Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

PLĀNOJAM GALAMĒRĶA KĀZAS

PLĀNOJAM GALAMĒRĶA KĀZAS

Aukstie ziemas mēneši ir īstais laiks galamērķa kāzām. Nenoliedzami brīnišķīgas ziemas kāzas var tikt realizētas arī tepat Latvijā, bet tiem, kas savu jāvārdu teikšanai iekārojuši siltākus un tālākus galamērķus, ir īstais laiks šo nolūku īstenot.

Pasaulē pieprasītākie galamērķi kāzām ziemas sezonā ir:

  1. Novembris un decembris – Austrālija, Bahamu salas, Bali, Brazīlija, Karību salas, Dienvidamerika, Meksika, Maroka, Spānija, Jaunzēlande, Ēģipte, Havaju salas, Maurīcijas sala.
  2. Janvāris, februāris un marts – Argentīna, Austrālija, Bahamu salas, Bali, Brazīlija, Čīle, Maldīvu salas, Karību salas, Dienvidamerika, Jaunzēlande, Maroka.

Īstās vietas atrašana

Pirmais solis, organizējot galamērķa kāzas, protams, ir īstās lokācijas vietas atrašana.

Izvēloties galamērķi, jāpadomā, lai konkrētajā vietā būtu viss pārim un kāzām nepieciešamais. Ja esat ieplānojuši salīdzinoši plašas kāzas kādā nomaļā balto smilšu pludmalē, kur nav pat viena viesnīca, kas spētu izmitināt visus aicinātos viesus, tad vai nu būs jāmaina kāzu koncepts vai lokācijas vieta.

Kad vēlamā kāzu vieta ir atrasta, tas pēc iespējas ātrāk jāpaziņo potenciālajiem kāzu viesiem.

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties aicināt līdzi tikai vedējus vai vēl vismaz pāris desmitus viesu, viņiem par to vajadzētu zināt savlaicīgi, lai ne tikai plānotu savu laiku, bet arī budžetu (īpaši, ja kāzas notiks kādā eksotiskā galamērķī).

Kāzas Havaju salās vai Bali tomēr no viesiem prasīs lielāku finansiālu ieguldījumu, kā, piemēram, aizbraucot tepat Latvijā no Rīgas uz Liepāju.

Budžeta jautājums

Rīkojot galamērķa kāzas, budžets ir viens no lielākajiem jautājumiem arī pašam pārim. Kāzu rīkotāji visā pasaulē iesaka domāt radoši un kārtīgi izpētīt izvēlētās lokācijas dabas priekšrocības, proti, ja tur uz vietas pieejami dažādi zaļumi, piemēram, olīvkoku zari, tad būs daudz izdevīgāk dekorācijās izmantot tos, nevis pasūtīt, piemēram, ziedus, kas konkrētajā reģionā varētu izmaksāt ļoti dārgi.

Pasaulē ir vairāki iecienīti kāzu galamērķi, piemēram, eksotiskas salas, kur ir tikpat kā neiespējami tikt pie dažādiem ziediem, bet, ja arī šāda iespēja ir, tad izmaksas ziedu pasūtīšanai ir ļoti lielas.

Profesionāls organizators – must have

Ja, rīkojot savas kāzas tepat Latvijā, bez kāzu organizatora vai koordinatora teorētiski ir iespējams iztikt, tad tie pāri, kas jāvārdu teikuši ārpus Latvijas robežām, norāda, ka profesionāla palīdzība būs nepieciešama, īpaši tajos gadījumos, kad galamērķis ir tālāks un pastāv gan valodas, gan kultūras barjera.

Profesionāls kāzu organizators būs arī tas cilvēks, kas sazināsies vai pat labāk – klātienē satiksies ar pakalpojumu sniedzējiem, slēgs līgumus, noskaidros visas formalitātes un citus jautājumus.

Ja tomēr kāzu organizēšanu vēlaties paturēt savā pārziņā, tad, laulājoties eksotiskos galamērķos, vēlams izvēlēties viesnīcu ar profesionālu vietējo kāzu koordinatoru. Būtu ieteicams izvēlētajā kāzu vietā ierasties pāris dienas iepriekš, lai līgava varētu izmēģināt gan grimu un matu sakārtojumu (ja meistari ir vietējie), gan parūpēties, lai visas citas detaļas būtu kārtībā pirms viesu ierašanās.

Jāparūpējas par pakalpojumu sniedzējiem

Pēdējo gadu laikā aizvien biežāk pāri uz savām galamērķa kāzām izvēlas līdzi aicināt arī fotogrāfu no Latvijas.

Tā nenoliedzami ir brīnišķīga iespēja tikt pie tieši tādām fotogrāfijām, kā vēlaties, tomēr, ja pakalpojumu sniedzēji tiek aicināti līdzi no Latvijas (fotogrāfs, kāzu vadītājs, reizēm – pat mācītājs), tad pārim papildus viņiem jānodrošina gan ceļa, gan apmešanās izmaksas. Pieklājīga apmešanās vieta ne tālāk kā 30 minūšu attālumā no kāzu vietas ir nepieciešamība.

Visu svarīgo – lidmašīnas salonā

Un visbeidzot padoms, ko jums noteikti piekodinās tie pāri, kam tā neievērošana ir maksājusi dārgi (tiešā un pārnestā ziņā) – nekad nenododiet kāzu kleitu un uzvalku nododamajā lidmašīnas bagāžā.

Sapakojiet pēc iespējas vairāk rokas bagāžā, lai būtu droši, ka visas svarīgākās lietas būs ar jums.

FOTO: ILZE OSEELĪNA UPMANEKRISTĪNE GRĪNVALDELINDA LAUVANAIRA KOSYANREINIS MELIORANSKIS
Citi Raksti