Kāzu budžets - šī sadaļa kāzu rīkošanas procesā var raisīt visvairāk domstarpību. Un it īpaši aktuāli tas ir tagad, kad par pirms gada plānotajā kāzu budžetā pēkšņi vairs nevar ietilpināt tās pašas izvēles. Būtībā - viss ir kļuvis divreiz dārgāks. Cik kurai jomai vēlamies ieplānot? Par ko maksāt vairāk, par ko mazāk? Ieteikumus, kā veidot kāzu budžetu, lasi rakstā: Lielākais bieds - kāzu budžets.
• Kā pirmais nosacījums jāmin rūpes par sevi, savu emocionālo veselību un labklājību, un fiziskā ķermeņa pietiekamu atpūtu un lutināšanu. Vesels un atpūties cilvēks, kurš ir sajutis harmonijas garšu, ir emocionāli nosvērtāks, rīcībā jaudīgāks un nekas viņu nespēs izsist no līdzsvara uz ilglaicīgu periodu;
• Daudz problēmu, pārpratumu un pārdzīvojumu rodas tādēļ, ka cilvēki nevalda pār savām emocijām, bet gan emocijas valda pār cilvēku, tam identificējoties ar emociju. Cilvēks šajā gadījumā nespēj paiet maliņā, ieņemot vērotāja pozīciju. Vērotāja pozīcija, kurā tu ļauj emocijām būt un notikt (jo tā nekādā gadījumā nav emociju apspiešana), palīdz lietas novērtēt vēsu prātu, ieraudzīt risinājumus un rīkoties.
Nav tādu lietu, kuras nebūtu risināmas. Un ja skatāmies plašākā kontekstā - kāzu budžets pilnīgi noteikti pieder pie tām lietām, kurām varam sarakstīt veselu sarakstu ar risinājumiem, un vai tās būtu lielas vai mazas kāzas, neviens no tiem nemainīs kāzu esenci - rituālu, kurā apstiprināt savu mīlestību un atbildības sajūtu vienam pret otru. Kādi varētu būt risinājumi? Piemēram, mazas kāzas vai pat elopement kāzas divatā, kāzu vietas maiņa, bohēmisks kāzu pikniks svinīgu trīskārtu vakariņu vietā, digitālie ielūgumi papīra ielūgumu vietā utt.;
• Domājiet par sevi. Mēs esam tā paaudze, kas lielākoties auguši ar programmu: “Ko par tevi padomās? Galvenais, lai citiem ir labi.” Bet tas ir tik neveselīgi un graujoši, ka pieaugušais, kurš joprojām nes sevī šo programmu, patiesībā nedzīvo savu dzīvi un pat nemāk just, ko un kā viņš pats vēlas. Līdz ar šīm programmām var trūkt izpratnes, kas ir veselīgais egoisms. Un tieši veselīgais egoisms ir jāievieš savā ikdienā. Ja līdz šim to neesi darījis, varbūt tavas kāzas ir mirklis, kad to sākt? Veselīgais egoisms izpaudīsies kā spēja pateikt nē citu idejām un vēlmēm, jo taviem vecākiem, radiem un pat draugiem pilnīgi noteikti būs 101 padoms un priekšstats par to, kā vajadzētu svinēt jūsu kāzas. Bet tās ir jūsu kāzas, jūsu īpašais, intīmais mirklis, un to, kā svinēt savas kāzas, drīkstat noteikt un izlemt tikai jūs - jaunais pāris. Ja atvieglojot sevi no liekiem izdevumiem un trauksmes par finansēm, izlemsiet apprecēties divatā bikškostīmos - dariet tā!
• Ļoti svarīgi ar savu mīļoto būt uz viena viļņa par kāzu budžeta tērēšanas plāniem. Tādēļ šeit jums tiešām būs jāapsēžas, jāpaņem kalkulators un kāds kāzu budžeta plānošanas rīks, piemēram, LĪGAVĀM kāzu plānotājs, kurā ir lieliska tabula tava kāzu budžeta plānošanai. Tajā vari ierakstīt gan plānoto budžetu, gan pēcāk faktiski iztērēto. Svarīgi atcerēties, ka kāzas ir liels pasākums (arī mazas kāzas), kurās ir daudz sīkumu, par kurām pirmajā mirklī nevaram pat iztēloties, ja galu galā neesam kāzu rīkošanas profesionāļi, tādēļ jāieplāno arī rezerves budžets šiem neparedzētajiem izdevumiem.
• Veidojiet laicīgi finansiālo drošības spilvenu. Apzinoties, ka jums ir šis drošības garants, kur pasmelties trūkstošo, jau atkritīs liela daļa uztraukumu.
• Turieties pie plāna. Var gadīties, ka kāzu organizēšanas procesā sakārojas vēl šo, to un vēl kaut ko, tomēr tās visbiežāk ir mirkļa iegribas.
• Ja rīkojat lielas kāzas, nedariet to divatā! Izbaudiet savus svētkus un to tapšanas procesu! Prakse liecina, ka izvairoties no papildus izdevumiem, pāri nenoalgo profesionālus kāzu rīkotājus, tā vietā uzņemoties pārlieku daudz uzdevumu un atbildības uz saviem pleciem. Bet sanāk gluži otrādi! Kāzu organizēšanas profesionālis jūs atbrīvos no liekām klapatām, turklāt - zina, kur ko gādāt izdevīgāk un ar ko sadarboties, lai šī sadarbība nestu visskaistākos augļus.
Raksta autore: Ieva Simanoviča