Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU FILMĒTĀJI LONG STORY SHORT: VIDEO ATGĀDINA PAR ĪPAŠO DIENU

KĀZU FILMĒTĀJI LONG STORY SHORT: VIDEO ATGĀDINA PAR ĪPAŠO DIENU

Fotogrāfijas, protams, ir jebkuru kāzu nepieciešamība, tomēr pēdējos gados arī Latvijā pāri aizvien vairāk izvēlas savu īpašo dienu iemūžināt skaistā video stāstā. Tie parāda emocijas, noķer mirkļus un vēl ilgi pēc tam ļauj remdēties atmiņās par piedzīvoto. Tomēr daļai pāru aizvien ir priekšstats, ka video filmētāji ir gluži kā režisori, kas plecu pie pleca seko līdzi visas kāzu dienas garumā un radīs pārim diskomfortu. Marta Logina, kas kopā ar brāli Tomu Ašnevicu radījuši Long Story Short, filmē kāzas jau ceturto sezonu, un ir pārliecināta, ka

izcila filmētāja veiksmes atslēga ir būt nemanāmam.

Piecu minūšu īsfilmiņas

Kā stāsta Marta, tad Long Story Short sākotnēji izveidojās pat nedaudz kā joks – viņa, būdama fotogrāfe, iegādājās kameru, ar kuru iespējams arī filmēt, un ieteica arī brālim tādu nopirkt, lai kopā varētu filmēt kāzu video – tādas, kādas tolaik Latvijā vēl nebija īpaši populāras – kā sava veida piecu minūšu īsfilmiņas. Pirmās kāzas, ko abi nofilmēja, bija draugiem un tālāk sekoja organiska reakcija – pieredzei krājoties gadu no gada.

“Mūsu pāri visbiežāk ir cilvēki, kam kāzu ceremonija notiks brīvā dabā, mežā vintage vai rustic stilā, un arī svinību daļa nenotiks klasiskās pilīs.

Mūsu pāri ir ļoti sirsnīgi cilvēki, kas arī pašas kāzas padara sirsnīgas,” tā Marta.

Obligāts priekšnoteikums – tikšanās ar pāri

  1. Lai atrastu savu ideālo kāzu filmētāju, Marta iesaka, pirmkārt, iepazīties ar viņu portfolio un saprast, vai konkrētais stils varētu būt piemērots jūsu kāzām.
  2. Otrkārt, var nebaidīties pameklēt atsauksmes par pašiem filmētājiem – uzrunāt kādu pāri, kam viņi ir gatavojuši video, un pajautāt viņiem, kāda bija komunikācija un savstarpējā sastrādāšanās.
  3. Treškārt, noteikti jāsatiekas arī ar pašiem filmētājiem un klātienē jāizrunā, ko jūs no viņiem sagaidāt. “Arī es pati, kad precējos pirms sešiem gadiem, biju viena no tām līgavām, kas teica, ka video man nav tik svarīgs – galvenais, lai būtu labs fotogrāfs, tomēr tagad, raugoties atpakaļ, domāju, kā es arī vēlētos tādu atmiņu stāstu video formātā.

Video un bildes ir tās lietas, kas atgādina īpašo dienu un tieši video parāda to, kā tas izskatās dzīvē, ietverot skaistākos mirkļus, tuvāko draugu un tuvinieku runas un citus momentus,

tādējādi visa diena pa īsiem kadriem būs iekļauta vienā mazā filmiņā,” stāsta Marta.

Nevēlas neko mākslīgi iestudēt

Lai kāzu video sanāktu skaists, arī pašam pārim ir jāiesaistās un jābūt atvērtiem – pārliecināta Marta. “Ir bijuši pāri, kas pasaka, lai nenāk tuvumā, nefilmē tuvplānus, bet tad arī pārim jārēķinās, ka video būs tāds, kāds būs. Protams, filmētājiem ir jābūt nemanāmiem.

Mūsuprāt, labākie kadri ir tādi, kas nav pozēti.

Mēs arī ceremonijas laikā cenšamies to ievērot – lai arī viesi redz, kad pāris skūpstās vai kad tiek uzvilkti gredzeni. Jo galu galā kāzu diena ir diena pašam jaunajam pārim un viņu tuvajiem cilvēkiem.

Mēs ķeram mirkļus un nemēģinām būt režisori, kas kaut ko mākslīgi vēlas iestudēt,” teic Marta.

Nereti var dzirdēt arī par nesaskaņām fotogrāfu un filmētāju starpā. Marta filmējot ievēro principu, ka fotogrāfs ir galvenais. Ja ir nepieciešams laiks, tad ar pāri tiek atrunāts atsevišķs brīdis, kad viņi savu uzmanību velta tikai filmētājiem. “Tādēļ mums ar fotogrāfiem nekad nav bijušas nesaskaņas, jo uztveram viņus kā draugus un kolēģus, nevis kā konkurentus cīņai par labāko kadru. Mēs abi jau vēlamies vienu lietu – radīt skaistas un paliekošas atmiņas pašam pārim.

“Mums ļoti patīk strādāt ar pāriem, kas ir elastīgi un gatavi noķert labus kadrus – izskrienot ārā no svinībām uz 10 minūšu garu saulrietu vai arī kailām kājām brist upē,”

tā Marta.

Labu kāzu video izmaksas Latvijā vidēji ir no 600-1000 eiro. Ja cena ir krietni zemāka, tad, izvēloties kāzu filmētāju, noteikti jāņem vērā viņu portfolio un atsauksmes. “Izvēlēties īstos video filmētājus ir atbildīgs lēmums, lai starp viņiem un pāri rastos saskaņa un pāris uzticētos filmētājiem gan pašā procesā, gan vēlāk video apstrādes procesā. Arī filmētājiem, manuprāt, ir jābūt elastīgiem un jāsaprot, ka pārim šī ir īpaša un nebijusi diena, kam raksturīgs gan satraukums, gan emocijas,” pārliecināta Marta.

Citi Raksti