Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Spēja pateikties, dziļi un patiesi izjust šīs it kā tik vienkāršās darbības nozīmi - tas ir milzu spēks, kas ne vien spēj, bet patiešām maina mūs pašus, mūsu iekšējo stāvokli, maina mūsu sadzīvi, veiksmi un, protams, attiecības. Pateicība māca būt laimīgiem. Pateikšanās var uzlauzt ledus kārtu attiecībās, kur veidojas sasalums, ienest pilnīgi jaunas vēsmas un radīt brīnumus.

Ienesot attiecībās aizvien vairāk paldies vārdu un pateicību, ir neiespējami palikt tajā pat līmenī, kur esat.

Pozitīvā novērtējumā un atzinībā ir milzīgs augšupceļošs spēks, līdz ar to pateicības apliecinājumi maina laulības iekšējo klimatu. Iespējams, ka spēja pateikties jums ir ielikta šūpulī, esat ar to uzauguši savā ģimenē, redzējuši vecāku attiecībās - tā ir lieliska dāvana.

pateicības spēks attiecībās
Foto: NIRAV PATEL

Bet diemžēl bieži novērojams modelis, kurā tiek aktīvi akcentēts viss, kas nepatīk - pārāk vēlu nāc mājās, nomētā zeķes, nemāki nomazgāt traukus, nedāvini pietiekami bieži ziedus... Bet ja apstājies šajā mirklī un padomā - ko tas dod? Kādu ieguldījumu pārmetumi dod tavām attiecībām? Ko vērtīgu šādi panāksi? Kā tieši mīļotais vai mīļotā tevi spēs iekārot pēc šāda “novērtējuma”? Kur paliks vieta intimitātei? Vai attiecības kļūs labākas, dziļākas, viens otru cienīsiet un mīlēsiet vairāk? Nekonstruktīva kritika attiecībās, turklāt par ikdienišķām un savā būtībā absolūti nesvarīgām lietām, ir pilnīgi nejēdzīga.

pateicības spēks attiecībās
Foto: NIRAV PATEL

Pateicība mīļotajam cilvēkam vienmēr attiecībās palīdzēs plaukt, uzziedēt, briest un laist saknes dziļumā. Sākt var ar pavisam vienkāršām lietām - pateikties par siltām vakariņām, par apģērbtiem bērniem, par uzpildītu auto degvielas bāku; novērtēt kā mīļotais cilvēks gatavojies jūsu randiņam, organizējis, sarunājis, kaut ko atcēlis vai pārcēlis, lai būtu kopā... Var šķist - viņš/viņa taču tāpat zina, ka novērtēju. Tomēr tā nav.

Būtiski ir nepaturēt atzinības un paldies vārdus sevī; pateicību verbalizēt ir vitāli svarīgi. Ieguvējs būs ne vien partneris un kopējās attiecības, bet arī tu pats! Ceļot gaismā visu labo, kas ir mūsu attiecībās, atgādinot par to sev, aktualizējot, mainās arī mūsu pamatizjūtas, kļūstam pret mīļoto empātiskāki un iejūtīgāki. Pozitīvais kļūst nesalīdzināmi spēcīgāks un iegūst aizvien lielāku lomu, vecās negācijas ļaujot ieraudzīt gluži citām acīm un galu galā padarīt mazvērtīgākas, niecīgākas.

pateicības spēks attiecībās
Foto: NIRAV PATEL

Spēja izjust dziļu pateicību - tas ir dzīvesveids, kas pilnīgi apgriež otrādi ierasto pasaules kārtību, ja tava pasaule bijusi citāda. Tā ir māka, kas maina ne vien attiecības, bet mūsu raksturu, enerģijas, līmeni un pašvērtējumu.

Ja paldies vārdu izteikšana savam partnerim nav bijusi ikdienas regulāra sastāvdaļa, to var uztrenēt, pielāgojot kādu no slavenām pateicības kultivēšanas tehnikām:

  • Viena no pašām zināmākajām ir katru vakaru nosaukt trīs lietas, par kurām esmu pateicīgs. Tieši tāpat varam savam mīļotajam pirms miega pastāstīt, kuras ir tās trīs lietas, par kurām šodien tieši viņam pateicies;
  • Strīdus situācijās uz mirkli piestāt, izkāpjot no emocijām, kas tajā brīdī mūs pārvalda, un pamanīt tās lietas, par kurām pateicies savam partnerim. Ļoti grūts uzdevums. Bet tā būs vieglāk pamanīt mīļotā pretimnākšanu un otras puses redzējumu, kuru emociju piesātinājumā sava ego varā parasti neredzam vai negribam redzēt;
  • Uzrakstīt pateicības vēstuli. šis būs īpaši skaists papildinājums Ziemassvētku dāvanai tavai otrai pusītei!
pateicības spēks attiecībās
Foto: NIRAV PATEL

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: NIRAV PATEL


Lasi arī: VAI PAGĀTNE IETEKMĒ MANAS ATTIECĪBAS?

Citi Raksti