Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PADOMI KĀZU VIESU GRĀMATAS IZVEIDEI

PADOMI KĀZU VIESU GRĀMATAS IZVEIDEI

Gatavošanās un plānošana, kāzu dienas satraukums un brīnišķīgie svētki kopā ar ģimeni un draugiem ir fantastisku un piesātinātu atmiņu pilns laiks. Bieži vien pati kāzu diena paskrien vēja spārniem, tāpēc izvēlamies saglabāt tā brīža sajūtas skaistās fotogrāfijās un video, lai arī sīkās detaļas nepaliktu nepamanītas. Daudzi pāri izvēlas izveidot arī kāzu viesu grāmatu, kas ir vēl viens tā brīža mirkļu iemūžināšanas veids. Kāzu viesu grāmatā ikviens viesis ieraksta novēlējumu, padomus ilgai un laimīgai laulības dzīvei vai kādu citu ziņojumu. Pēc daudziem gadiem, pāršķirstot grāmatas lappuses, ir patīkami atcerēties un vienuviet redzēt visu tajā dienā klātesošo cilvēku vārdus un lasīt viņu ierakstus.

Lai gan mūsdienās kāzu viesu grāmata var tikt veidota visdažādākajās interpretācijās un formātos, piemēram, kā viesu veidots mākslas darbs, pastkartītes, aprakstīts krēsls vai pat globuss, klasiskas vērtības ir nezūdošas, un arvien pāri izvēlas to veidot tieši grāmatas formātā.

LĪGAVĀM apkopoja 5 padomus šādas kāzu viesu grāmatas izveidei.

Cietie vāki ilgākam mūžam

Kāzu viesu grāmatu ir interesanti paskatīties un pārlasīt kāzu jubilejās vai citos īpašos brīžos; varēsiet ar to izklaidēt arī ciemiņus, kā arī saglabāt kā ģimenes mantojumu un atrādīt bērniem un mazbērniem.

Lai grāmata ilgāk saglabātu savu vizuālo izskatu, svarīgi izvēlēties cietos vākus. Vēl labāk, ja stūrīšiem izveidota papildu aizsardzība ar metāla vai plastmasas dekoratīvajiem elementiem, kas neļaus tiem nobružāties. Ļoti izturīgas būs kāzu viesu grāmatas ādas vai koka vākos.

kāzu viesu grāmatas idejas

Papīra izvēle

Tikpat liela nozīme, kā kāzu viesu grāmatas vākiem, ir arī papīram, no kā izgatavotas grāmatas lappuses. Svarīgi, lai papīrs būtu gana biezs, lai pildspalvas tinte nespiestos cauri un nesabojātu citas lapas. Tāpat jāraugās, lai lapas viegli neburzās, un uz tām būtu viegli rakstīt. Glancēts papīrs būs grūti aprakstāms, turklāt uz tā, iespējams, būs redzami pirkstu nospiedumi. Izvēlies matētu, biezu papīru ar samtainu tekstūru.

Skaisti izskatīsies otrreizēji pārstrādātais papīrs. Ja tomēr vēlies izvēlēties papīru ar spīdīgu virsmu, jāiegādājas arī tam piemēroti rakstāmpiederumi. Pretējā gadījumā viesiem var būt grūtības rakstīt, un pildspalvu tinte nebūs redzama.

kāzu viesu grāmatas idejas

Ko rakstīt viesu grāmatā

Viesu grāmatas saturu katrs pāris var pielāgot un veidot pēc savas gaumes un patikas. Viesu grāmatas sākumā var uzrakstīt nelielu stāstu par pāri, pieminot, kur un kad abi iepazinušies, un citu interesantu informāciju par attiecību gaitu un nozīmīgākajiem pagrieziena punktiem.

Satura rādītāja vietā iespējams pievienot visu viesu sarakstu, norādot konkrēto lapaspusi, kurā viesis var atstāt savu ierakstu. Vairums lūdz viesus parakstīties un atstāt kādu novēlējumu, taču var lūgt viesus atbildēt uz kādu konkrētu jautājumu, piemēram, kāds ir ilgas un laimīgas laulības noslēpums.

kāzu viesu grāmatas idejas

To iespējams veidot arī anketas formātā, lūdzot viesiem atbildēt uz vairākiem jautājumiem, piemēram, ko tu domāji par līgavas/līgavaiņa otro pusi, pirmoreiz tiekoties, kas liecināja, ka viņš/viņa būs viņai/viņam īstais, kādas sajūtas tevi šodien pārņem utt. Šeit iespējams mudināt viesus būt radošus un sniegt arī humora pilnas atbildes.

Krāšņāku viesu grāmatu iespējams padarīt, viesu ierakstiem pievienojot viņu fotogrāfijas, kas uzņemtas turpat kāzu dienā ar momentfoto aparātu.

kāzu viesu grāmatas idejas

Kur iegādāties kāzu viesu grāmatu

Kāzu viesu grāmatas iespējams iegādāties jau gatavas dažādos kancelejas preču veikalos un grāmatnīcās, kā arī pasūtīt specializētos interneta veikalos, taču vislabāk palūgt to izveidot profesionālim – papīrlietu māksliniekam. Tādējādi tā būs personalizēta, ar jūsu izvēlētu vizuālo izpildījumu, materiālu izvēli un izmēru.

Ja ir vēlēšanās, to var gatavot arī paša spēkiem, pilnībā kontrolējot ikvienu detaļu, jau iepriekš pievienojot viesu bildes un dekorus katram viesim atvēlētajā lapaspusē.

kāzu viesu grāmatas idejas

Īstais brīdis ierakstam

Kāzu dienas plānā reti tiek atvēlēts īpašs brīdis, kad viesiem doties parakstīties viesu grāmatā, jo tā kā grāmata ir viena, bet viesi vairāki, var sanākt gaidīt uz citiem. Svarīgi, lai katram viesim būtu nesteidzīgs brīdis, kad veltīt tam laiku. Vislabāk, ja tā novietota labi redzamā vietā ar kādu papildus norādi, mudinot viesus to izmantot sev ērtā brīdī.

Tāpat arī kāzu vadītājs var atgādināt viesiem par šo uzdevumu.

kāzu viesu grāmatas idejas
Foto: EINĀRS FREIMANIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: EINĀRS FREIMANIS


Lasi arī: KĀZU PLĀNOŠANAS TRIKI

Citi Raksti