Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Bērnu ballītes: svētki ne tikai bērniem, bet arī vecākiem

Bērnu ballītes: svētki ne tikai bērniem, bet arī vecākiem

Bērnu ballītes rotaļu istabās un svētku studijās gūst arvien lielāku popularitāti – tās sagādā ne tikai lieliskas atmiņas bērniem, bet atvieglo svētku rīkošanu arī vecākiem.

Priekšrocības, organizējot bērnu ballīti rotaļu istabā

Izvēloties rīkot svētkus rotaļu istabā, ieguvēji būs gan vecāki, gan bērni. Lauma Lukstiņa, svētku studijas Forest of Dreams radītāja un vadītāja, stāsta, ka priekšrocības organizējot ballīti ārpus mājām ir daudz. Sākot ar to, ka bērnam tā ir cita vide, nevis mājas, kas ir ikdiena, un beidzot ar to, ka vecākiem nav jāuzņem viesi savā personīgajā telpā. Nemaz nerunājot par to, ka, izvēloties svinēt studijā, atkrīt visnepatīkamākais process pēc ballītes – kārtošana un trauku mazgāšana. Tomēr Lauma Lukstiņa iesaka par šo aspektu pārliecināties iepriekš, jo ir arī studijas, kur pēc ballītes pašiem ir arī jāuzkopj.

Svētku studija: FOREST OF DREAMS

Aizņemtiem vecākiem svinēt bērna svētkus studijā ir visu vēlmju piepildījums, jo viņu vienīgais uzdevums ir izvēlēties datumu un izsūtīt ielūgumus viesiem (arī tie tiek sagatavoti), jo par visu pārējo piedāvā parūpēties studija (jau atkal gan pārliecinieties, vai jūsu izvēlētā studija to piedāvā, jo ir svinību vietas, kuras specializējas tikai telpas izīrēšanā).

Lauma Lukstiņa no Forest of Dreams piebilst, ka vēl viena patīkama ziņa vecākiem ir tāda, ka ballīte studijā ir laikā ierobežota un tas nozīmē, ka automātiski tiekat atbrīvoti no situācijas, kad ir viesi, kuri mēdz aizsēdēties un dzert jau trešo kafiju, kamēr jūs jau plānojat, kā pieklājīgi pateikt, ka ir laiks doties mājās, jo jums priekšā vēl ir daudz darāmā.

Arī Kids Planet pārstāvji piekrīt, ka bērnu ballītei rotaļu istabā ir daudz priekšrocību. Arī šajā studijā vecākiem nevajadzēs veikt uzkopšanu pēc ballītes un mazgāt traukus, jo uzkopšana ir iekļauta cenā. Bērniem ir pilnīgi aprīkota, droša telpa ar izklaidēm, kur bērniem nebūs garlaicīgi un pieaugušajiem būs laiks sarunām ar radiem un draugiem. Kids Planet pārstāvji iesaka laicīgi (vismaz mēnesi pirms ballītes) sarunāt vajadzīgo datumu un laiku, kā arī rezervēt animatorus, ja tādi būs.

Svinību telpa: KIDS PLANET

Gita Pjulze no svinību telpas Bezgalīgais stāsts uzskata, ka galvenā priekšrocība, organizējot bērnu ballītes, ir pozitīvās enerģijas apmaiņa – no šādiem pasākumiem ieguvēji ir gan bērni, gan pasākumu organizētāji, gan vecāki. Vecāku lielākais ieguvums ir tas, ka viņi var būt klātesoši savu bērnu svētkos un baudīt tos kopā ar viņiem, nedomājot par pasākuma norisi un izklaidēm. Bērniem papildus ieguvums no bērnu ballītēm rotaļu istabās ir tas, ka viņi iegūst papildus zināšanas, iemaņas un saturīgi pavada laiku. Bezgalīgajam stāstam tas ir īpaši svarīgi, tādēļ viņi cenšas radīt savās telpās iztēli rosinošu vidi, lai bērni var ļaut vaļu fantāzijai un rotaļām.

Svinību telpa: BEZGALĪGAIS STĀSTS

Ieteikumi vecākiem: par ko parūpēties, organizējot bērnu ballīti

Plānojot saviem bērniem ballīti, vecāki vēlas, lai viss būtu perfekti – lai tā notiktu skaistā un ērtā vietā, lai būtu gards ēdiens, lai būtu aizraujošas izklaides. Bērnu rotaļu istabu pārstāvji stāsta, ko ir būtiski noorganizēt un kas nav tik svarīgi, kā arī kas jādara vecākiem pašiem un par ko parūpēsies rotaļu istaba.

Ko aicināt uz bērnu ballīti

Lauma Lukstiņa no svētku studijas Forest of Dreams pēc savas pieredzes saka, ka nav svarīgi uzaicināt pēc iespējas vairāk viesus, jo bērnam ir svarīgi viņa tuvākie draugi. Viņai ir nācies pieredzēt tādas ballītes, kur ielūgti mazie viesi, kas savā starpā nemaz negrib draudzēties un spēlēties. Tāpēc viņa no sirds iesaka izvērtēt katru mazo draugu, ko liekat viesu sarakstā, jo tā ir mazā jubilāra diena un jādara viss, lai tieši viņš jūtas labi! Ļoti bieži redzams, ka jubilārs ir mierīgs, kluss, intraverts, bet ir uzaicināti 15 draugi, kuri iegriež savu ballīti, kas jubilāram nemaz neatbilst, un viņš saskumst, citreiz par raud, noslēdzās. Šis padoms būtu vecākiem, kuriem ir emocionāli, mierīgi un trausli bērniņi.

Aktīvo un enerģisko bērnu vecākiem padoms ir cits – Lauma Lukstiņa uzskata, kas vissvarīgāk ir izvēlēties atbilstošu telpu ballītei. Nevajag aicināt 15 aktīvus, enerģiskus bērnus, kuriem ir vajadzība izlādēt emocijas, izskrieties, izlēkāties, iztrakoties un izbļaustīties, uz mazu, omulīgu un smalku studiju, kur viņi tāpat neizbaudīs to, kas tiek piedāvāts. Šāda veida ballīti labāk ir plānot kādā batutu centrā, kur ir daudz telpas skriešanai. Šādā vietā uz brīdi var pieaicināt animatoru, kas piešķirs kādu struktūru pasākumam, lai tas nav kā parasta ikdiena lielajā spēļu laukumā.

Sagatavošanās svētkiem

Gita Pjulze no Bezgalīgā stāsta saka, ka viņiem ir ļoti svarīgi maksimāli atvieglot vecāku gatavošanos bērnu ballītēm, lai atliktu vairāk laika svinēšanai. Tādēļ virtuves zona ir aprīkota ar visu nepieciešamo, lai uzklātu svētku galdu un nebūtu papildus no savām mājām līdzi jāved tādas lietas kā dzeramais ūdens, nazis kūkai vai piens pie kafijas.

Svinību telpa: BEZGALĪGAIS STĀSTS

Bet patiesībā Bezgalīgais stāsts ir sajūsmināts, kad vecāki ir ļoti gatavojušies sava bērniem svētkiem un ir piedomāts pie atbilstošām dekorācijām, tērpiem, tematiskās kūkas un pat personalizētām pateicības dāvaniņām. Tas rada īpašu atmosfēru un svinīgumu jebkurā pasākumā. Taču nereti vecāki pārcenšas, tāpēc tas, ko Bezgalīgais stāsts atgādina visiem saviem klientiem, ir – jūsu bērnam vajag vien labākos draugus pie sāniem un čipsu paku, lai viņš ir laimīgs! Katrai ģimenei ir pašai jāizlemj, kas ir svarīgi bērnam viņa svētkos un kas vecākiem, jo tās ir divas dažādas lietas, un tad kopīgiem spēkiem jāmēģina tas īstenot!

Izklaides bērnu ballītēm

Lauma Lukstiņa, svētku studijas Forest of Dreams radītāja un vadītāja, stāsta, ka tas, kādas izklaides būs bērnu ballītē, ir atkarīgs tikai un vienīgi no vecāku maksātspējas un ambīcijām. Ir iespējams uztaisīt ballīti ļoti ekonomiski, bet tad ir tam jāvelta savs laiks un izdoma.

Ja vēlmju sarakstā ir animators, skaista telpa, garda kūka, balonu dekorācijas, radošā darbnīca, īpaša tēma un smalki našķi – ekonomiskais variants te nesanāks. Pozitīvais aspekts svētku svinībām studijā ir tāds, ka jūs sadarbojaties ar cilvēku, kuram viss iepriekš uzskaitītais ir ikdiena, viņam tajā ir daudzu gadu pieredze. Rezervējot svētku telpas, izmantojiet to, ka tās pārstāvim ir zināšanas un pieredze, izrunājiet savas vēlmes, lūdziet padomus, jautājiet jautājumus.

Kāpēc ir vērts uzticēt plānošanu un organizēšanu profesionālim? Tāpēc, ka viņš pēc  pieredzes pateiks, vai jūsu plānotās aktivitātes ir par daudz un intensīvu, saliks visu loģiskā secībā, neaizmirsīs par svecītēm kūkai, pašu kūku izņems no ledusskapja īstajā laikā, kontrolēs pulksteni jūsu vietā, uzaicinās pārbaudītu animatora vai pēdējā brīdī atradīs citu fotogrāfu, ja viņš pēkšņi apslimis.

Studijā Forest of Dreams tiek apvienoti telpu īres un ballīšu plānošanas pakalpojumi, ir padomāts pilnīgi par visu un vecāki var ierasties ar rokām kabatās – būs saklāts galds, sapūsti baloni, ledusskapī gaidīs kūka, īstajā laikā ieradīsies animators un arī viesi tiks sagaidīti, ziedi salikti vāzēs un pasniegta kafija katram pēc viņu vēlmēm. Studijā vienmēr uz vietas ir cilvēks, kurš visu pieskata un ļauj vecākiem baudīt ballīti, maksimāli atvieglojot vecāku dzīvi.

Gita Pjulze no Bezgalīgā stāsta atklāj, ka parasti sadarbojas un iesaka animatoru, kurš var iejusties jebkurā tēlā un izklaidēt ar dažādām rotaļām jubilāru un ciemiņus, vai meistarklases, kuras var pielāgot attiecīgi bērnu vecumam un interesēm. Attiecībā uz citu speciālistu, piemēram, auklīšu piesaisti, šajā studijā tas parasti nav nepieciešams, jo telpas nav ļoti lielas un tām ir noteikts maksimālais cilvēku skaits, un visbiežāk te tiek svinētas privātas dzimšanas dienas ģimenes un tuvāko draugu lokā. Par tematiku runājot, Bezgalīgā stāsta tēma ir mežs un viss zaļais, un jāsaka, ka zaļā krāsa ir īpaša ar to, ka tai ir viegli pielāgoties. Gribētos domāt un teikt, ka zaļo var sakombinēt ar visu! Līdz šim tas veiksmīgi ir izdevies.

Svinību telpa: BEZGALĪGAIS STĀSTS

Aktivitāšu pielāgošana dažāda vecuma grupām

Nereti bērnu ballītēs, īpaši, ja tie aicināti ne tikai vienas grupiņas, bet arī radinieku bērni, ir dažāda vecuma grupas un jāpadomā par to, kā svētku norisē iesaistītu visus un nodrošinātu, ka visiem ir interesanti.

Studija Forest of Dreams ir izcili piemērota bērniem vecumā no 2 līdz 7 gadiem. Šī vecuma bērni te atrod sev interesanto un atbilstošo, un viens otru netraucē, bet gan papildina. Ar lielajiem brāļiem un māsām studijas vadītāja Lauma Lukstiņa iesaka iepriekš izrunāt, ka šie ir svētki ir mazajam jubilāram, sarunāt, ka viņi var būt lielie palīgi, kas palīdz ballīti padarīt vēl jaukāku, kopīgi ko uzspēlējot, pieskatot, pakontrolējot, tādejādi dodot viņiem iespēju sajusties lieliem un svarīgiem, bet mazajiem tas vienmēr ir īpaši, ka lielie ir ar viņiem spēlējas un pievērš uzmanību. Viņa iesaka arī vecākiem veltīt ballītē kādu nedalītas uzmanības brīdi savam bērnam un kaut mirklīti izspēlēt kādu lomu spēli – bērns to tik ļoti novērtēs un atcerēsies!

Gita Pjulze no Bezgalīgā stāsta atzīst, ka aktivitāšu salāgošana dažāda vecuma bērniem ir diezgan grūts izaicinājums. Taču studija ir par to domājusi un tādēļ pašiem mazākajiem ir rotaļu stūris un slidkalniņš, mazliet lielākiem – bumbu baseins, un vēl mazliet lielākiem – kustību spēle just dance. Respektīvi, bija svarīgi telpās nesalikt visu vienā stūrī, bet gan sadalīt pa zonām, lai katrs no ciemiņiem atrod kaut ko sev aktuālu.

Svinību telpa: BEZGALĪGAIS STĀSTS

Savukārt ballīšu istabā Kids Planet ir gan aktīvās spēļu zonas ar slidkalniņiem, batutu un baseinu ar bumbām, gan tematiskās mājiņas, kur var spēlēt lomu spēles ar draugiem. Istaba sadarbojas ar animatoriem, dekoratoriem, kuri var palīdzēt sarīkot tematisko ballīti ar mīļākajiem varoņiem. Ir iespēja pasūtīt arī dažāda veida šova programmas, piemēram, ķīmisko šovu ar eksperimentiem vai burbuļšovu. Parasti animatoriem ir pieredze ar dažāda vecuma bērniem un viņi spēj pielāgot programmu tā, lai visiem būtu interesanti.

Lielākām un aktīvām ballītēm lieliski piemērots būs ģimenes izklaides centrs Brīnumu mežs. Tas piedāvā gan telpas ballītēm, gan dažādu piepūšamo atrakciju nomu izbraukumiem. Savai mājas ballītei varat noīrēt arī bumbu baseinus un iglu klučus. Tiem, kas vēlas ko neparastāku, īpaši vasaras sezonā, lieliska ideja ir sarīkot putu ballīti. Tāpat mazie svinētāji būs sajūsmā par Brīnumu meža piedāvāto cukurvati.

Izklaides centrs: BRĪNUMU MEŽS

Bet svētku telpa Putukrējums būs lieliski piemērota gaumīgai un mīļai bērnu ballītei. Tajā visa vecuma viesi jutīsies ērti un bezrūpīgi – bērniem ir pieejamas daudz mantiņas un spēles, bet pieaugušie varēs baudīt kopā būšanu. Svētku telpas komanda parūpēsies par to, lai svētki būtu skaisti noformēti un izdekorēti, kā arī būtu pieejami nepieciešamie trauki. Pieejamas gan balonu dekorācijas, gan meistarklases, gan mazo pankūciņu cepšana – tas viss, lai svētki iegūtu ko īpašu!

Svētku telpa: PUTUKRĒJUMS

Praktiskās nianses un izmaksas, organizējot bērnu ballītes

Gita Pjulze no Bezgalīgā stāsta atgādina, ka, plānojot bērnu ballīti, jāņem vērā mūsu laikapstākļu un gadalaiku specifika. Aukstajā laikā ieteicams rezervēt telpas aptuveni divus mēnešu iepriekš, lai būtu drošs, ka izvēlētajā datumā kāds laiciņš vēl būs pieejams. Savukārt, siltajā laikā ar telpu rezervēšanu nav tik traki jāsatraucas, jo tad ir aktuālas pēdējā brīža rezervācijas, kad krasi izmainās laikapstākļi, un ir jāmeklē iekštelpas plānotajam pasākumam.

Izmaksas, plānojot bērnu ballītes ir ļoti dažādas un tās atbilst katras ģimenes finanšu iespējām. Jo, piemēram, balonus var nopirkt un piepūst paši vai pasūtīt 200 eiro vērtas virtenes, vai nelikt tādus vispār. Viss atkarīgs no tā, cik šādi papildus atribūti katrai ģimenei ir aktuāli un finansiāli iespējami. Arī Kids Planet piekrīt, ka izmaksas ir atkarīgas no ģimenes vēlmēm. Tās ietekmē arī ballītes norises laiks. Piemēram, darbdienās vakaros šeit ir zemākas cenas nekā brīvdienās. Tādēļ ir liels pieprasījums arī uz darbdienām un telpas jārezervē savlaicīgi.

Svinību telpa: KIDS PLANET

Jo lielāka balle plānojas, jo savlaicīgāk Lauma Lukstiņa, svētku studijas Forest of Dreams radītāja un vadītāja, iesaka gatavoties. Izvērtējiet kurš ir īstais datums, dienas laiks, kā arī svinību vieta, vēlams to darīt jau 3 mēnešus iepriekš. Saprotiet, vai jums būs laiks pašiem iesaistīties, vai vēlaties, lai viss ir gatavs. Varbūt kaut ko vēlaties organizēt paši, bet kaut ko uzticat studijai. Citreiz arī 3 dienas pirms balles visu var saorganizēt, bet tad ir jārēķinās, ka var nedabūt īsto fotogrāfu, animatoru, kūku cepēju, balonu krāsu un arī viesiem jau var būt citi plāni! Taču mēs visi esam tik dažādi – kādam patīk visu plānot laicīgi, citam sagādā baudu visu darīt pēdējā brīdī, galvenais, lai gala rezultāts ir tāds, ka bērns pēc ballītes saka – tā bija mana labākā dzimšanas diena!

 

Bērnu ballītes Liepājā: Bezgalīgais stāsts

Bērnu ballītes Siguldā un Valmierā: Brīnumu mežs

Bērnu ballītes Rīgā: Kids Planet, Forest of Dreams

Bērnu ballītes Piņķos: Putukrējums 

Citi Raksti