Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Viens no jaudīgākajiem personības izaugsmes līdzekļiem, eneagramma, ir personību tipoloģija, kas iedala deviņus personības tipus jeb deviņas dvēseles sejas. Tie ir deviņi atšķirīgi veidi, kā just, domāt un rīkoties.

Iepazīsim trešo un ceturto eneagrammas personības tipu – Sasniedzēju un Individuālistu!

Trešais eneagrammas tips – Sasniedzējs

Pašpārliecināts, ambiziozs, enerģisks, apburošs un motivēts karjerists, kurš fokusējas uz sasniegumiem un veiksminieka tēla iegūšanu. Labi spēj pielāgoties gan situācijām, gan cilvēkiem. Sasniedzēji identificējas ar savu darbu un mēdz uzņemties vairāk pienākumu, nekā ir laika tos paveikt. Strādā enerģiski un veiksmīgi ir teju visā, ko uzņemas.

Nozīmīgs ir citu vērtējums un atzinība.

Trešajiem jāmācās atcerēties par savu būtību un neskaitāmos pienākumus reizēm atlikt maliņā, veltot sev nedalītas rūpes un atpūtu. Padomāt, kas tiešām manā dzīvē ir svarīgs un tik ļoti neietekmēties no apkārtējo spriedumiem. Apzināties, ka mīlestību nenopelna ar sasniegumiem vai ieņemamo amatu. Bieži karjeras skrējienā Sasniedzējs ievalkā masku, kurai pats tic, tādēļ jāmācās ieklausīties savās patiesajās sajūtās.

eneagrammas tipi attiecībās
Foto: PINTEREST

Attiecībās ar trešā tipa pārstāvi piedzīvosit skaistu un pārdomātu randiņu periodu, iemīlēsit viņa enerģiju un prasmi tikt galā ar jebkuru izaicinājumu. Tomēr reālajā dzīvē atskārstat, ka esat kopā ar darbaholiķi, kurš tik daudz uzmanības un laika velta darbam, ka mīļotais cilvēks vai ģimene nonāk otrā plānā. Lai piesaistītu partneri, trešais tips lielu uzmanību velta savam tēlam. Ir spēcīga vēlme pēc tuvības, bet vienlaikus bailes no dziļas emocionālās saiknes.

eneagrammas tipi attiecībās
Foto: PINTEREST

Ceturtais eneagrammas tips – Individuālists

Individuālists ir romantisks, radošs un mākslinieciski apdāvināts tipāžs ar intensīvu jūtu pasauli. Savu identitāti balsta uz pārliecību, ka ļoti atšķiras no citiem. Jūtas citāds, kā pārējie, tādēļ mēdz justies vientuļš, draudzējas ar melanholiju un drāmu. Citu acīs mēdz sakāpināt jūtas, ilgojas pēc dziļi izjustas attiecību pieredzes, bet izvairās no tiem, kas viņaprāt nav unikāli vai īpaši. Neprot īsti novērtēt to, kas viņam jau ir, tā vietā ilgojas pēc kā cita, reizēm tāla un nesasniedzama.

Nozīmi piešķir jūtu dziļumam, tādēļ necieš uzspēlētu vieglumu.

eneagrammas tipi attiecībās
Foto: PINTEREST

Ceturtajiem jāmācās priecāties par vienkāršām, ikdienišķām lietām un akceptēt parasto, kā arī nesapņot par to, kā “trūkst”, tā vietā koncentrēties uz pozitīvo šeit un tagad. Jāmācās uzklausīt un iedziļināties citos, ne tikai savā jūtu pasaulē. Lai nemocītu sevi ar grūtsirdību, labāk laiku veltīt fiziskām aktivitātēm un palīdzēšanai citiem.

Attiecībās ar ceturtā tipa pārstāvi varat piedzīvot mīļotā cilvēka depresīvus posmus un emociju uzplūdus. Individuālists vēlas šķietami neiespējamo – tad atgrūž, vēloties norobežoties, tad atkal vēlas jūs turēt savā tuvumā. Šim tipam piemīt talanti un neparastas spējas, kas jūsos radīja padziļinātu interesi. Visdrīzāk jūs uzrunāja tā unikālais skatījums uz dzīvi un pārsteidzošā iejūtība, jo Individuālists patiesi spēj izpaust psihologa talantu. Juteklīgs un pavedinošs tipāžs, kas vētraino emociju vadīts viegli iekrīt apmātības lamatās.

eneagrammas tipi attiecībās
Foto: PINTEREST
eneagrammas tipi attiecībās
Foto: PINTEREST

Nākamajā eneagrammas rakstu sērijā lasi: ENEAGRAMMA ATTIECĪBĀS: PIEKTAIS UN SESTAIS TIPS

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: PINTEREST

Par eneagrammas tipiem vairāk šeit:

ENEAGRAMMA ATTIECĪBĀS

PIRMAIS UN OTRAIS TIPS

PIEKTAIS UN SESTAIS TIPS

SEPTĪTAIS UN ASTOTAIS TIPS

DEVĪTAIS TIPS


Lasi arī: UZTICĪBA ATTIECĪBĀS

Citi Raksti