VĒL DZIĻĀKA TUVĪBA. TANTRISKAIS SEKSS

VĒL DZIĻĀKA TUVĪBA. TANTRISKAIS SEKSS
Foto: OH KTISTINKA

Intimitāte ir ietilpīgs jēdziens, kurā ietverts ne tikai sekss un fiziski pieskārieni. Tā ir dziļa tuvība, patiesa kopā būšana un interese vienam par otru. Glāsts garāmejot, uzklausīšana bez nosodījuma, iedziļināšanās otra patiesajā būtībā, sajūtās un vēlmēs. Ļaušana būt – gan sev, gan mīļotajam. Tieši par to arī ir tantriskais sekss – savas un partnera seksualitātes pieņemšana un cienīšana, ne vien otra baudīšana, bet arī jutekliska dzīves uztvere. Spēja būt šeit un tagad.

Tantriskais sekss – kas tas ir?

Juteklisks un erotiski padevīgs ir viss mūsu ķermenis, ne vien atsevišķas zonas. Bet to piedzīvot dots tad, ja ļaujies. Savukārt spēja ļauties slēpjas mūsos pašos. Tā nerodas no partnera virtuozitātes. Izjust sava ķermeņa, maņu un pat prāta juteklismu – par to esam atbildīgs katrs pats un vienīgi pats, kas savukārt atkarīgs no tā, cik apzināti spējam būt, cik klātesoši un sevi mīloši. Ieviešot tantru savās attiecībās, seksuālo attiecību kvalitāte uzlabojas, pieaug interese vienam par otru un intīmu būšanu kopā. Tantriskajā seksā nav mērķa, esence ir spēt būt pašā procesā un baudīt to, izjust ne vien ķermeniski, bet piedzīvot garīgu saplūšanu, patiesas tuvības un mīlestības izjūtu.

tantriskais sekss
Foto: LIBKOS

Tantra ir sena prakse, kurā seksualitāte tiek augsti vērtēta un uzskatīta par vienu no jaudīgākajiem veidiem, kā garīgi izglītoties. Seksuālā enerģija ir dzīvības enerģija, radošā un jaudas enerģija, mūsu lieliskā sabiedrotā, lai justos dzīvi, pilni iedvesmas un enerģijas, prastu izbaudīt un priecāties par visām pārējām dzīves jomām. Uzskata pat, ka nav iespējams atrisināt citas dzīves jomas, kamēr nav sakārtota seksuālā puse. Šī enerģija ir kā virzītājspēks. Ieviest attiecībās tantrisko seksu nozīmē būt šajā jaudas un baudas stāvoklī, dzīvot pilnestīgu dzīvi. Tas nozīmē, ka tantriskais sekss maina apziņu.

tantriskais sekss
Foto: OH KTISTINKA

Tantriskais sekss – tas nav ātri un pavirši. Tā ir dziļa savienošanās ar savu mīļoto, ceļojums, veltot laiku, veltot uzmanību, izjūtot maģisko enerģiju, kas virmo, jums abiem satiekoties. Jo satikšanās seksuālā tuvībā nav vien fizisks akts, tā ir enerģijas radīšana. Tantra praktizē metodes, kas ļauj vīrietim paildzināt laiku līdz rietumu izpratnes kulminācijai, līdz ar to tā ir īsta dāvana visām sievietēm, kuras vēlas baudu paildzināt, pēcāk šo baudas enerģiju ieguldot attiecībās. Jo šeit nav mērķa, notikums ir pats process.

tantriskais sekss
Foto: OH KTISTINKA

Seksuālā tuvībā, tieši tāpat kā jebkurā citā mūsu dzīves jomā, – dažkārt mānīgi var šķist, ka būšu laimīgs tad, kad man būs sapņu darbs, būšu laimīgs, kad man būs sava māja, būšu laimīgs, kad man būs otra pusīte, sekss ir izdevies, ja sasniegts orgasms, – un pats process paliek kaut kur otrajā plānā. Bet process taču ir nekas cits kā pati dzīve! Visa sāls ir procesā. Un šis ir bezgala skaists process, kurā iepazīstam mīļoto aizvien vairāk, saasinām jutekļus.

Vai tu atpazītu sava mīļotā ādu aizvērtām acīm, vien pieskaroties?

tantriskais sekss
Foto: LIBKOS

Tantriskā seksa izpratnē nav pieņemama arī sūkstīšanās par vizuālām nepilnībām un citām muļķībām. Mēs viens ar otru dalāmies pieredzē, atbalstām, saklausām, mācāmies viens otru, pētām, kas sagādā prieku, atpazīstam emocijas un noskaņojumu. Esam kopā. Tantriskā seksa praktizētāji uzsver, ka tā ir divu pieaugušu, nobriedušu cilvēku satikšanās, kuri pilnībā pieņem viens otru un nebaidās kļūdīties, prot kopīgi pasmieties, jo arī kļūdas ir process un ceļa sastāvdaļa.

tantriskais sekss
Foto: OH KTISTINKA
tantriskais sekss
Foto: LIBKOS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: OH KTISTINKA, LIBKOS


Lasi arī: KARĪNA RAČKO: SEKSUĀLĀ ENERĢIJA IR MILZĪGS SPĒKS