Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu diena paskrien tik ātri un gaistoši, ka tā vien gribas – kaut varētu pabūt atkal kādā no šīs vienreizējās dienas mirkļiem! Labi, ka ir fotogrāfijas un video ieraksti, kuros pakavēties. Bet pavisam taustāmā formātā kā skaistu simbolu vari saglabāt savu līgavas pušķi.

Līgavas pušķa mešana

Ja vēlies savu līgavas pušķi saglabāt skaistām atmiņām, prātīgāk būs izvairīties no līgavas pušķa mešanas tradīcijas. Pirmkārt, tad pušķis nonāks citas dāmas īpašumā, bet otrkārt tas var zaudēt sākotnējo formu, ziedi un dekori tikt salauzti. Ja tomēr vēlies savās kāzās piedzīvot līgavas pušķa mešanu, pasūti pie florista tieši šim mērķim paredzētu pušķi, kas var būt vizuāli identisks tavam līgavas pušķim vai arī citāds – pēc izvēles.

kāzu pušķis
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Jau pasūtot pušķi pie florista, pastāsti, ka vēlēsies pušķi pēc kāzām saglabāt un izkaltēt. Profesionāls florists varēs sniegt padomus par tieši tavā kāzu pušķī izmantotajiem ziediem un augiem, kā arī to īpaši apstrādāt, lai kāzu dienā tas būtu iespējami izturīgs, kā arī pēc tam vieglāk saglabājams.

Savus īstos ziedus meklē šeit: KĀZU FLORISTIKA, FLORISTIKA, ZIEDU PIEGĀDE

līgavas pušķis ziedi un floristika
Floristika: SAJŪTU ALEJA

Kāzu pušķa uzglabāšana un kaltēšana

Lai vai kā gribētos saglabāt katru pušķa ziedlapiņu un stiebriņu, tas gluži iespējams nebūs. Pušķi noglabājot sausā vietā, tas glīti izkaltīs, tomēr pa ziedlapiņai procesa gaitā tomēr nokritīs.

Vienlaikus kāzu pušķa kaltēšana ir vienkāršākais paņēmiens, kā to saglabāt faktiskajā formātā, jo neprasa nedz papildus ieguldījumus, nedz kādas īpašas iemaņas. Vienīgais, ar ko jārēķinās – izžūstot mitrumam, pušķis sarausies mazāks, kā arī krāšņās ziedu krāsas izbalēs. Tomēr forma paliks, kas ir labā ziņa. Pirms pušķi novieto kaltēšanai, atbrīvo to no lapām un ziediem, kas jau gatavojas nobirt vai brūnēt, un kātu daļu apsien ar lenti vai apliec ar gumiju, lai tas nezaudētu formu izžūšanas procesā. Vislabāk forma tiks saglabāta, ja iekārsi to auklā kājām gaisā tumšā un sausā vietā. Atkarībā no ziedu pušķa sastāvdaļām, žūšanas process var aizņemt no divām nedēļām līdz vienam mēnesim laika.

Kad kāzu ziedu pušķis ir izkaltis, to vari ievietot kartona vai koka kastē, kur pušķis būs pasargāts no mitruma un putekļiem, bet, ja vēlies kompozīcijai piešķirt dekoratīvu estētisko baudījumu, fantastiski izskatīsies kāzu pušķis stikla kastē.

Atsevišķu ziedu kaltēšana

Varbūt piemiņai nevēlies saglabāt visu pušķi, bet gan atsevišķus ziedus vai zaļumus? Tad jāatceras sākumskolas laika radošās stundas, kurās izmantojām kaltētas lapas un ziedus, kuri pirms pielietošanas tika salasīti, saplūkti un nospiesti starp smagu grāmatu lapām. Atlasi vēlamo no kāzu pušķa un – aiziet! Lai nesasmērētu grāmatas papīru, ievieto starp tās lappusēm baltas papīra lapas, piemēram, no kopēšanas papīra vai zīmēšanas albuma. Pēcāk no iegūtajiem kaltētiem augiem vari radīt savu mākslas darbu – izveidot kompozīciju un ievietot rāmītī.

kāzu pušķis stikla kastē

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: AINĀRS MAZJĀNIS, ALIXANN LOOSLE


Lasi arī: LĪGAVAS PUŠĶIS UN TĀ VĒSTURE

Citi Raksti