekotāju skaits mijiedarbojas ar gala cenu - tas gan ir novērojams un tas ir saprotami. Es savas cenas izvērtēšanai izvēlos divus klasiskus kritērijus: pieprasījums un tirgus. šogad jau arī ārējo ietekmi - Covid.

Pieredze

Taču tas nenozīmē, ka fotogrāfam ar 27 gadu stāžu būs augsta pakalpojuma cena. Savā profesionālajā darbībā esmu novērojis, ka sākot no 5000 stundu darbu, veidojas vārda “pieredzējis” pamatojums.

kāzu fotogrāfs miks šēls
Foto: MIKS šĒLS

Kā neiebraukt auzās, izvēloties fotogrāfu:

Visklasiskākais iebrauciens auzās ir mums visiem zināmais - “Mēs paņēmām mana brālēna drauga māsas kursabiedru, kuram ir kamera un jā ...”. Ieteiktu cilvēkiem izvērtēt gala rezultātu, pirms tiek pieņemts lēmums par fotogrāfu. It nemaz nav izslēgts, ka pārim pozīcija “fotogrāfs” ir mazsvarīga, bet tas tad arī jāapzinās, jau izdarot izvēli, un jāpieņem, ka atpakaļceļa pēc kāzu dienas vairs nebūs!

kāzu fotogrāfs miks šēls
Foto: MIKS šĒLS
  • Draugu ieteikums. Liekas visdrošākais, bet pat vislabākajiem draugiem un draudzenēm var atšķirties gaumes.
  • Instagramā labi izskatās. Klientam ir jāizvēlas, vai pietiek ar to, kas ir redzēts vienā platformā. Bildes no vairākām kāzām ar vairāk kā simts, divsimts bildēm no dienas atspoguļojuma radīs precīzāku priekšstatu par gala rezultātu.
  • Gads. Izvēloties fotogrāfu, ir svarīgi saprast, kad ir veidots portfolio (mājas lapa, Facebook vai Instagram konts), jo stils, krāsas un noskaņa var mainīties gadu no gada.
  • Investīcija. Īsa izmēģinājuma fotosesija gadu vai pusgadu pirms kāzām var palīdzēt lēmumu pieņemt pārdomāti.
  • Lielais klupšanas akmens - pa lēto. Ko nozīmē pa lēto jebkurā dzīves sfērā? Jā, var paveikties, taču tā ir laimes spēle. Par mazu naudu var nopirkt lietu, kuru lietosi pāris minūtes un tā neietekmēs tavu atlikušo dzīvi. Labs ārsts pa lēto - vai tas vispār ir iespējams? Labs vīns pa lēto - kā to vispār var uzražot?

Būtiski atcerēties, ka plānojot kāzas, cilvēki to paredz kā mūža notikumu.

kāzu fotogrāfs miks šēls
Foto: MIKS šĒLS

Raksta autori: MIKS šĒLS / IEVA KRASTIŅA

Foto: MIKS šĒLS

Citi Raksti