Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Šovasar jau rakstījām par pirmskāzu ballītēm ārzemēs, tomēr tas nav vienīgais veids, kā atzīmēt ieiešanu sievas kārtā. Arī tepat Latvijā ir iespējams sarīkot lieliskas vecmeitu ballītes – pie tam tā, lai līgavai aizrautos elpa no visa tā skaistuma, kas viņai sarūpēts. Tieši tā jutās Maija un Kristīne savās pirmskāzu ballītēs.

Pirmskāzu ballīte – negaidīts pārsteigums

Maija atzīst, ka viņas pirmskāzu ballīte bija visbrīnišķīgākais pārsteigums, ko viņa nemaz negaidīja. “Ar vīru kāzas svinējām pirms gada Šveicē, kur arī dzīvojam, tādēļ meiteņu ballīti Latvijas apciemošanas laikā no draudzeņu puses pat negaidīju. Pasākuma rītā mani sagaidīja draudzene ar skaistu dāvanu – zīmola Amoralle kleitu, un pavēstīja par izmaiņām mūsu dienas plānā.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: Personīgais arhīvs / Stils: VENDIJA EGLE

Tā vietā, lai dotos izbraucienā ar pāris meitenēm uz vasarnīcu, viņa mani aizveda līdz veikborda bāzei, kur jau bija sabraukušas manas mīļās draudzenes,” stāsta Maija.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: Personīgais arhīvs / Kleita: AMORALLE / www.amoralle.com / Stils: VENDIJA EGLE

Savukārt pēc atsvaidzinoša uzdevuma veikborda bāzē sekoja pārbrauciens uz, kā saka pati Maija, sapņu pikniku. “Visas meitenes bija parūpējušās par bagātīgu uzkodu galdu un atjautīgām dekorācijām.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: Personīgais arhīvs / Stils: VENDIJA EGLE

Draudzenes bija savedušas savus kristāla traukus, glāzes, spilvenus, paklājus, skaistus ziedus no saviem dārziem un vēl daudz citu mazu detaļu. Efekts bija vienreizējs!

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: Personīgais arhīvs / Stils: VENDIJA EGLE

Vēlāk vakarā devāmies uz piejūras atpūtas kompleksu, kur ļāvāmies sievišķīgām sarunām un atpūtai,” atceras Maija.

Viņa atzīst, ka pasākums no draudzeņu puses bija pārdomāts līdz pašai mazākajai detaļai, un to varēja arī izjust.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: Personīgais arhīvs / Kleita: AMORALLE / www.amoralle.com / Stils: VENDIJA EGLE

Mīļas atmiņas Maijai ir par kopības sajūtu pie dabas. “Draudzenes mani labi pazīst un zina, ka pilsētas kņada nav mana vide. Tādēļ lieliskas bija gan sarunas piknikā klintīs pie jūras, gan  saulrieta baudīšana uz mola,” norāda Maija.

Viņa arī iesaka tām meitenēm, kas vēl tikai plāno pirmskāzu ballītes savām draudzenēm, dienas laikā iekļaut pēc iespējas mazāk pārbraucienus, lai izdotos vairāk laika pavadīt kopā vienai ar otru.

Kristīnes skaistā meiteņu diena

Kad meitenes Kristīnei jautāja, kādu pirmskāzu ballīti viņa vēlētos, atbilde bija tikai viena – skaistu meiteņu dienu. Tālāko viņa atstāja draudzeņu ziņā.

“Mana pirmskāzu ballīte nebija tikai viena īpaša diena, jo saņēmu patiesi burvīgus un negaidītus pārsteigumus jau divas nedēļas iepriekš. Sākot ar maziem uzdevumiem, turpinot ar pārsteigumiem pilnām norādēm, kā arī pašu galveno – ielūgumu, šampanieti un kleitu,” stāsta Kristīne.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: KLĀVS VASIĻEVSKIS / Stils: VENDIJA EGLE

Bet pirmskāzu ballītes diena bija ne mazāk aizraujoša – pilna pārsteigumiem un prieka mirkļiem. “Diena, pirmkārt, sākās ar to, ka es nezināju, kas pie manis ieradīsies un kur man būs jādodas, darīju visu, kā bija norādīts ielūgumā:

  1. “Gaidi pirmo viesi plkst. 9.00 ar siltu kafiju”. Sagaidīju pirmo viesi, kas mani saposa manai ballītei un deva tālākās norādes.
  2. Tālāk sekoja noslēpumains brauciens ar taksometru uz man nezināmu vietu. Izkāpjot no taksometra, tur jau bija viņas – visas manas skaistās meitenes.
  3. Devāmies kopā ieturēt brokastis Noslēpumu dārzā,” atceras Kristīne.
  4. Bet pēc brokastīm īstie piedzīvojumi varēja sākties – neprātīgs izbrauciens ar motociklu, garda pavlovu meistarklase, patiesi un jautri atelpas brīži kopā ar meitenēm, kur Kristīne tika iztaujāta un pārbaudīta, vai ir gatava iziet pie vīra, bet, paceļot adrenalīnu visaugstākajā punktā, līgava baudīja lidojumu pāri Siguldai.

“Kad jau šķita, ka mani vairs nevar pārsteigt vēl vairāk, tiku aizvesta uz vietu, kas izskatījās kā bilde no pasaku grāmatas. Sveču liesmas, sapņuķērāji un visi mazie sīkumiņi, kas uzbūra ainu, ko pat sapņos nevarēju iedomāties. Arī ar to vakars vēl nebeidzās, jo viens no emocionālākajiem brīžiem vēl tikai sakoja – saņēmu video sveicienu no sev tuviem un mīļiem cilvēkiem.

Tas bija patiesi emocionāli. Tās emocijas nav iespējams izteikt vārdos, šī diena vienmēr būs man neaizmirstama un īpaša. Paldies manām mīļajām meitenēm par to.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: KLĀVS VASIĻEVSKIS / Stils: VENDIJA EGLE

Es atceros katru piedzīvoto mirkli no tās dienas, jo viss bija patiesi, burvīgi un īpaši.  Bet, kā jau pasakās, – īstā maģija ir pusnaktī. Tas bija pats emocionālākais brīdis visas dienas garumā, kad remdējāmies atmiņās un nesteidzīgi varējām baudīt vakaru ar smiekliem, asarām un kopā būšanu,” tā Kristīne.

pirmskāzu ballīte dārzā un piknikā
Foto: KLĀVS VASIĻEVSKIS / Stils: VENDIJA EGLE

Citām līgavām Kristīne iesaka tikai vienu – ļauties! “Iesaku nedomāt vispār par to, kā būs un kas būs, jo par to parūpēsies tavas pašas, pašas mīļākās meitenes. Un tieši tāpēc ir svarīgi uzaicināt tās meitenes, kas tev patiesi ir tuvas, nevis aicināt kādu pieklājības pēc. Jo svētki nevar neizdoties, ja tev blakus ir īstie cilvēki, kuru klātbūtnē tu vari būt tu pati,” pārliecināta Kristīne.

Atrodi savu īsto pasākuma koncepciju šeit: VECMEITU BALLĪTES


Foto: KLĀVS VASIĻEVSKIS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti