Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU PLĀNOŠANAS KALENDĀRS 12 MĒNEŠU GARUMĀ

KĀZU PLĀNOŠANAS KALENDĀRS 12 MĒNEŠU GARUMĀ

Ja pāris kāzas plāno pats un ir iesaistīts visos organizēšanas darbos no A līdz Z, tad, šķiet, viens no populārākajiem jautājumiem, ko viņi uzdod gan paši sev, gan tiem, kas šim procesam jau izgājuši cauri – kad kas ir jādara? Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, noderēs kāzu plānošanas kalendārs – tādā veidā ietaupīsiet gan krietnu devu apjukuma, gan izvairīsieties no iespējas, ka kaut kas palicis neizdarīts.

8-12 mēneši līdz kāzu dienai

Šajā laika posmā ir nepieciešams parūpēties par kāzu dienas fundamentiem. Proti:

  • jāizvēlas kāzu datums;
  • jāuzrunā jūsu izvēlētie vedēji/liecinieki;
  • jānodefinē savu kāzu tēma;
  • jāatrod un jārezervē kāzu ceremonijas un svinību vietas;
  • jānolīgst ēdinātājs un jāizvēlas kāzu dienai atbilstoša ēdienkarte (banketi, restorāni);
  • jāizvēlas un jārezervē kāzu fotogrāfs.

Šajā laika posmā varat sākt jau domāt, kādus vēlaties redzēt sevi kāzu dienā, respektīvi, lai sākas kāzu kleitas un uzvalka meklējumi!

Tāpat 8-12 mēnešus pirms kāzām vajadzētu brīdināt darba vietas par atvaļinājuma ņemšanu kāzu laikā, kā arī lūgt rezervēt kāzu datumu tiem viesiem, kas uz kāzām mēros ceļu no citām valstīm.

Ja ir vēlme pēc savu kāzu mājaslapas, tad tas ir arī īstais laiks, kad to izveidot. Lai atlikušais plānošanas laiks būtu pēc iespējas mierīgāks, 8 mēnešus pirms kāzām vajadzētu būt rezervētiem visiem jums nozīmīgajiem pakalpojumu sniedzējiem – dekoratoram, video filmētājam, bārmenim, mūziķiem, vakara vadītājam, grima meistaram, frizierim u.c., ko esat paredzējuši.

6-8 mēneši līdz kāzu dienai

Šajā laikā ar līgavaini vajadzētu apspriest kāzu ceremonijas detaļas un to, kādu tu iztēlojaties. Jāatbild uz jautājumiem, vai tā būs reliģiska satura vai arī nē, vai rakstīsiet viens otram paši savus zvērestus vai tomēr nē.

Ja savās kāzās vēlaties līgavas māsas un līgavaiņa brāļus, tad 6-8 mēnešus pirms kāzām ir īstais laiks, kad tos uzrunāt (un vienoties, piemēram, par līgavas māsu kleitām).

Ja uz kāzu vietu viesus ir paredzēts nogādāt ar kopīgu transportu, tad 6-8 mēnešus pirms kāzām šo pakalpojumu vajadzētu rezervētu. Pāri, kas savu kāzu dienu jau piedzīvojuši, iesaka loģistikas jautājumus kārtot pēc iespējas laicīgāk, lai, tuvojoties kāzu dienai, paliktu tikai skaistie un priecīgie pienākumi.

Ja esat nolēmuši uzreiz pēc kāzām doties pelnītā medusmēnesī, tad vismaz pusgadu iepriekš to vajadzētu sākt plānot, jo der atcerēties – jo vairāk tuvosies kāzu datums, jo mazāk būs vēlmes un spēka nodarboties ar citu lietu plānošanu.

4-6 mēneši līdz kāzu dienai

Šis ir īstais laiks, lai pasūtītu kāzu ielūgumus un citas papīrlietas, piemēram, kāzu avīzes. Pāri paši izvēlas laiku, kad izsūtīt kāzu ielūgumus, bet to nevajadzētu darīt vēlāk kā 8 nedēļas pirms kāzām.

4-6 mēnešus pirms kāzām vajadzētu iegādāties (vai pasūtīt pie juveliera) laulības gredzenus, kā arī piemeklēt citus kāzām nepieciešamos aksesuārus, piemēram, kāzu kurpes, plīvuru, rotas u.c. lietas. Vismaz četrus mēnešus pirms kāzām vajadzētu paziņot arī vedējmātei un vēdējtēvam, kādas pirmskāzu ballītes vēlaties, lai viņi var sākt tām aktīvi gatavoties.

Ja kāzas ir paredzētas baznīcā, tad visbiežāk 4-6 mēnešus pirms kāzām pāri apmeklē pirmslaulību kursus baznīcā, kurā laulāsies vai dodas uz individuālām pārrunām pie mācītāja. Bet, ja kāzās vēlaties apburt viesus ar savu pirmo deju, tad vismaz četrus mēnešus pirms kāzām ir īstais brīdis deju skolotāja atrašanai.
3 mēneši līdz kāzu dienai

Vismaz trīs mēnešus pirms kāzām vajadzētu pasūtīt kāzu kūku un saldumus desertu galdam, ja tādu plānojat. Tas ir arī īstais laiks, kad nolīgt kāzu viesu bērnu auklīti, kas palīdzēs pieskatīt un izklaidēt bērnus jūsu īpašajā dienā.

Tāpat varat atrast vai individuāli pasūtīt jums piemērotāko viesu grāmatu. Ja esat ieplānojuši kāzu viesus iepriecināt ar dāvaniņām, tad vismaz trīs mēnešus pirms kāzām vajadzētu tās pasūtīt vai sākt gatavot.

2 mēneši līdz kāzām

Ja tas vēl nav izdarīts, ir īstais brīdis izsūtīt kāzu ielūgumus. Lai pārliecinātos, ka kāzu dienas grims un matu sakārtojums pilnībā atbildīs līgavas vēlmēm.

Var veikt izmēģinājuma make-up un frizūru pie jau nolīgtajiem meistariem. Divus mēnešus pirms kāzām vajadzētu atkārtoti satikties arī ar kāzu dekoratoru, fotogrāfu un vakara vadītāju, lai izrunātu, ko no viņiem sagaidāt un sniegtu viņiem nepieciešamo informāciju.

1 mēnesis līdz kāzām

Vēlākais 30 dienas pirms kāzām ir jāiesniedz oficiāls laulības reģistrācijas pieteikums.

Kad formalitātes nokārtotas, varat nodoties pirmskāzu ballītēm, kas arī visbiežāk notiek pēdējā pirmskāzu mēnesī. Tāpat šajā laikā vajadzētu sagatavot precīzu viesu sēdvietu plānu, kā arī paziņot ēdinātājiem par viesu īpašām vēlmēm maltītēs (piemēram, kādi produktu ierobežojumi, alerģijas utml.).

Mēnesi pirms kāzām vēlreiz vajadzētu apstiprināt kāzu dienas grafiku ar visiem iesaistītajiem pakalpojumu sniedzējiem, kā arī veikt pēdējos maksājumus.

Visticamāk, visi augstāk minētie darbi būs paveikti jau divas nedēļas pirms kāzām. Pēdējās divas pirmskāzu nedēļas, kā norāda paši pāri, ir kā atsevišķs piedzīvojums, tādēļ ar šo nedēļu grafiku LĪGAVĀM dalīsies kādā no nākamajiem rakstiem.

FOTO: LINDA LAUVA, EINĀRS FREIMANIS, KLAIDS LIELBIKSIS, MIKS ŠĒLS
Citi Raksti