Vadoties no etiķetes, kāzu ielūgumi jāizsūta ne vēlāk kā divas nedēļas pirms notikuma, tomēr labāk to, protams, darīt vēl ātrāk – ja svinības plānotas šaurākā cilvēku lokā, tad 1-2 mēnešus pirms kāzām, bet, ja plašākā, tad vismaz trīs mēnešus iepriekš.
Īpaši tas jāievēro tad, ja uz kāzām pāris nolēmis ielūgt arī tuviniekus vai draugus no ārvalstīm. Lai savlaicīgi paziņotu par gaidāmo notikumu un būtu droši, ka tajā dienā viesiem nekādu citu plānu nebūs, var izsūtīt Save the date jeb rezervē šo datumu kartītes. Tās vajadzētu izsūtīt 3-9 mēnešus pirms kāzām. Turklāt, ja ielūgumā saturiski jāietver plašāka informācija par kāzu ceremonijas un svinību laiku un vietu, vēlamo dresscode vai dāvanu jaunajam pārim, tad Save the date jeb rezervē datumu nosaukums pats pasaka priekšā kartītes saturu – vien kāzu datumu.
Ja esat nolēmuši izsūtīt Save the date kartītes, tad tām vajadzētu saskanēt ar plānotā ielūguma dizainu.
Runājot par kāzu ielūgumu un papīrlietu dizainu, pasaules tendences rāda, ka šogad kāzu ielūgumos aktuālas kļūst ilustrācijas. Tā kā mūsdienu elektroniskajā laikmetā kāzu ielūgumi ir teju vienīgā lieta, ko cilvēki vēl personīgi saņem ar pasta starpniecību, tad pāri iegulda gan laiku, gan līdzekļus to izgatavošanai, tieši tādēļ arvien populārākas kļūst ar roku radītas ilustrācijas. Tas sasaucas arī ar pāra individualitāti un unikālo redzējumu, kas ir vēl viena no šī gada kāzu sezonas tendencēm.
“Es gribētu īpaši izcelt tieši pēdējo gadu virzienu, ko es, ilgi domājot, varētu nosaukt par inscinētu nevīžību. Jēdziens nevīžība pārstāv tādus izteiksmīgus elementus, kā plēstās ielūgumu vai zīda lentu malas, neregulāri uzklātas zelta drupačas, krāsas pleķus vai smērējumus, sadzeltējušu papīru, nespodrus jeb samazgātus krāsu toņus, ekscentriskus fontus un citas šķietami nekārtīgas nianses.
Var rasties jautājums, kādā veidā šīs papīrlietas izskatās tik izsmalcinātas un elegantas? Tas ir tādēļ, ka šis, savā ziņā mākslinieciskais haoss, ir pārdomāts līdz vissīkākajai niansei.
Un vērā tiek ņemti visi elementi – papīra tekstūra, biezums, tonis, fontu saderība, burtu izmērs, pat atstarpes starp burtiem un rindām,” stāsta Anna Kande, norādot, ka šajā virzienā ir fantastiskas radošuma iespējas – kādu reizi tajā omulīgi iedzīvojas no rokas šūts krustdūriens, citreiz to papildina elegants vaska zīmogs uz plēstā zīda lentes vai vienkārši brīvas rokas krāsu triepieni. Tieši tādā veidā tiek panākts, ka katrs ielūgums ir mazliet citādāks kā pārējie.
Anna stāsta, ka viena no pamata tehnoloģijām ielūgumu izgatavošanā šobrīd ir digitālā druka, kas ļauj veidot ziedu, akvareļu un citus motīvus, krāsu pārejas, kā arī individuālas uzrunas.
“Iekārtas, ar ko strādājam, atbalsta arī digitālā zelta druku, ar kuras palīdzību var panākt zeltainu mirdzumu. Savukārt, ja pāris vēlas savos kāzu ielūgumos iegūt vēl izteiksmīgāku zelta krāsu, tad tagad piedāvājam arī plašas folijzelta, kā arī kapara un sudraba iespējas. Vēl kāda man ļoti tīkama tehnoloģija ir sietspiede. Tās precizitāte un iespējas drukāt gaišu krāsu uz tumša papīra ļauj veidot interesantus un elegantus dizainus, kas izstaro kvalitāti un precizitāti. Ja pārim ir vēlme, to var apvienot arī ar reljefspiedi, panākot interesantu un izteiksmīgu rezultātu,” iesaka ielūgumu dizainere.