Līgavas un līgavaiņa galvenais uzdevums ir iedvesmoties! Tādēļ LĪGAVĀM apkopoja iedvesmojošu un netverami skaistu laulību gredzenu un saderināšanās gredzenu zīmolus no pasaulē cienītākajiem juvelieru namiem.
Dārgie vīrieši, kas plāno bildināt savu iemīļoto – šis saraksts jums būs īpaši noderīgs, pirms izdarāt izvēli par īsto un vienīgo saderināšanās gredzenu, ko pasniegt savai sirdsdāmai!
Zināmākais juvelierizstrādājumu vārds pasaulē. Atceraties šarmanto Odriju Hepbernu pasaules klasikas romantiskajā komēdijā “Breakfast at Tiffany’s”! Tieši par šo gredzenu zīmolu te ir stāsts.
Tiffany&Co var lepoties ar pašu, pašu populārāko saderināšanās gredzenu pasaulē, kas ir kļuvis par saderināšanās gredzenu simbolu – Tiffany Setting – tā smalko stīpiņu rotā mirdzošs briljants.
Zīmola saknes meklējamas jau tālajā 1837. Gadā. Amerikas dizaina nams Tiffany&Co jau sākotnēji ieguva sabiedrības elites, bagātāko cilvēku un pat valsts vadītāju uzmanību.
Slavenās juveliernama tirkīza krāsas kastītes tonis, kurā tiek pasniegtas Tiffany&Co pirktās rotas, arī radies jau aizpagājušā gadsimtā. Krāsa ar vēsturi! Tai ir krietna romantikas piedeva – tirkīza toni mēdz saukt arī par “neaizmirsti mani” krāsu un runā, ka tieši šis tonis izvēlēts par juveliernama simbolu, jo dārgakmens tirkīzs bija iecienīts Viktorijas laika līgavu modē – lēdijas dāvāja saviem iemīļotajiem tirkīza krāsas piespraudi dūjas formā, kā piemiņu no kāzu dienas.
Iespējams, šis Šveices zīmols tev vairāk asociējas ar pulksteņiem, tomēr tas ir viens no vadošajiem arī rotu jomā. Arī šī zīmola vēsture meklējama jau 19. gadsimtā, kad to dibināja Luiss Kartjē. Kad 1938. gadā Anglijas princesei tika pasniegts īpašs miniatūrs Cartier apročpulkstenis, zīmola popularitāte uzņēma apgriezienus.
Īpaši izceļama ir ikoniskā saderināšanās un laulību gredzenu kolekcija LOVE, kas tika radīta Ņujorkā 1969. gadā.
Cartier dārglietas iecienījusi Britu Karaliskā ģimene. Megana Mārkla kāzu dienā ar Princi Hariju valkāja tieši Cartier auskarus, bet Keita Midltone kāzu dienā rotājās ar Cartier diadēmu, kas oriģināli pieder Karalienei Elizabetei.
Turpinot par karaļnamu, filmā “Diāna” princeses Diānas galvenās varones atveidotāja, daiļā Naomi Vatsa, valkāja Šveices zīmola Chopard rotas. Arī šī juveliernama vēsture iestiepjas 19. gadsimtā. Tāpat kā iepriekšminētais zīmols Cartier, arī Chopard stāsts aizsākās ar pulksteņiem – 1860. gadā, kad jauniņais fermera dēls Luiss Uliss Šopārds izveidoja pulksteņu darbnīcu.
Īpaši iecienītas pasaulslavenas saderināšanās gredzenu kolekcijas ir Ice Cube, Chopard for Love un Chopard for Ever.
Mūsdienās Chopard juveliernama rotas mirdz uz Kannu un Oskara ceremoniju sarkanajiem paklājiem un tās izvēlas tādas slavenības kā aktrises Džuliana Mūra, Lea Seidu, modele Adriana Lima un daudzas citas.
Parīze un Eifeļa tornis – tas vien skan bezgala romantiski! Parīze piedāvā arī izcilo Van Cleef & Arpels juvelierizstrādājumu zīmolu, kas piedāvā diametrāli pretējas, bet satriecošas rotas – no rotaļīgām aprocēm ar sārtām bizbizmārītēm, līdz lielu akmeņu greznotām kaklarotām. Van Cleef & Arpels rotas ir unikāli, iespaidīgi mākslas darbi, kādus citur neatrast. Izvēloties sava mīļotajai dāvanu no Van Cleef & Arpels, nešaubīgi simbolizēsi viņas unikalitāti.
Līgavaiņi iecienījuši Perlée kolekcijas gredzenus, kuri demonstrē augstu juveliermākslu – tie radīti no zeltā veidotām pērlēm, papildināti ar vienu vai daudziem briljantiem.
Zīmola rotas izvēlējušās valkāt tādas stila ikonas kā aktrises Greisa Kellija, Elizabete Teilore un Ēģiptes karaliene Nazli.
Atšķirīgs, unikāls, romantisks un drosmīgs dizains, kurš rada iespaidu – tas ir no kādas citas, fantāziju pasaules, kurā mīt fejas un laumas.
Mitoloģija un kosmoss ir šo brīnumaino juvelierizstrādājumu iedvesmas avoti.
Māksla, vēsture, pasaules stāsti, iegravēti spēka vārdi un simbolisms – gredzenu pavadoņi.
Sofia Zakia zīmolu 2016. gadā Monreālā radījusi Sofija Ažrama. Viņas unikālajam darbam rakstus veltījuši tādi mediju giganti kā Vougue un Forbes.
Raksta autore: IEVA KRASTIŅA
Foto: PUBLICITĀTES
Lasi arī: KĀDS SADERINĀŠANĀS GREDZENS PIESTĀVĒS TIEŠI JŪSU ROKU FORMAI?