Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

JAUNA TENDENCE KĀZU RĪKOŠANĀ – SLEPENĀS KĀZAS

JAUNA TENDENCE KĀZU RĪKOŠANĀ – SLEPENĀS KĀZAS

Kāzas kā PĀRSTEIGUMS? Jā, tas ir iespējams. Ne tikai iespējams, bet arī kļūst arvien populārāk gan pasaulē, gan Latvijā. Rīkojot šādas kāzas, jaunie pāri visbiežāk viesus aicina uz lielākām dzimšanas dienas svinībām vai citiem notikumiem, un, tikai ierodoties notikuma vietā, viesi saprot, ka patiesībā ieradušies uz kāzām.

LĪGAVĀM centās noskaidrot, cik viegli vai grūti tas izdarāms un, kas jāņem vērā, organizējot šāda koncepta kāzas.

Bez kāzu plānošanas stresa

Alise un Juris apprecējās vien pirms pāris nedēļām, un abi par savu kāzu konceptu izvēlējās “slepenās kāzas”. Jautāta par galveno motivāciju šādam lēmumam, Alise atzīst, ka abi vēlējušies, lai lūgtie viesi izbaudītu viņu kāzas bez liekas spriedzes par dāvanām, kleitām un frizūrām.

“Gribējām, lai viesiem kāzu dāvanas nekļūst par svinību atpelnīšanas veidu, un mums savukārt nav stresa par to, lai viss būtu perfekti un pēc scenārija. Šādā veidā neviens nezina, kā ir pareizi un kā būtu jābūt. Vienkārši ir,” atzīst Alise.

Galu galā viss izvērties vēl labāk, kā cerēts un pāris ir pārliecināts – ja būtu otrreiz jāplāno kāzas, tām noteikti būtu tāds pats formāts. Galvenokārt tādēļ, ka pilnībā izpaliek stress, ko rada kāzu plānošana un ir iespējams ar patīkamu satraukumu izbaudīt vienu no svarīgākajām dienām mūžā.

No spontāna lēmuma līdz kāzām pēc trīs mēnešiem

Stāstot, kā noticis pats plānošanas process, Alise atzīst, ka visa sākums bija spontāns lēmums. “Mēs zinājām, ka vēlamies būt kopā gan priekos, gan bēdās līdz nāve mūs šķirs.

Ja tu jūti, ka esi saticis īsto cilvēku, tad nav jāplāno, bet jārīkojas, ko mēs arī darījām. Ideja par to, ka mēs varētu apprecēties radās tieši trīs menešus pirms pašām kāzām.

Jau iepriekš zināju, ja man kādreiz būs kāzas, tās noteikti notiks Annas dārzā. Tā patiešam ir vieta, kur garšas un cilvēki satiekas. Īpaši svarīga bija arī atrašanās vieta, proti, Rīga, jo, tā kā viesi tika aicināti uz garvakariņām, tām noteikti bija jābūt vietā, kur ir ērti un ātri piekļūt, īpaši ņemot vērā faktu, ka garvakariņas bija ieplānotas piektdienas vakarā.

Vienīgais, ko no savas puses vēlējāmies, bija daudz sveču un sajūta, ka esam mežā, jo tā ir vieta, kur vizbiežāk pavadām savu brīvo laiku. Pārējais bija dekoratores Ilutas Piternikas brīva improvizācija un mīlestība pret savu darbu,” stāsta Alise. Viņa arī norāda, ka kāzu pakalpojumu sniedzēji visbiežāk bija sajūsmināti par šāda koncepta kāzām. “Tiklīdz mēs kādam pakalpojumu sniedzējam paziņojām par savu kāzu konceptu, viņi bija sajūsmināti.

Tā kā šāds kāzu formāts vēl nav tik ļoti populārs Latvijā, tad mums bija viegli atrast sadarbības partnerus,” tā Alise.

Par kāzām zināja vien divi viesi – liecinieki

Bet kā tad galu galā reaģēja paši viesi, kas plānoja ierasties uz piektdienas vakariņām, bet tā vietā nokļuva kāzās? “Nav nemaz iespējams aprakstīt tās sajūtas, redzot neviltotu pārsteigumu un prieku savu tuvāko acīs, kad vari dalīties ar mīlestību, neprasot neko pretī.

Bija sajūta, ka visam cauri strāvo beznosacījuma mīlestība un tas ir tas, ko mēs vēlējāmies savā kāzu dienā piedzīvot.

Zinājām arī to, ka gribam, lai viesi piedalās kāzu ceremonijā pat tad, ja ceremonija un reģistrācija būs jaorganizē atsevišķi. Bet arī te mums ļoti palaimējās un sanāca, ka ceremonija bija oficiāla. Tā kā mums bija nepieciešami divi liecinieki, tad diviem cilvēkiem bija jāpasaka patiesība.

Izvēlēties bija ļoti viegli – praktisku apsvērumu dēļ izvēlējāmies manu mammu, kurai pirmskāzu dienā būtu jāpaliek ar mūsu meitiņu, un vīra brāļa dēļu, kurš dzīvo Nīderlandē, un kuram vajadzētu kādu nozīmīgāku iemeslu, lai atlidotu uz Latviju,” stāsta Alise. Jautājot, vai nepietrūka izpalikušās pirmskāzu ballītes ar draudzenēm, kā arī dalīšanās ar tuvākajiem par gaidāmo notikumu, Alise atzīst, ka nē. “Es laikam esmu nedaudz atšķirīga šajā jautājumā, jo neesmu no tiem cilvēkiem, kas, piemēram, rāda savu dzīvi sociālajos tīklos. Es dalos tikai ar patiesi tuvākajiem, tāpēc dalīšanās nebija tas, kas man pietrūka vai izpalika. Tā vietā daudz lielāks gandarījums bija redzēt prieka asaras un neviltoto pārsteigumu viesu acīs. Galu galā viss notika ļoti harmoniski,” stāsta Alise.

Kāzu pakalpojumu sniedzēji novērtē atšķirīgus kāzu konceptus

Alises un Jura kāzas dekorēja Iluta Piternika / MintDeco, kas atzīst, ka iesaistīties slepenu kāzu tapšanā vienmēr ir interesanti, jo tev ir zināms, ka top kaut kas īpašs, par ko viesi pat nenojauš. “Protams, lielas atšķirības, dekorējot slepenas vai atklātas kāzas, nav, jo abu kāzu gadījumā dekorators ieliek savu sirdi un radošumu. Te vairāk var runāt par emocionālo aspektu – jūties izredzēts, ka esi informēts un iesaistījies tādā notikumā, par ko jaunā pāra tuvinieki un draugi nemaz nenojauš.

Tā kā man sanāk būt daudz kāzās, vienmēr patīk atšķirīgi kāzu koncepti. Ar patiesu un siltu ziņkārību pēc kāzām gaidīju jaunā pāra ziņu, kā viesi šo pārsteigumu uztvēra,” atzīst Iluta.

FOTO: ANDRIS SPROĢIS, ELĪNA UPMANE, LIENE PĒTERSONE, LINDA LAUVA, LŪCIJA ROŠĀNE
Citi Raksti