Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU MODES VĒRTĪGIE JAUNPIENĀCĒJI

KĀZU MODES VĒRTĪGIE JAUNPIENĀCĒJI

Pēdējā laika divi aktuālākie modes zīmoli, viens, kurš nosedz masu apģērbu tirgu (ASOS), otrs, kurš atrodas uz robežas ar luksusu (Self-Portrait), ir prezentējuši paši savu līgavu tērpu līniju. Un, lai finansiālos līdzekļus veltītu kāzu norisei un/vai medusmēnesim, abu piedāvājums ir budžetam draudzīgs un saudzīgs.

SELF PORTRAIT NEATRADICIONĀLAI LĪGAVAI

Londonā bāzētais modes zīmols Self-Portrait ir iekarojis modes tirgu ar sievišķīgu un tajā pat laikā progresīvu estētiku. Piemēram, Londonas luksusa preču lielveikalā Selfridges, katras sešas minūtes tiek iegādāta pa zīmola kleitai, Self-Portrait budžeta izstrādājumos nekautrējas tērpties elites klases zvaigznes, un pat uz sarkanā paklāja. Tādēļ vien, līdzīga popularitāte ir prognozējama arī zīmola jaunajai kāzu kleitu līnijai. „Man bija sajūta, ka modes tirgū trūkst gaumīgas, reālistiskas kāzu kleitas, kurās ir iespējams gan justies sievišķīgi, gan modīgi. Vēlējos atbrīvot līgavas no kāzu kleitas iegādes izraisītā stresa un radīt tērpus, kuru iegādei nav jāapmeklē specifiskie, pompozie kāzu butiki,” paplašināšanās iemeslus skaidro zīmola dizainers Hans Čongs.

Iedvesmojies no 1960. un 1970. gadu līgavu tērpiem, precīzāk – tādām roķīgām līgavām kā modelēm Bjankas Džegeres un Batijas Boidas (sievietēm, kuras savā kāzu dienā ir izaicinājušas ierasto kāzu kleitu normas), tapušas kāzu kleitas netradicionālām līgavām.

Sešos tērpu modeļos apvienojas moderni silueti ar vintedža elementiem un detaļām, siluetos variējas no piegulošiem, taisna griezuma tērpiem līdz pat kuplām, plisētām un saīsinātām, ar caurspīdīgām piedurknēm vai vispār bez tām, ar viktoriānisma stila apkaklēm vai atkailinātiem pleciem.

Tomēr krāsās tērpi  ir tradicionāli – variācijās no maigas krēmkrāsas līdz spirdzinoši baltajai. Kā raksturīgi arī citiem Self-Portrait izstrādājumiem,

mežgīnes tiek miksētas ar zīdu, šifonu un organzu, un it visur – īpaša uzmanība pievērsta detaļu perfekcijai un smalkumam.

„Ļoti labi apzinos, ka līgavas kleita ir viens no būtiskākajiem kāzu elementiem, un tādēļ bez perfekcijas neiztikt,” apstiprina autors.

Hans Čongs: „Centos izprast modernas sievietes vēlmes un rast tām balansu.

Kleitas ir universālas, tajās apvienotas smalkas detaļas, funkcionalitāte un komforts. Valkājamas gan dienā, gan naktī.”

Šo daudzpusīgumu nodrošina bez pompozuma un grandiozitātes radītais, atturīgais, bet smalkais dizains, un nepretenciozās formas. Cits veiksmes elements ir izstrādājumu pieejamība (no 650- 1000 britu mārciņām): „Sievietes tik daudz naudas tērē vienreiz valkājamas kleitas dēļ un tāpēc Self-Portrait ir tērpi, kuri ir valkājami atkal un atkal.” To apstiprina arī Selfridges iepirkumu menedžere Lidija Kinga: „Hans Čongs atkal ir trāpījis mērķī. Viņam ir izdevies identificēt auditoriju un tai piedāvāt inovatīvas lietas par pieejamām cenām. Šī ir kolekcija, kura kāzu modē ir bijusi nepieciešama jau sen.”

Kleitas iegādājamas veikalos Selfridges, Bergof Goodman, Net A Porter un Self-Portrait interneta veikalā.

ASOS NO GLAMŪRA LĪDZ BOHĒMAI UN ATPAKAĻ

Lūgšanas ir piepildījušās, haotiskie meklējumi ir pagātne, daudzu iemīļotais, masu modes interneta veikals ASOS, kura piedāvājums vienmēr ir izcēlies ar ļoti daudzpusīgu modes, dizaineru un cenu izvēli, ar marta mēnesi ir laidis klajā kāzu tērpu kolekciju. Tās mērķis ir apmierināt visplašāko klientu diapazonu un prasības, un atbilst ikvienam izvēlētajam kāzu norises stilam – baznīcai, dzimtsarakstu nodaļai vai pat pludmalei.

18 tērpu kapsulas kolekcija variējas no 1930. gadu iedvesmotām satīna lencīšu kleitām pērļainos ziloņkaula krāsu toņos līdz strukturētiem komplektiem ar kupliem vai taisniem svārkiem. Alternatīvi bikškostīmi ar apmetņiem vai visromantiskākās un bohēmiskākās mežģīņu kleitas ar trīsdimensionāliem ziedu motīviem. Liela siluetu daudzpusība: mini, līdz celim, grieķu vai tradicionālās kleitas ar augstu apkakli un garām piedurknēm.

Stilīga kolekcija ar grandiozu siluetu, dekoratīvo elementu (dimanti, kristāli, ziedi, fliteri) un pat izmēru izvēli (līdz UK 30) sievietei vecumā ap divdesmit, trīsdesmit.

Veiksmīgi, jo komplektā atrodami pat īpaši aksesuāri un apavi. Un cenās sākot ar 60 un ne augstāk par 250 britu mārciņām.

Kleitas iegādājamas www.asos.com.

Citi Raksti