Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Nepozētas kāzu fotogrāfijas dokumentē kāzu dienas patiesākos un vērtīgākos mirkļus - mīlestības pilnos brīžus, kuros pāris pat nemana fotogrāfa klātbūtni.

Iedvesmojies dabiskām kāzu fotogrāfijām, iepazīsti talantīgākos Latvijas fotogrāfus, kuri darbojas reportāžas un dokumentālā kāzu fotogrāfijas stilā, un uzzini, kā uzņemt nepozētas kāzu fotogrāfijas.

Autentiskas kāzu fotogrāfijas

Autentiskās kāzu fotogrāfijās ir iemūžināti patiesi mirkļi, kas atspoguļo pāra un viesu emocijas un personības. Autentiska kāzu fotogrāfija koncentrējas uz dabiskiem kadriem, nevis iestudētiem vai pozētiem attēliem. Nepozētas kāzu fotogrāfijas dokumentē prieka mirkļus, mīlestību un saikni pāra un viesu starpā. šajās fotogrāfijās bieži tiek notverti spontāni mirkļi - smiekli un laimes asaras, kā rezultātā kāzu diena tiek attēlota atklāti un sirsnīgi.

Foto: ELĪNA UPMANE

Elīna Upmane prasmīgi un mākslinieciski tver dabiskus un nepozētus kāzu dienas kadrus. Fotogrāfijas ir autentiskas, viņai piemīt talants notvert mirkļus, kas citiem paskrien garām nepamanīti. Viņas uzņemtās kāzu fotogrāfijas stāsta par kāzu dienas emocijām, prieku un pāra mīlestību. Elīna Upmane ir fotogrāfe - māksliniece, kura oriģināli stāsta ikviena pāra mīlestības stāstu.

Foto: ELĪNA UPMANE

Inta Photography pievērš īpašu uzmanību ne tikai lielajiem un grandiozajiem, bet arī mazajiem un gaistošajiem kāzu dienas mirkļiem, lai pēc gadiem varētu pārlūkot fotogrāfijas un atgriezties kāzu dienas sajūtās. Inta vairākkārt saņēmusi apbalvojumus gan kā Latvijas gada kāzu fotogrāfe, gan tikusi apbalvota ārzemju kāzu fotogrāfu topos.

Foto: INTA PHOTOGAPHY

Juris Justs fotogrāfijās tver vaļsirdīgus mirkļus un emocijas. Viņš pieturas pie dokumentāla, eleganta un neinscenēta kāzu fotogrāfiju stila. Viņš savās fotogrāfijās prasmīgi apvieno skaisto un izteiksmīgo ar nesamākslotajām mirkļa emocijām.

Foto: JURIS JUSTS

Santa Apšeniece ir kāzu fotogrāfe, kurai patieso emociju iemūžināšanas kāzu dienā sagādā patiesu prieku un piepildījumu. Viņai ikviena kāzu fotosesija ir īpašs un neatkārtojams stāsts, kurā viņa ļaujas mijiedarbībai ar pāri, viesiem un vidi, lai radītu dabiskas kāzu fotogrāfijas.

Foto: SANTA APšENIECE

Reportāžas stila kāzu fotogrāfijas

Reportāžas, fotožurnālistikas un dokumentālā stila kāzu fotogrāfijas koncentrējas uz dienas notikumu dabisko ritējumu. šīs fotogrāfijas stāsta par kāzu dienu, sekojot dienas attīstībai un dokumentējot neiestudētus mirkļus, nevis pozētus kadrus. Tās sniedz neuzbāzīgu skatījumu, ļaujot caur kāzu fotogrāfijām atgriezties tās dienas noskaņās un sajūtās.

Artis Supe ir talantīgs kāzu fotogrāfs, kurš rada patiesu un atklātu stāstu, izceļot pāra personības. Viņš kāzu stāstus veido reportāžas stilā ar radošu pieskārienu, katra pāra fotogrāfijās ietverot ko īpašu. Fotogrāfijās jūtama filmas noskaņa, tās apveltītas ar sapņainu atmosfēru.

Foto: ARTIS SUPE

Zane Krūmiņa caur savām fotogrāfijām veido emocionālus stāstus, atsedzot katra pāra kāzu dienas īpašo sajūtu. Viņa uzņem dokumentālā stila kāzu fotogrāfijas, izceļot noskaņu un emocijas, tādējādi katrs viņas kāzu stāsts kļūst par emocionālu reportāžu. Būtiska ir savstarpēja uzticēšanās fotogrāfes un pāra starpā, jo tikai tā iespējams tvert dabiskus momentus, kas iemūžina autentisku pāra portretu.

Foto: ZANE KRŪMIŅA / ZK PHOTOGRAPHY

Miks šēls ir viens no godalgotākajiem un pieprasītākajiem kāzu fotogrāfiem Latvijā. Miks fotogrāfē gan galamērķa kāzas Eiropā, gan kāzas Latvijā, tādējādi viņš guvis plašu pieredzi, strādājot visdažādākajās lokācijās. Viņš fotografē reportāžas stilā, dabiskus un nepozētus mirkļus tverot radošos un mākslinieciskos kadros.

Foto: MIKS šĒLS

Juris Ross uzņem dzīvas un nesamākslotas kāzu fotogrāfijas. Ar viņu kāzu dienā ir viegli sastrādāties, jo viņš nelūdz ilgi pozēt, bet gan nemanāmi tver patiesus mirkļus. Rezultātā iegūsiet dzīvīgu kāzu reportāžu un sirsnīgus portretus.

Foto: JURIS ROSS

Klaids Lielbiksis ir kāzu fotogrāfs, kurš koncentrējas uz pāra mīlestību, saikni, dienas sajūtām un mirkļiem. Fotogrāfijās ir dokumentālā un dzīvā stilā notvertas dienas norises. Viņam patīk fotografēt dažādās vidēs - no pilsētas līdz rīta miglai pļavā. Pirms kāzām viņš labprāt tiekas ar pāri un dalās ieteikumos un pieredzē, lai kāzu dienā gūtu pašu labāko rezultātu.

Foto: KLAIDS LIELBIKSIS

Sigita Avotiņa ķer kāzu dienas sajūtas foto mirkļos, lai tajās varētu atgriezties arī pēc daudziem gadiem. Viņai ir svarīga saikne ar pāri, lai kāzu dienā pāris justos brīvi un izdotos autentiski foto. Viņa uzskata, ka visskaistākās ir nepozētas kāzu fotogrāfijas, tādēļ viņa fotografē reportāžas stilā, tverot nesamākslotus un dabiskus kadrus.

Foto: SIGITA AVOTIŅA

Arī Edgars Zviedrāns darbojas reportāžas stilā, pielāgojas pāra vēlmēm un ļaujas ideju lidojumam. Viņš ķer spontānus mirkļus visas kāzu dienas garumā un, lai rezultāts izdotos nevainojams, dalās ar draudzīgiem ieteikumiem pāra fotosesijas laikā.

Foto: EDGARS ZVIEDRĀNS

Māris Arbidāns pāriem palīdz kameras priekšā justies brīvi un nepiespiesti, lai uzņemtu nepozētas kāzu fotogrāfijas reportāžas stilā. Viņš vislabprātāk fotografē dabā, jo tajā var saskatīt ne tikai skaisto, bet arī neparasto. Daba ir lielisks fons, lai uzņemtu skaistas un neinscenētas fotogrāfijas.

Foto: MĀRIS ARBIDĀNS

Fotogrāfe Madara Pumpure (Sajūtu foto) ir pārliecināta, ka iespējams radīt skaistas atmiņas, ja uzticas fotogrāfam, tādēļ viņa palīdz pāriem atbrīvoties kameras priekšā. Pirms kāzu dienas viņa sniegs vērtīgus padomus un dalīsies ar idejām, kā arī uzklausīs jūsu vēlmes. Viņas darba stils ir atvērts un draudzīgs. Fotogrāfijas ir dokumentālā stilā, neaizmirstot arī par detaļu un noskaņu kadriem. Viņas fotogrāfijās jūtams arī radošs pieskāriens un sapņaina filmas noskaņa, tās ir estētiski nostrādātas.

Foto: SAJŪTU FOTO

Artis Veigurs ir fotogrāfs, kurš pārvalda dažādus stilus - no sirsnīgiem portretiem līdz spontāniem un dzīvīgiem kadriem. Viņš labprāt pirms kāzām iepazīst pāri, lai viņi kāzu dienā justies ērti, kā arī noskaidrotu vēlmes.

Foto: ARTIS VEIGURS

Padomi nesamākslotām kāzu fotogrāfijām

Ja plānojat kāzas un esat izsapņojuši dabiskas un nepozētas kāzu fotogrāfijas, piedāvājam padomus, kā to īstenot.

 • Savlaicīgi pārrunājiet ar fotogrāfu iecerēto foto stilu - nepozētas kāzu fotogrāfijas. Izstāstiet savu redzējumu un iedvesmojoties no citu fotogrāfu dabiskiem attēliem.
 • Kad esiet izvēlējušies prasmīgu fotogrāfu, uzticieties viņa zināšanām un radošajam redzējumam. Ļaujiet viņiem sniegt padomus par to, kā iemūžināt labākos autentiskos mirkļus.
 • Aizmirstiet par kameru un koncentrējieties viens uz otru un savām emocijām, mīlestību. Autentiski kadri rodas dabiski, kad atrodaties mirklī šeit un tagad.
 • Esiet autentiski savās jūtu izpausmēs. Neatkarīgi no tā, vai apmaināties ar zvērestiem, dejojiet pirmo deju vai sarunājaties ar viesiem, ļaujiet starot jūsu personībām.

Foto: ELĪNA UPMANE
 • Daudzi sirsnīgi mirkļi norisinās starplaikos starp dienas svarīgajiem notikumiem, tādēļ lūdziet fotogrāfam iemūžināt arī rīta pucēšanos, pārbraucienus starp lokācijām un citus personiskus mirkļus.
 • Iesaistiet kāzu viesus - mirkļi ar tuviniekiem var rezultēties skaistos, neiestudētos un sirsnīgos kadros. Iedrošiniet viņus būt dabiskiem un atklātiem, pastāstot, ka esat izvēlējušies uzņemt reālus mirkļus, nevis pozētas bildes. Arī grupas foto mudiniet viesus būt viņiem pašiem.
 • Pieņemiet nepilnības, jo nepozētas kāzu fotogrāfijas var ietvert arī kādas šķietamas nepilnības. Neuztraucieties par nelieliem trūkumiem vai negaidītiem mirkļiem - tie piešķir bildēm raksturu.
 • Iemūžiniet neplānotus mirkļus, jo daži no labākajiem kadriem tiek uzņemti brīžos, kad notiek kas negaidīts. Esiet atvērti spontānām idejām un ļaujieties dienas plūdumam. Noteikti iemūžiniet arī svinīgās uzrunas un dejas, jo tie ir mirkļi, kuros viesi ļaujas emocijām.
 • Esiet pacietīgi, jo ne vienmēr var ieplānot īpašus brīžus. Paļaujieties, ka fotogrāfs dienas gaitā iemūžinās gan būtiskās detaļas, gan spontānos mirkļus.

Foto: ELĪNA UPMANE

Kā uzņemt dabiskas kāzu fotogrāfijas

Lai iegūtu skaistas nepozētas kāzu fotogrāfijas, rūpīgi jāseko dienas notikumu gaitai un jātver atklāti mirkļi, kad tie norisinās dabiski. Lai to panāktu, var izmantot dažādas tehnikas. Pirmkārt, fotogrāfam jāspēj neuzkrītoši iekļauties pasākumā, lai netraucētu notikumu gaitai, bet būtu vienmēr klātesošs un iemūžinātu neplānotos, bet sirsnīgos mirkļus. Otrkārt, prasmīgam fotogrāfam jāspēj paredzēt, kuros brīžos ir potenciāls autentiskiem kadriem. Galvenais ir pacietība un uzmanība, jo vaļsirdīgi mirkļi bieži vien ir neplānoti, bet, lai nepazaudētu šī foto stila būtību, ir jāgaida, kamēr tie notiks organiski. Treškārt, fotogrāfam iespējami daudz jāizmanto dabiskais apgaismojums, lai iespējami precīzi notvertu mirkļa atmosfēru.

Foto: MIKS šĒLS

Visbeidzot, lai gan galvenais fokuss nepozētās kāzu fotogrāfijās ir mirkļa nesamākslotība un patiesums, nedrīkst aizmirst arī par kompozīciju un kadrējumu, lai radītu vizuāli pārliecinošus kadrus. Lai padarītu fotogrāfijas vizuāli pievilcīgas un oriģinālas, var spēlēties ar fonu, dažādiem leņķiem un perspektīvām, kas rada interesantas un harmoniskas kompozīcijas. Uzmanība jāpievērš arī fotogrāfijas dziļumam, kontrastam, krāsu toņiem un visiem elementiem, kas nonāk kadrā.

Nepozētas kāzu fotogrāfijas prasa pieredzi, prasmes un tehniskas zināšanas. Fotogrāfam, kas strādā šādā stilā, nav iespējas izplānot kadrus un labot kompozīcijas - viņam ir jārīkojas zibenīgi un jātver mirklis tā norises brīdī. Tieši tādēļ kāzu fotogrāfi visbiežāk izmanto dokumentālā stila pieeju, lai caur atklātiem kadriem stāstītu dienas hronoloģisku stāstu.

Foto: ELĪNA UPMANE

Nepozētas kāzu fotogrāfijas - idejas

Dabiskas kāzu bildes iemūžina neplānotus, patiesus mirkļus un emocijas, piešķirot kāzu albumam dzīvīgumu. Piedāvājam dažas idejas autentiskiem kadriem.

 • Pirmā satikšanās jeb first look ir lielisks brīdis, lai iemūžinātu patiesās emocijas, kad pāris pirmo reizi redz viens otru savā kāzu dienā.
 • Gatavošanās un pucēšanās ir ideāli piemēroti brīži, lai uzņemtu gan estētiski nostrādātus noskaņu kadrus, gan sirsnīgus brīžus, gan pārdomu mirkļus.
 • Kāzu dienā visa uzmanība tiek veltīta pārim, bet ir vērts notvert fotogrāfijās arī viesu reakcijas kāzu ceremonijas un svinīgo runu laikā, iemūžinot viņu smaidus, prieka asaras un aplausus. Fotografējiet viņus arī sarunājoties savā starpā.
 • Ja kāzās ir bērni un mājdzīvnieki, viņi noteikti sagādās ne mazums burvīgu un patiesu mirkļu. Iemūžiniet viņus spēlējoties vai kopā ar pāri.
 • Sirsnīgas jaunlaulāto jūtu izpausmes un skūpsti ir autentiski kadri, bez kuriem kāzu dienā nevar iztikt. Mēģiniet notvert arī jaunā pāra mīlestības pilnos skatienus vienam uz otru. Lūdziet pārim iesaistīties sarunās, dalīties stāstos vai vienkārši skatīties vienam uz otru, tādējādi iegūstot dabiskākus un mazāk pozētus portretus.
 • Dinamiskas bildes no deju grīdas ar viesiem kustībā var būt gan enerģiskas, gan prieka pilnas. Tāpat arī kāzu kūkas griešana ir īpašs brīdis, kurā valda ne mazums priekpilnu emociju.
 • Neaizmirstiet par to, ka arī nepozētām kāzu fotogrāfijām nepieciešams estētisks fons. Apspēlējiet svinību vietas apkārtni, piemēram, dārzus, ainavas vai arhitektūras elementus.
 • Saulriets saistās ar ko burvīgu un vienlaikus mirklīgu, tādēļ iemūžiniet pāri zelta stundā, lai iegūtu siltus, mirdzošus, atklātus kadrus.


Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu fotogrāfi: Elīna Upmane, Inta Photography, Juris Justs, Santa Apšeniece, Artis Supe, Zane Krūmiņa, Miks šēls, Juris Ross, Klaids Lielbiksis, Sigita Avotiņa, Edgars Zviedrāns, Māris Arbidāns, Sajūtu foto, Artis Veigurs

Citi Raksti