Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

NODERĪGI – PAR KO VIESU NAMI VAR PRASĪT PAPILDUS SAMAKSU?

NODERĪGI – PAR KO VIESU NAMI VAR PRASĪT PAPILDUS SAMAKSU?

Gatavojoties nākamā gada kāzu sezonai, šobrīd ir aktīvākais laiks, lai izvēlētos un rezervētu savu kāzu svinību vietu. Nereti tiek dzirdēts, ka svinību vietas pasaka vienu summu, bet galu galā, jaunajam pārim iepriekš nepajautājot un nenoskaidrojot, summa var kļūt daudz lielāka.

Tādēļ, ja tieši šobrīd esat savu kāzu svinības vietas meklējumos, ņemiet vērā jautājumus, kas noteikti jāuzdod un padomus, ar kuriem dalās svētku organizatore Inga Bērziņa/Bannte.

Vai tiešām viesu namu apzināta klusēšana?

Kāzu organizatore Inga Bērziņa norāda, ka arī viņas pieredzē ir bijuši nepatīkami pārsteigumi, kad viesu namam liekas pašsaprotami piestādīt papildus izmaksu rēķinu, iepriekš nepaskaidrojot to pārim. “Es pat teiktu, ka nereti tā pat nav jaunā pāra kļūda, ka viņi nepārjautā viesu namam, vai tiešām tas ir viss, bet gan viesu nama apzināta noklusēšana. Man ļoti nepatīk, ja viesu nams liek jaunajam pārim sajusties neomulīgi tajā brīdī, kad saprot, ka viņi ir maksātspējīgi un varētu piestādīt rēķinu par vēl kaut ko. Jāsaprot, ka cilvēki taču nav muļķi. Ir pāris viesu nami, kurus es no biznesa viedokļa nesaprotu – kāpēc ir jāaizbiedē potenciāls klients, parādot neizmērāma garuma tāmi, kurā ir es pat teiktu – sīkumainas izmaksas. Vēlamāk būtu iedot cilvēkam vienu ciparu un paskaidrot, kas tajā ietilpst, nevis sastādīt bezgalīgu izmaksu tabulu, kā rezultātā klients apjūk,” tā Inga.

Vāzes par papildus samaksu?

Inga dalās pieredzē, ka nereti šķiet, ka viesu nama nomas maksa ir par grīdu un visas pārējās ir papildus izmaksas – gan terase, uz kuras uzpīpēt, gan zāliens, kur iekurt ugunskuru mičošanai, gan daži antīkie rekvizīti, kas novietoti viesu namā un nosaukti par foto zonu. “Tie visi ir jautājumi, kurus vajadzētu noskaidrot viesu namā. Ja, piemēram, galdi un krēsli ir iekļauti cenā (bet tā ne vienmēr ir), tad papildus lietas – galdauti, auduma salvetes, krēslu pārvalki varētu būt par papildus maksu, kas, manuprāt ir loģiski, jo ķīmisko tīrītavu izmaksas tekstilam ir ļoti lielas. Tāpat vajadzētu noskaidrot, vai uz vietas ir pieejamas vāzes sadāvinātajiem ziediem un, ja ir, vai par tām papildus jāmaksā,” stāsta Inga. Viņa iesaka drošības pēc labāk pajautāt, vai visi redzamie rekvizīti un mazie dekoriņi, kas redzami telpās, ir izmantojami bez maksas vai tomēr, ja par tiem netiks papildus samaksāts, tad tos nonesīs, piemēram, pagrabā.

Kas ietverts korķa naudā? 

Izvērtējot potenciālo kāzu svinību vietu, jāsaprot, kas ir ietverts korķa naudā – vai tā ir tikai glāžu noma un atļauja ņemt savu alkoholu, un vai viesu nams nodrošina ledu, salmiņus, salvetes, bāra klājumu. “Jānoskaidro arī, vai ledus būs pietiekošā daudzumā, jo bieži jasecina, ka viesu nams pasaka, ka būs gan glāzes, gan ledus tik, cik pēc saraksta esmu nosūtījusi, taču reālā situācija uz vietas ir tāda, ka glāzes ir pavisam citāda tilpuma, kas neder paredzētajiem kokteiļiem un ledus pienākas tikai viena mašīna un par pārējo jāmaksā klāt patērētās elektrības dēļ. Pie tam ledu šī mašīna saražo divus stundu laikā, kas pasākumā, protams, pilnīgi neder,” teic Inga. Ja runājam par elektrību, tad noteikti jānoskaidro, vai tā būs pietiekošā daudzumā, un, cik liels patēriņš iekļauts telpu nomas maksā un cik būs jāmaksā papildus, ja vajadzēs vairāk.

Vai būs atbilstošs ledusskapis kūkai?

Ja kāzu kūku nepiedāvā viesu nams, tad vajadzētu noskaidrot, vai būs iespēja kūku uzglabāt attiecīga lieluma ledusskapī un vai tas varētu būt par papildus samaksu. Kā stāsta Inga, ir viesu nami, kur par to var likt maksāt līdz pat 100 eiro. “Tāpat arī janoskaidro, vai pie nomas cenas ir arī kūkas sagriešana, pasniegšana, jo viesu nams var likt papildus maksāt gan par mazajiem šķīvīšiem un dakšiņām kūkai, gan atsevišķi par viesmīles darbu, pasniedzot kāzu kūku,” zina teikt Inga.

Citi Raksti