Briljanti tradicionāli tiek uzskatīti par labāko izvēli saderināšanās un laulību gredzenos. Un ne velti, - dimants jeb neapstrādāts briljants ir viscietākais dabā sastopamais minerāls (novērtēts ar 10 no 10 Mosa cietības skalā), un tā elegantais izskats un mirdzums vienmēr būs modē. Tomēr no mūsu klientiem aizvien mēdzam saņemt rūpju pilnus jautājumus un šaubas - vai es to varu atļauties un vai tiešām nav labākas alternatīvas?
Lai arī lieli briljanti (to masu mēra karātos jeb ct) parasti būs dārgāki nekā smalki, sīki dārgakmeņi, tomēr ne vienmēr lielāks nozīmē arī labāks.
Lai objektīvi novērtētu briljanta vērtību, jāņem vērā 4 aspekti - lielums, griezums, krāsa un dzidrums. Mēdz būt, ka briljants ir liels, bet neprasmīgs slīpēts (griezts), neveiksmīgi lauž gaismu un tajā ir daudz ieslēgumu jeb tas ir “netīrs”, vai - tieši otrādi - briljants nav ļoti liels, bet ir izcili dzidrs un skaisti apstrādāts - tad tā vērtība būs ievērojama.
Kubiskais cirkonijs ir laboratorijā mākslīgi veidots materiāls, kas pirmajā acu uzmetienā ir līdzīgs briljantiem, tomēr, ja arī sākotnēji tie skaisti mirdz, jāņem vērā divi būtiski aspekti - pirmkārt, tie itin ātri zaudē savu spožumu un paliek nespodri (un šo mirdzumu nav iespējams atjaunot, atšķirībā no briljanta, ko var nopulēt), otrkārt, tie pavisam noteikti nekad nebūs tikpat izturīgi kā briljants - cirkonijs var sadrupt trieciena rezultātā. Ja vēlaties, lai rota kalpo vismaz jūsu mūža garumā un saglabā savu prestižo izskatu, ir vērts ieguldīt ne vien kvalitatīvā dārgmetālā, bet arī dārgakmeņos!
Jau noskaidrojām, ka briljants ir izturīgākais no dārgakmeņiem. Kāpēc baidīties nēsāt briljantus ikdienas rotās? Ja dārgakmeņi ir pareizi iestiprināti, izmantojot “gudros dārgakmeņu stiprinājumus”, un gredzena masa ir pietiekami liela, jums nav jāuztraucas, ka akmens varētu izkrist vai ķerties matos vai apģērbā.
Tāpēc ir gluži pretēji - briljanti ir pati labākā izvēle, ja nēsāsiet rotu ikdienā! Ja izvēlaties rotas ar citiem dārgakmeņiem, kas ir vairāk pakļauti skrāpēšanās riskam, tad šādas rotas jau uzskatām par tikai īpašiem gadījumiem domātām, nevis piemērotām intensīvai nēsāšanai ikdienā.
Mūsdienās arvien biežāk dzirdam par “lab grown diamonds” jeb laboratorijā audzētiem dimantiem. Jā, tieši tā - laboratorijā ir iespējams izaudzēt dimantus, kuru ķīmiskais sastāvs būs identisks dabā atrastajiem. šādi dārgakmeņi būs tieši tikpat izturīgi un skaisti (protams, ja tie būs pareizi apstrādāti), bet to lieliskākā īpašība ir cena - tā kā tie ir cilvēku roku veidoti, tie parasti ir cenas ziņā draudzīgāki. Vai izvēlēties dabā atrastus vai laboratorijā audzētus dimantus - tā ir jūsu izvēle, tomēr ir kļūdaini apgalvot, ka viens vai otrs būs labāks.
Briljanti ir sieviešu labākie draugi, un mēs nevaram nepiekrist! Jā, briljantu popularitāte tika radīta ar reklāmas palīdzību - amerikāņu sapnis par saderināšanās gredzenu vismaz piecu mēnešalgu apmērā ir aktuāls joprojām, tomēr briljanti ir ne tikai spoži akmeņi, par ko dzied un uzņem kino, briljanti ir visizturīgākie no dārgakmeņiem, lieliski piemēroti ikdienas nēsāšanai, ar plašām iespējam izmantošanā juvelierizstrādājumos, turklāt arī lieliska investīcija.
Vai izvēlēties rotaslietas ar dārgakmeņiem - briljantiem vai citiem akmeņiem, - vai bez, tas ir jūsu gaumes jautājums, tomēr mūsu pārliecība ir nemainīga - briljanti ir labākā izvēle!
Uzziniet vairāk par juveliera gatavotām rotaslietām mūsu mājaslapā:
Raksta autors: juvelieris Arvis Kotins