Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

5 ieteikumi, kā baudīt dzīvi

5 ieteikumi, kā baudīt dzīvi

Gandrīz katra sieviete tiecas pēc dziļas harmonijas un laimes, taču bieži ikdienas steigā mēs aizmirstam par vienkāršiem dzīves priekiem, caur kuriem sajūtam šo harmoniju un laimi vēl vieglāk.

Kā iemācīties izbaudīt katru dienu?

1. Novērtē mazos mirkļus

Mūsdienu pasaulē, kur valda nemitīga steiga, mēs bieži aizmirstam, ka patiess prieks slēpjas dažādās detaļās.

Sāc savu dienu ar vienkāršu prieku apzināšanos: mīksts dvielis rīta higiēnas laikā, svaigi spiestas sulas vai rīta tējas aromāts, saules staru siltums caur logu, bērnu smiekli, rīta samīļošanās ar partneri, uzsmaidīšana sev skatoties spogulī.

Ja tev patīk lasīt, velti kaut 10-15 minūtes tieši no rīta, lai baudītu grāmatu mājīgā stūrītī.

Ja prieku izraisa joga, meditācija, dienas plānošana, tad sāc tieši ar to savu dienu – iedod sev no paša rīta šo prieku.

Atceries, ka laimi ne vienmēr var sajust lielos sasniegumos, tā bieži slēpjas ikdienas sīkumos.

2. Praktizē pateicību

Mācies katru dienu izteikt pateicību par to, kas tev ir. Raksti pateicības dienasgrāmatu, kurā katru dienu pieraksti trīs līdz piecas lietas, par kurām esi pateicīga. Vai tā ir pateicība sev, citiem vai Augstākajiem spēkiem – galvenais, lai arvien biežāk vari to izteikt vārdos.

Tas varētu būt pat kaut kas tik vienkāršs kā garšīga maltīte, drauga smaids, tuvinieku atbalsts, palaišana pa priekšu liftā, palīdzības sniegšana, nesot dokumentus utt.

Pamazām pamanīsi, kā tava dzīves uztvere kļūs pozitīvāka un sāksi vairāk ne tikai pamanīt, bet arī novērtēt katru mirkli.

3. Velti laiku sev

Pašattīstība un rūpes par sevi ir svarīgi harmoniskas dzīves aspekti. Atrodi laiku hobijiem, vingrinājumiem vai papildus izglītošanās iespējām. Piemēram, ja tev patīk zīmēt, atvēli vismaz vienu vakaru nedēļā, ko veltīt radošumam. Ja tu baudi pastaigas mežā vai gar jūru, ieplāno to savā plānotājā, jo parasti tam neatliek laiks, kad ir daudzas citas dzīves prioritātes. Dari lietas, kas tev sagādā prieku un piepilda tevi ar enerģiju! Tas ne tikai uzlabos garastāvokli, bet arī paaugstinās pašvērtējumu.

4. Pavadi laiku ar pozitīviem cilvēkiem

Videi tev apkārt ir milzīga ietekme uz tavu emocionālo stāvokli. Centies pavadīt vairāk laika ar cilvēkiem, kuri tevi atbalsta un iedvesmo. Ja tavā lokā ir toksiski cilvēki, kuri tevi pastāvīgi kritizē un negatīvi ietekmē, ierobežo komunikāciju ar viņiem. Atrodi domubiedru kopienu, vai tie būtu kolēģi ar līdzīgām interesēm vai kāda grupa sociālajos tīklos, kur jutīsies atbalstīta un saprasta.

Daudzām no mums bērnībā ir iemācīts būt visu laiku mājās, jo “tu taču esi pavarda sargātāja” vai “ciest visas savas bēdas vienatnē, raudot spilvenā”, bet tās ir programmas, kuras tu apzināti vari transformēt. Atrodi sevi arī ārpus mājas un sev patīkamās nodarbēs un cilvēku kompānijās.

5. Iemācies transformēt negatīvo

Katra no mums ir pelnījusi būt laimīga un baudīt dzīvi. Bet bieži vien tavi zemapziņas bloki un programmas, negatīvas emocijas un pieredze var aptumšot tavu apziņu un neļaut tev baudīt dzīvi. Iemācies atbrīvoties no aizvainojuma, dusmām, kauna un citām negatīvām emocijām un neieciklējies uz negatīvo. Ja nepieciešama speciālista palīdzība, griezies pēc tās – atceries, ka tu neesi viena šajā pasaulē! Es redzu, kā pat tikai klausoties manus jautājumu/atbilžu ēterus Instagram, sievietes attīsta sevi un iemācās citādāk novērtēt savu ikdienu. Mums bieži vienkārši nepieciešams skats uz sevi no malas.

Praktizē relaksācijas metodes, piemēram, dziļu elpošanu, lai mazinātu spriedzi. Kad esi dusmīga vai jūties saspringta, veic dažas dziļas ieelpas un izelpas un koncentrējies uz šo elpošanas procesu. Tas palīdzēs sajust sevi, nomierināties un atgriezties harmoniskā stāvoklī.

Izmantojot šos padomus, Tu vari mainīt veidu, kā uztver pasauli un rast prieku katrā dienā.

Lai katra Tava diena ir piepildīta ar gaismu, siltumu un harmoniju!

 

Raksta autore: Daina Einberga

Koučs-terapeite ar 17 gadu praktisko pieredzi koučingā, terapijā, trenēšanā

Pavadone, kas ved cilvēkus uz laimīgāku, veselīgāku, bagātāku un apzinātāku dzīvi

www.einberga.com

Citi Raksti