Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ARĪ KĀZĀS VAR NOTIKT SLIKTAS LIETAS – MĀCIES NO CITU KĻŪDĀM

ARĪ KĀZĀS VAR NOTIKT SLIKTAS LIETAS – MĀCIES NO CITU KĻŪDĀM

Rīkojot kāzas, nereti ir ļoti daudz lietu, kuras iepriekš nespējam prognozēt. Tās mēs visbiežāk nevaram ielikt savā, šķietami perfekti izstrādātajā, plānā un dienaskārtībā, jo nereti šīs lietas nav atkarīgas no mums, bet gan apkārtējiem – viesiem, pakalpojumu sniedzējiem, piegādātājiem. Tādēļ ir vērts ieklausīties citu līgavu ieteikumos un viņu pieredzē un mācīties no tām, lai, tā teikt, nekāptu vēlreiz uz grābekļiem, kur citi pāri jau uzkāpuši.

Vispirms – viesu saraksts, tad – svinību vieta

Līgavas atzīst, ka viena no tipiskākajām kļūdām, rīkojot kāzas, ir steigties rezervēt kāzu svinību norises vietu pirms vēl top skaidrs, kurus un cik daudz cilvēkus vēlas redzēt savās kāzās, kā arī kādas koncepta svinības vispār vēlas. Ir svarīgi saprast aptuveno viesu skaitu, lai pēcāk nebūtu jāsaskaras ar situāciju, kad vietas vai nu par maz vai gluži pretēji – par daudz.

Līgumi ir paredzēti izlasīšanai

Lai gan daudziem pāriem sākotnēji šķiet, ka kāzas ir tikai un vienīgi romantizēts pasākums, tomēr tas ir arī pasākums, kura rīkošanā iesaistīti daudzi pakalpojumu sniedzēji, kā arī bieži vien pat ļoti liels finansiāls ieguldījums, tādēļ

līgums ar kāzu pakalpojumu sniedzējiem ir viens no lielākajiem must have jeb obligāti jābūt. Pie tam līgumiem ne tikai jābūt, bet rūpīgi jāiepazīstas ar visu, kas tajos rakstīts (jā, arī sīkajā drukā un ar mazajiem burtiem).

Pārliecinies, ka tas, ko tu pasūti, tiešām ir tas, ko tu saņemsi

Diemžēl aizvien ir cilvēki un kāzu pakalpojumu sniedzēji, kas domā, ka var izdarīt vairāk, kā patiesībā spēj. Tādēļ ir svarīgi pārliecināties un būt drošiem, ka tas, ko pasūtāt, patiešām būs tas, ko saņemsiet.

Līgava Elīna šo atziņu piedzīvojusi pati un tādēļ jo īpaši iesaka līgavām pievērst tam uzmanību. “Ieraugot savu kāzu torti, es sāku skaļi smieties, jo domāju, ka vīrs mani vēlas izjokot.

Biju pasūtījusi skaistu, izsapņotu meža tematikai piestāvošu zaļu kāzu torti, parādot cepējai arī iedvesmas foto un saņemot viņas “jā” tam, ka viņa spēj to radīt, bet tā vietā saņēmu slikti izlīdzinātu, caurumainu un saplaisājošu marcipānu, kas kļuva par apsmieklu un darvas pili mūsu saldajā vakarā. Pinterest mēdz būt tās bildes, kur cilvēki centušies uzcept kaut ko, kas nav sanācis, un tā mums gadījās kāzu dienā. Vakara zvaigznes vietā saņēmām vakara izsmieklu,” atminas Elīna, iesakot citām līgavām rūpīgi izsvērt visus noalgotos pakalpojumu sniedzējus.

Pārlieku neaizraujies ar Pinterest

Runājot jau par pieminēto Pinterest, līgavas iesaka pārlieku neaizrauties ar jaunām idejām. Ja reiz esat ko izvēlējušies, tad ieteikums ir pie tā arī turēties un nemitīgi nemainīt konceptu vai kādas noskatītās detaļas. Pinterest, protams, ir lielisks instruments, lai iedvesmotos, bet pārlieku liela koncentrēšanās uz to var radīt sajukumu.

Arī kāzās mēdz notikt sliktas lietas

Diemžēl jāpatur prātā, ka reizēm kāzās mēdz notikt arī sliktas lietas, kuras, protams, neviens negaida. Tās visbiežāk nav atkarīgas no mums pašiem – kāds viesis, kas pārlieku iedzēris, var netīši nodarīt sev pāri kaut kur pakrītot vai reizēm – pat kļūstot agresīvs.

Lai gan iedomājamies, ka tas nekad nenotiks, kāds jaunais pāris dalās savā pieredzē, kad kāzās tika apzagti – kāds garnadzis paņēma visu dāvanu – ziedojumu kastītes saturu.

Jārēķinās, ka kāzās ir ne tikai viesi, bet arī apkalpojošais personāls un, ja kāzu svinības tiek rīkotas vietā, kur viegli var piekļūt arī cilvēki no malas, tad īpaši jāpiedomā, kur atrodas, piemēram, dāvanu galds.

Noteikti jāuztic kādam (vedējiem, kāzu rīkotājam, vecākiem) paņemt sadāvinātās aploksnes pie sevis un neatstāt tās vietā, kur tām varētu piekļūt sveši cilvēki.

Ierēķini neparedzētās kāzu izmaksas

Budžets nenoliedzami ir viena no svarīgākajām kāzu rīkošanas sadaļām. Tieši tādēļ līgavas dažādos forumos ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē iesaka – vienmēr padomāt arī par neparedzētajām un iepriekš neieplānotajām kāzu izmaksām.

Pie neparedzētajām izmaksām var pieskaitīt:

  • kāzu kleitas pāršūšanu, ja tāda nepieciešama,
  • aksesuārus,
  • skaistumkopšanas procedūras,
  • kāzu komandas ēdināšanas izmaksas
  • un pat kāzu vietas sakopšanas izmaksas.

“Noteikti vajadzētu apjautāties, vai svinību vietas sakopšana ir iekļauta tās nomas maksā.

Pārsteigumi mēdz gadīties. It īpaši šis jautājums ir jāatrunā, ja esat izvēlējušies kāzas svinēt kādā netradicionālā vietā vai brīvā dabā,” iesaka kāzu rīkotāja Gunta Skalberga / Pop Up Sense.

FOTO: KRISTĪNE GRĪNVALDE, OLIVIER DE RYCKE, REINIS MELIORANSKIS, SANDIJA VEIKŠA
Citi Raksti