Tik daudz jautājumu rodas, apsverot, kā iekārtot istabu bērniem. Bet ir vairāki universāli aspekti, kuri atvieglos procesu, pat raugoties ilgtermiņā, neatkarīgi no izvēlētā istabas iekārtojuma stila un izvēlēto priekšmetu dizaina. Apkopojam tos!
Izvēloties mēbeles, kas ies laikam līdzi un nebūs jāmaina ik pēc pāris gadiem, nenozīmē, ka bērnistaba, kādu iekārtojāt divgadniekam, izskatīsies tikpat bērnišķīga septiņgadniekam. Protams, sasniedzot skolas vecumu, bērna vajadzības būs ievērojami mainījušās un bērnu istaba būs jāpapildina ar aprīkojumu, kas atvieglos mācību procesu – piemērotu ergonomisku krēslu un mācību galdu. Tomēr, ja pamatmēbeles, kā apģērbu skapi un gultu, esat izlēmuši nemainīt, noskaņu bērnistabā pavisam viegli varat mainīt ar interjera priekšmetiem, bērna zīmējumiem un dekoriem, jaunu lampu vai paklāju un skolnieka interesēm un gaumei.
Jā, arī septiņgadniekam ir sava gaume!
Piemeklētiem dekoratīviem priekšmetiem. Savukārt, lai mēbeles būtu piemērotas dažādiem bērna vecumposmiem, izvēlieties lakoniskas; skolniecei skapji ar rozā multfilmu cūciņu apdruku vairs nebūs aktuāli.
Mazuļa vecumā īpaši jāpiedomā par drošību. Tas ir laiks, kad fiziski bērns jau spēj daudz, bet neapzinās rīcības sekas un viņa izpratnē bīstamības vēl neeksistē.
• Svarīgi atvēlēt istabā brīvu zonu, kur bērns varēs ērti rotaļāties.
• Ja plānots mēbeles lietot vairākus gadus, tas ir, gan mazuļa vecumā gan sākumskolas gados, rūpīgi jāpārdomā par mēbeļu piemērotību. Tā, piemēram, varat iegādāties transformējamu gultu jeb gultu, kas aug kopā ar bērnu; tai laika gaitā pēc nepieciešamības var mainīt garumu vai arī noņemt aizsargbarjeru, kad tā zaudē aktualitāti.
• Ja plānojat, ka bērns apdzīvos šo pašu istabu ar esošajām pamatmēbelēm arī lielākā vecumā, jau sākotnēji jāieplāno, kur atradīsies papildu nepieciešamās mēbeles (skolas galds u.c.).
• Tomēr jāatceras, ka ir svarīgi, lai mēbeles būtu tāda dizaina un izmēra, lai bērns pats ērti varētu gan atvērt savu drēbju skapi, gan aizsniegt grāmatu no plaukta. Vienā vārdā definējot – funkcionālas.
• Ja vēlaties bērnu bērnistabā ievietot arī paklāju, jāraugās, lai tas būtu viegli kopjams, jo sasmērēsies tas regulāri – tie var būt nejauši izlieti dzērieni, plastilīns, krāsas vai citas izejvielas radošiem darbiem.
Raksta autore: IEVA KRASTIŅA
Foto: PINTEREST
Lasi arī: BĒRNS NEKLAUSA? POZITĪVĀS DISCIPLINĒŠANAS PAMATPRINCIPI KĀ PALĪGRĪKS