Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Zemes toņi, mīksti adījumi, karsti dzērieni un iekurts kamīns - izklausās omulīgi un skaisti. Tā varētu raksturot rudeni. Tiem, kas novērtē šī gadalaika šarmu, noteikti būs piemērotas kāzas rudenī. Pēc rotaļīgās vasaras kāzu sezonas rudens kāzas ir krietni piezemētākas, taču košas un garšu, smaržu un krāsu piesātinātas. Kā jau katram gadalaikam, arī rudenim piemīt savas īpašības, tāpēc LĪGAVĀM apkopoja svarīgākās nianses, kas jāņem vērā, rīkojot kāzas rudenī.

Kāzu sezona turpinās

Vasara vienmēr bijis pats aktīvākais kāzu laiks, turklāt augusts tiek dēvēts par kāzu mēnesi. Tomēr pandēmija un mainīgie kāzu trendi ieviesuši daudzas izmaiņas kāzu datuma izvēlē. Kāzu vadītāji uzsver - septembris kļūst arvien populārāks, kas nozīmē, kāzu sezona turpinās arī rudenī.

rudens kāzas
Foto: OLIVIA STROHM

Oktobris un novembris gan daudziem vairs nešķiet tik vilinošs, jo Latvijā paliek arvien drēgnāks, lietaināks un pelēkāks, tomēr arī šajos mēnešos kāzas notiek. Turklāt tieši tad daudzas svinību vietas, kāzu vadītāji un fotogrāfi ir pieejamāki. Tas gan nenozīmē, ka kāzu plānošanu iespējams atstāt uz pēdējo brīdi. Svarīgi rezervēt vietu un nolīgt profesionāļus jau laikus, jo daudzi no viņiem šajā laikā mēdz atpūsties, daži kā gājputni dodas uz siltajām zemēm.

rudens kāzas
Foto: OLIVIA STROHM

Piesātinātie toņi

Tāpat kā dabā, arī kāzu krāsas rudenī kļūst piesātinātākas, dziļākas un siltākas. Ja tev nepatīk rudenim raksturīgie zemes, oranžie, dzeltenie un tumši sarkanie toņi, tas nenozīmē, ka kāzas rudenī tev nav piemērotas. Izvēlies tumši zilo vai zilzaļo, kas izskatās eleganti savienojumā ar zeltu, smilšu toņus, tumšās krāsas, kas tikai nedaudz atšķiras no melna, vai dažādas metāla krāsas, kā varš un zelts. Pačukstēsim, ka tās visas būs modē arī 2022. gadā.

rudens kāzas

Gadalaika piedāvājums

Iesākoties vēsākam laikam, mūsu ķermenis dabiski pieprasa sildošus un sātīgākus ēdienus, kā tas bijis vasarā. Jāatceras, ka rudens ir ražas laiks, tāpēc tam piestāvēs dažādi dārzeņu un gaļas ēdieni, kas vasarā varētu šķist pārāk smagnēji un kalorijām bagāti. Tas jāņem vērā, sastādot kāzu ēdienkarti. Lapu salāti, aukstās uzkodas un dzērieni ar ledu nebūs piemērotākā izvēle.

Protams, ikviens pāris var izvēlēties, ar ko cienāt savus viesus, tomēr jāatceras, ka sezonalitātei ir nozīme.

rudens kāzas
Foto: COURTNEY JESS

Smelies idejas savam rudens kāzu galdam - ĒDIENI JŪSU RUDENS KĀZU GALDAM

Svinības ārā

Laikapstākļi Latvijā pēdējos gados kļūst arvien mainīgāki, un dažkārt dienas laikā piedzīvojam dažādas dabas stihijas. Rudens šajā ziņā ir īpaši izaicinošs, jo papildus iespējamajam lietum un vējam, arī gaisa temperatūra ir krietni zemāka. Tas nozīmē, ka svinību vietai jābūt apsildāmai, un ir svarīgi parūpēties par viesu labsajūtu. Arvien vairāk pāru izvēlas kāzas rudenī svinēt ārā.

rudens kāzas
Foto: OLIVIA STROHM

Ja koku lapas ir skaisti krāsainas, un kāzu svinībām izvēlēta gleznainā Sigulda, vēsturiskā Kuldīga vai kāda cita skaista vieta, būtu skumji visu dienu pavadīt slēgtās telpās. Kāzu svinības ārā prasīs vairāk sagatavošanās darbu - nodrošinot āra sildītājus, nojumi, kas izturēs lietu un vēju, kā arī piemērotu apģērbu un aksesuārus gan pārim, gan viesiem, taču tas noteikti būs atmiņu un sajūtu vērts pasākums. Ļoti svarīgi jau kāzu ielūgumos pabrīdināt viesus, lai visi būtu piemēroti saģērbušies.

rudens kāzas
Foto: COURTNEY JESS

Papildu aksesuāri

Jaunajam pārim jāatceras, ka apģērbam jābūt ne tikai svinīgam un ērtam, bet arī atbilstošam konkrētajiem laika apstākļiem. Līgavas rudenī biežāk izvēlas kleitas vai kāzu tērpus ar garām piedurknēm, savukārt vīrieši zem žaketēm labprāt velk vestes. Modē ir arī dažādi transformējami apģērbi, piemēram, kleitas, kam var noņemt vai pielikt kādu daļu, pielāgojot to kāzu dienas notikumiem. Dažkārt zem kuplajiem svārkiem slēpjas bikses. Arī adījumi no kašmira un mohēras ir ļoti modē, tādēļ nebaidies pēc ceremonijas papildināt savu tērpu ar krāšņu adītu šalli vai plecu lakatu kādā no kāzu krāsām. Eleganti izskatīsies uz pleciem uzlikta žakete.

rudens kāzas
Foto: COURTNEY JESS

Moderna līgava nebaidās izmantot arī krāšņas cepures un elegantus cimdus. Tāpat neaizmirsti viesus, parūpējies par vienādiem lietussargiem, siltiem plediņiem un karstajiem dzērieniem, lai visi justos labi.

Lasi arī: KĀZU JAKAS, PIESKAŅOTAS KĀZU TĒRPAM un KĀZU KEDAS UN ZĀBACIŅI - LAI ĒRTĪBA GARANTĒTA!

Rūpīgi izplānotas vai spontānas

Rudens kāzas noteikti prasa nedaudz vairāk plānošanas un rūpes par detaļām, lai viss noritētu gludi. Jāņem vērā dažādi faktori, kas var ietekmēt gan svinību norisi, gan pāra un viesu komfortu un labsajūtu. Taču tā kā visās kāzās ir jābūt gataviem uz neparedzētiem pavērsieniem, par to nevajadzētu pārāk uztraukties.

rudens kāzas

Tiem, kam nepatīk ilgstoši plānot un gatavoties - rudens ir īpaši piemērots mazām un pat spontānām elopement vai Pop Up stila kāzām. Krāšņās koku lapas būs brīnišķīgs fons skaistām fotogrāfijām, kas nozīmē, ka daba pati parūpēsies par rotājumiem, turklāt, rīkojoties spontāni, iespējams daudz precīzāk prognozēt laikapstākļus un sagatavoties tiem.

rudens kāzas
Foto: OLIVIA STROHM

Ja tieši nākamajā nedēļā laika prognozes ir labas, sāciet organizēt savu īpašo dienu jau šodien.

* Neaizmirsti, ka iesniegumu par laulības reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā jāiesniedz ne vēlāk kā mēnesi pirms laulību reģistrēšanas un tas derīgs 6 mēnešus.

rudens kāzas
Foto: OLIVIA STROHM

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: OLIVIA STROHM, COURTNEY JESS


Lasi arī: IDEJAS RUDENS KĀZĀM 2021

Citi Raksti