Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

7 VEIDI KĀ PAZIŅOT PAR JŪSU SADERINĀŠANOS

7 VEIDI KĀ PAZIŅOT PAR JŪSU SADERINĀŠANOS

Saki to skaļi un ar lepnumu: “Mēs esam saderinājušies”!

Ir vairāki veidi, kā paziņot par jūsu jauno attiecību statusu, taču kā paveikt to atbilstoši etiķetei, vienlaikus nezaudējot jūsu stāsta unikalitāti?

Nav jāgaida līdz lielajai dienai, jo arī tas, kā paziņosiet par savu saderināšanos, apkārtējiem daudz pastāstīs par to, kādi jūs esat kā pāris.

1. PAMATS

Tradicionālā saderināšanās etiķete paredz, ka līgavas vecāki ir pirmie, kuri uzzina par meitas saderināšanos. Runājiet ar viņiem klātienē. Visticamāk viņi jūs abus vēlēsies apskaut un priecīgo vēsti nosvinēt ģimenes lokā. Ja līgavas vecāki dzīvo pārāk tālu, nākamais labākais variants ir telefona zvans. Ja mamma un tētis ir šķīrušies, centieties otram vecākam paziņot pēc iespējas ātrāk pēc tam, kad būsiet informējuši pirmo. Tā jūs nevienu no viņiem neaizvainosiet.

saderināšanos
Foto KRISTAPS HERCS

Ja esat runājuši ar jūsu abu vecākiem – nepieciešams organizēt viņiem nelielu tikšanos (ja tāda gadījumā jau nav bijusi). Ja vienam no jums vecāki ir šķīrušies, otrās puses radiem ar viņiem vajadzētu tikties atsevišķi. Šādā gadījumā vispirms būtu jāviesojas vai jāuzņem ciemos tas, ar kuru bijušas ciešākas saites.Ja no iepriekšējā attiecībām kādam jums jau ir bērni, viņiem jāpaziņo vēl pirms vecāku informēšanas.Runājiet ar viņiem vienatnē, lai viņi var justies brīvi savās emocijās un godīgi atbildēt, kā jūtas.

saderināšanos
Foto: GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com

2.NOSŪTIET PERSONISKU ĪSZIŅU SAVIEM TUVĀKAJIEM DRAUGIEM

Vēl viens personīgs un ātrs veids, kā apziņot pārējo ģimeni un draugus, ir pa mobilo tālruni, taču visus apzvanīt var nebūt praktiski. Draugiem, kuri tevi pazīst jau gadiem un kuri visticamāk arī būs jūsu kāzās, nosūti e – pastu, īsziņu vai citu vēstījumu, kur tu sirsnīgi pastāsti, kā bildinājums notika.Pasaki viņiem paldies par atbalstu un paskaidro, ka noteikti par to gribēji paziņot personīgi. Modernajā ātrās informācijas laikmetā viņi būs aizkustināti, ka veltīji laiku, lai viņus šādi uzrunātu.

saderināšanos
Foto KRISTAPS HERCS

3.IZMANTO TRADICIONĀLOS PASTA PAKALPOJUMUS

Pirms vairākiem gadu desmitiem līgavas māte būtu sūtījusi ar roku rakstītas vēstules, lai formāli informētu draugus un radus par savas meitas saderināšanos. Atdzīvini tradīciju, nosūtot kartiņas “Priecāsimies Jūs redzēt savā kāzu ceremonijā, datumā, vietā”. Tādējādi jūs gan paziņosiet par savu saderināšanos, gan arī reizē informēsiet saņēmēju par to, kad ir gaidāmas kāzas.

saderināšanos
Foto: GATIS LOČMELIS / www.gatislocmelis.com

INTERNETĀ

Ja tev vēl nav sava bloga, tad tagad ir īstais laiks to izveidot. Šis jaunākais masu komunikācijas veids ātri sasniedz visu pasauli un ļauj tajā arī citiem ierakstīt savus komentārus. Līdz ar to jums būs iespēja izlasīt visus apsveikumus vienuviet. Izveido savu kāzu mājas lapu un pēcāk to izmanto kā vietu, kur jūsu kāzu viesi varēs sekot līdzi jaunākajām izmaiņām par lielās dienas plānošanu. Vai arī paziņojiet par saderināšanos sociālajos medijos – Facebook, Twitter vai Instagram kontos, taču atceries visu pārbaudīt divreiz, pirms dalies ar ziņu ar apkārtējiem.

saderināšanos
Foto: BILLIJS LOCS / www.billijs.lv

5. SADERINĀŠANĀS SVINĪBAS

Ja vēlies par lielo notikumu paziņot visiem radiem un draugiem vienlaikus, saderināšanās ballīte varētu izrādīties īstais risinājums. Daži svinību iemeslu tur noslēpumā un paziņo par to tikai, sakot tostu, citi izvēlas nosūtīt ielūgumus, kur svinību iemesls jau ir minēts. Paturiet prātā, ka šādās ballītēs viesi, visticamāk, cerēs arī saņemt ielūgumus uz pašām kāzām, tādēļ plānojiet viesu sarakstu ar apdomu.

saderināšanos
Foto KRISTAPS HERCS

Kurš rīko? Saderināšanās svinības var organizēt jebkurš – radinieks, draugs vai pat līgava un līgavainis. Ir arī pieņemams, ka jaunā pāra vecāki rīko atsevišķas svinības, ja viņi dzīvo tālu viens no otra un par notikušo vēlas informēt katrs savas puses radus un draugus.
Kurš ir ielūgts? Viesu sarakstā jābūt ģimenes locekļiem, vedējiem un tuvākajiem draugiem. Atceries, visus, kurus jūs ielūgsiet, būtu jāaicina arī uz pašām kāzām.
Dāvanas? Viesi var izvēlēties nest dāvanas, taču tas netiek prasīts. Ja esat saņēmuši kādas dāvanas, pirms tās atverat, nogaidiet līdz svinību beigām. Īpaši, ja tikai daļa viesu ir jums ko uzdāvinājuši. Tādējādi jūs neliksiet justies neērti tiem, kuri jūs nebūs apdāvinājuši.

KAUTRĪGĀKAJIEM

Ja tu ar savu līgavaini neesi no tiem, kuriem patīk sev pievērst apkārtējo uzmanību, apsver iespēju par jūsu paziņojumu pavēstīt svētku reizē. Tam ir vairākas priekšrocības – jūsu radi un draugi jau būs sanākuši kopā un viņi jau būs priecīgi par svētkiem, tādēļ jūsu priecīgais notikums tikai pastiprinās pozitīvās sajūtas. Nolemjot paziņot par savu saderināšanos svētku dienās, jūs piepildīsiet šos svētkus ar jaunām, pozitīvām atmiņām vēl uz daudziem gadiem, turklāt nebūsiet arī vienīgie, par ko visi apkārtējie vakarā runās.

saderināšanos
Foto KRISTAPS HERCS

7. PAZIŅOJUMS AVĪZĒ

Lai gan ziņas jau tā ātri izplatīsies, avīzē publicēts paziņojums ir šarmants veids, kā pavēstīt par notiekošo attālākām paziņām – kolēģiem, bijušajiem klases biedriem, savai pirmajai auklītei. Tas var kalpot par ierosinājumu jūsu vedējiem uz jūsu kāzām izgatavot kāzu avīzi.

saderināšanos
Foto: LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Kāzu avīze: PUJENE

Tai nav noteiktu standartu un var būt vairākas rubrikas par saderināšanos un visu kas ar to saistīts:

  • Informācija par vedējiem – skaidrojums, kas ir vedēji un, kādēļ tika izvēlēti tieši viņi. Ko viņi saka par līgavu un līgavaini.
  • Kā jūs satikāties – abu pirmās atmiņas un fotogrāfijas.
  • Bērnība – raksti par katru atsevišķi; ar kādām nebēdnībām līgavainis kļuva atpazīstams un, cik paklausīga bērnībā bija jaunā sieva.
  • Raksturojumi – personīgāka avīzes sadaļa, kur par katru no jaunlaulātajiem stāsta viņu radi un tuvākie draugi.
  • Jautājumu sadaļa – ko par otru zina jaunā sieva un jaunais vīrs. Lai būtu interesantāk – uz vienu un to pašu jautājumu var atbildēt abi, taču atsevišķi un tad atbildes avīzē salīdzināt.

Lai gan tu ar nepacietību vēlies paziņot par saderināšanos visai pasaulei, pacieties dienu vai divas. Ir neaprakstāms prieks paziņot par to vecākiem un draugiem, taču neaizmirsti izbaudīt arī to īpašo piedzīvojumu, kad saderināšanās ir svinības tikai starp jums diviem. Tas ir ļoti intīmi, romantiski un īpaši, tādēļ izbaudi to, cik vien labi vari.

saderināšanos
Foto: KRISTAPS HERCS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA
Foto: LINDA LAUVA, KRISTAPS HERCS, BILLIJS LOCS, GATIS LOČMELIS

Citi Raksti