Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kamēr vieni uzskata, ka laulība ir viens no svarīgākajiem attiecību posmiem un patiesas mīlestības apliecinājums, citiem tā ir nevajadzīga formalitāte. Tomēr, ja blakus ir īstais cilvēks, vēlme apprecēties bieži piemeklē arī tos, kas pirms tam par to nav domājuši. Kā zināt, ka pieņemtais lēmums apprecēties nav sasteigts, un tam ir pareizais iemesls?

Iesakām rūpīgi izsvērt attiecību dziļumu un nopietnību. Te būs 5 iemesli, kādēļ precēties.

Spēcīgs attiecību pamats

Pirmais un galvenais iemesls, kādēļ precēties, noteikti ir mīlestība, tomēr arī tā var būt dažāda. Lai cik skarbi tas izklausītos, iekāre un aizraušanās nav ilgtermiņa sajūtas. Ja attiecībām nav spēcīgāka pamata, tām reti ir ilgs mūžs. Ja savā partnerī saskati ne tikai iekāres objektu un mīlnieku, bet arī labu draugu un uzticības personu, ko mīli un cieni, tas noteikti ir labs sākums. Ja varēsiet pasmieties kā draugi un risināt problēmsituācijas kā komanda, attiecības plauks un attīstīsies, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem.

Spēcīga saikne noteikti ir labas laulības pamatā.

kadel preceties
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Godīgi strīdi

Attiecībās neiztikt bez viedokļu sadursmēm, skaļākām diskusijām un pat strīdiem. Tas ir tikai normāli, ka ne visos jautājumos būsiet vienisprātis. Svarīgāks par pašu konfliktu, ir veids, kādā tas tiek risināts. Ja pēc katras šādas situācijas spējat rast kompromisu, dziļāku izpratni un cieņu, kas veicina attiecību attīstību un izaugsmi, tā ir veselīga vide laulībai. Taču, ja nekad nevarat vienoties, parādās centieni otru ietekmēt ar spītību vai atriebību, jāapdomā vai laulība ir pareizais solis.

kadel preceties
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Apliecinājums apkārtējiem

Laulība ir divu cilvēku savienība, tomēr tā ietekmē arī to, kā citi sabiedrības locekļi jūs vērtē. Laulība tiek asociēta ar ģimenes vērtībām, stabilitāti un nopietnām saistībām. Tāpat tā norāda uz izlēmību, spēju sadarboties un izrādīt cieņu. Viss nosauktais noteikti ir atrodams arī nereģistrētā kopdzīvē, taču nereti tā netiek uztverta tik nopietni. Saprotams, šim nevajadzētu būt galvenajam precību iemeslam, tomēr dažkārt tas var palīdzēt gūt papildu iespējas.

kadel preceties
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Finansiāli izdevīgāk

Lai gan laulībā gūstamais finansiālais ieguvums neizklausās īpaši romantiski, tomēr tas jāpiemin. Naudai noteikti nevajadzētu būt galvenajam iemeslam, kādēļ precēties, taču tas ir vērā ņemams aspekts. Līdzīgi kā jebkurā kopdzīvē, arī laulībā izdevumi ir kopīgi. Varat veidot savu ģimenes budžetu, plānot tēriņus un sadalīt lielākos maksājumus, kas ir izdevīgāk nekā dzīvojot vienatnē. Protams, arī bez laulības šāda naudas sadale ir iespējama, tomēr ir gadījumi, kad laulāto statuss ir papildus ieguvums. Apdrošināšanas firmas, dažādi sakaru pakalpojumu sniedzēji un citas iestādes piedāvā atlaides un labākus piedāvājumus ģimenēm. Tas pats attiecas uz sociālajiem pabalstiem un nodokļu atvieglojumiem.

kadel preceties
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Juridiskais spēks

Esot attiecībās, pēdējais, par ko vēlamies domāt, ir šķiršanās, tomēr to nevajadzētu ignorēt. Nereģistrēta laulība nozīmē, ka pēc likuma jūs savstarpēji nekas nesaista. Tātad arī juridiski jums nav tiesību uz kopīgu mantu. Gadījumā, ja izlemsiet iegādāties īpašumu, tas tiks reģistrēts tikai uz viena partnera vārda. Arī tad, ja īpašums iegādāts par kopīgiem līdzekļiem, pēc likuma tas piederēs vienam. Tātad šķiršanās gadījumā, otra puse zaudē visu ieguldīto, un tai nav nekādas tiesības uz īpašuma daļu. Laulība šādu situāciju risinātu par labu abām iesaistītajām pusēm. Tāpat gadījumos, ja ģimenē ir bērni, iespēja saņemt alimentus ir daudz vienkāršāka, šķirot laulību. Tas pats attiecas uz pabalstu partnera nāves gadījumā, ko var saņemt tikai laulātais.

Katram pārim būs savi iemesli kādēļ precēties, tomēr svarīgi, lai abi to vēlas vienlīdz spēcīgi.

Ja esat pārliecināti par savām attiecībām un jūtaties labi, citu spiedienam vai viedokļiem nevajadzētu ietekmēt lēmumu precēties vai neprecēties.

kadel preceties
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLERE


Lasi arī: LAULĪBU REĢISTRĀCIJA

Citi Raksti